Topsin M 500 SC - ne zaman kullanılır, dozaj, fiyat

Topsin M 500 SC , amatör mahsullerin yanı sıra tarım ve bahçecilik üretiminde kullanılan mantar hastalıklarına karşı bitki koruma ürünleri gibi en popüler fungisitlerden biridir. Arazi bahçesinde Topsin M 500 SC'yi nasıl ve ne zaman kullanacağınızı, Topsin M 500 SC'nin önerilen dozajını ve amatör mahsullerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış küçük paketlerin fiyatını görün.

Topşin M 500 SC

Topsin M 500 SC - amatörler için 5 ml'lik paket. Fotoğraf Hedef

Uygun ilaçlama yapılmazsa bitkilerimiz genellikle mantar hastalıkları tarafından saldırıya uğrar. Mantar patojeni ile enfekte olan meyve bahçeleri artık sulu meyve vermeyebilir. Topsin M 500 SC, bitkilere saldıran mantar hastalıklarına karşı en sık tavsiye edilen ajandır . Başlıca meyve bitkileri, tarım bitkileri, süs çiçekleri, sebzeler, ağaçlar, yaprak döken ve iğne yapraklı çalıların korunmasında kullanılan kimyasal bir maddedir. Yıllardır amatör mahsullerde, arsa bahçelerinde ve ev bahçelerinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Topsin M 500 SC - ne zaman kullanılır, dozaj

Topsin M 500 SC , birçok bitki türünü korumak için kullanılmaktadır. Meyve ve tarımsal ürünlerde genellikle ilkbaharın başlarında kullanılırken, süs ve bahçe bitkilerinde koruyucu tedbiri büyüme mevsimi boyunca kullanabiliriz. Aşağıda Topsin M 500 SC ile en önemli ilaçlama tarihlerini ve bu ajanın tavsiye edilen dozajını sunuyoruz .

Topsin M 500 SC - meyve bahçelerinde kullanım

Elma ağaçlarına ağaç kanseri ve kabuk çürümesine karşı Topsin M 500 SC püskürtün . Yapraksız dönemde (erken ilkbaharda) ilk meyve tomurcukları oluşana kadar bitkilere ilaçlama yapıyoruz. Topsin ile elma ağaçlarına sezonda sadece bir kez, 500-750 l suda çözülmüş 1.5 l preparat dozunda veya 5-7 l suda çözülmüş 100 m2 başına 15 ml'lik daha küçük bir alan üzerine püskürtüyoruz.

Topşin M 500 SC

Topsin M 500 SC, dozlamayı kolaylaştıran bir ölçüm kabı içerir

Fotoğraf Hedef

Topsinem M 500 SC kirazları ile taş ağaçlarda lökostomoz, taş ağaçların kahverengi çürümesi ve taş ağaçlarda yaprak delikleriyle mücadele ediyoruz. İlaçlama ile ilaçlama, ağacın çiçeklenmesinin ilk aşamasında, belirli bir çeşidin meyve renk aşamasının başlangıcına kadar yapılmalıdır. Preparatın dozu, 500-900 l su içinde 1 hektar başına 1.5 l'dir.

Taş ağaçlarda ince yaprak lekesi ve taş ağaçlarda kahverengi çürük oluşumuna karşı kirazlara Topsin M 500 SC püskürtün . Tedavi, ağacın çiçeklenmesinden önce veya çiçek açtıktan sonra meyve hasadı yapılana kadar yapılır. Kirazları mevsimde sadece bir kez, 500-750 l su içinde 1 hektar başına 1,5 l veya 5-7 l su içinde 100 m2 başına 15 ml dozunda püskürtüyoruz.

Eriklerin korunmasında Topsin M 500 SC , taş ağaçların kahverengi çürümesine ve taş ağaçlardaki yaprak deliklerine karşı kullanılır. Mantar öldürücü preparatı ağacın çiçeklenmesinden önce veya çiçeklenmeden sonra meyve hasat edilene kadar püskürtün. Hazırlığın yalnızca büyüme mevsimi boyunca hastalığın görülme sıklığını azalttığını hatırlamakta fayda var. Sezonda sadece bir kez, 500-750 l su içinde çözülmüş 1 hektar başına 1.5 l preparat veya 5-7 l suda çözülmüş 100 m2 başına 15 ml dozunda püskürtüyoruz.

meyve ağaçlarının ilkbahar ilaçlamasıMeyve ağaçlarının ilkbahar ilaçlaması

Zaten ilkbaharın başlarında, meyve ağaçlarını püskürtmeyi düşünmelisiniz. Düşük sıcaklık ve bazen güneş eksikliği, nadiren bahçeye çıktığımız anlamına gelir. Bu arada, büyüme mevsimi boyunca hastalıkların ve zararlıların ortaya çıkmasını önleyecek meyve ağaçlarının en önemli ilaçlaması yılın bu zamanında yapılmaktadır. Meyve ağaçlarının hangi bahar ilaçlaması en önemli ve nasıl yapılır? Daha...

Şeftaliyi Topsin M 500 SC ile şeftali küllemesi ve taş ağaçlarının kahverengi çürümesine karşı koruyoruz . İlaçlama ile ilaçlama, ağacın çiçeklenmesinin ilk aşamasında, belirli bir çeşidin meyve renk aşamasının başlangıcına kadar yapılmalıdır. Preparatın dozu, 500-900 1 su içinde çözülmüş 1 hektar başına 1.5 litredir.

İlkbaharda budama veya dolu fırtınasından sonra kabuk kangrenine ve ağaç kanserine karşı armut üzerine Topsin M 500 SC püskürtün . Preparatın dozu, 500-750 l su içinde 1 hektar başına 1.5 l'dir.

Topsin M 500 SC kayısıları , taş ağaçların kahverengi çürümesine, yaprak deliklerine ve taş ağaçların lökostomozuna karşı korur . İlaçlama ile ilaçlama, ağacın çiçeklenmesinin ilk aşamasında, belirli bir çeşidin meyve renk aşamasının başlangıcına kadar yapılmalıdır. Preparatın dozu, 500-900 l su içinde 1 hektar başına 1.5 l'dir.

Asmaya Topsin ile toz halinde küf veya gri küf püskürtün . Hastalığın ilk semptomlarını (yapraklarda gri veya toz halinde kaplama) fark eder etmez tedavileri gerçekleştiriyoruz. Meyveler olgunlaşana kadar püskürtmeyi unutmayın. Üzümlerin püskürtülmesi durumunda, preparatın dozu 500-900 l su içinde 1 hektar başına 1.5 l'dir.

Uyarı! Ağaçları püskürtürken, tüm dalları ve gövdeyi çalışma sıvısıyla iyice örtmeye çalışın.

Topsin M 500 SC - Örtü altı sebzeler

Topsin M 500 SC, salatalıkları salatalık antraknozuna karşı korur . Ajanı bitkinin çiçeklenmesinin başlangıcından itibaren kullanıyoruz. Konsantrasyon ajanın 100 l su içinde 150 ml veya 1 l su içinde 1.5 ml olmalıdır. Tedavileri 7-10 gün aralıklarla üç kez tekrarlıyoruz. Önerilen çalışma sıvısı miktarı 1 ha için 120-150 l veya 100 m² başına 12-15 l sıvıdır.

Kahverengi yaprak lekesine domatesleri Topsin ile püskürtün . Maddeyi meyve tomurcuklarının göründüğü andan itibaren kullanıyoruz. 150 ml ajan 100 litre suda veya 1.5 ml ajan 1 litre suda çözülür. Tedavileri 7-10 gün aralıklarla üç kez tekrarlıyoruz. Önerilen çalışma sıvısı miktarı 1 ha için 120-150 l veya 100 m² başına 12-15 l sıvıdır.

Topsin M 500 SC biber yetiştiriciliğinde gri küf, verticillium solgunluk, sert çürüklük veya kırmızı biber rotaria ile mücadelede kullanıyoruz. İlk belirtileri fark ettiğiniz anda bu hastalıklara karşı biber püskürtün. Tedaviyi sadece sezonda bir kez 100 litre su içinde 150 ml ajan veya 1 litre su içinde 1.5 ml ajan dozunda yapıyoruz.

Arsadaki sebzelerin korunmasıArsadaki sebzelerin korunması

Uygun bakıma rağmen, her yıl tarlalarımızda sebze yetiştiriciliği çok sayıda hastalık ve zararlı tarafından saldırıya uğrayarak mahsulün boyutunu ve kalitesini düşürmektedir. Arsadaki sebzelerin korunmasının neye benzemesi gerektiğini ve sebze hastalıkları ve zararlıları kontrol etmenin hangi yöntemlerinin en iyisi olduğunu görün. Daha...

Topsin M 500 SC - süs bitkilerinin korunması

Topsin M 500 ile açelya, kadife çiçeği, aster, begonya, sarmaşık, celosia, krizantem, tatula, dahlias, dracaena, ficus, frezya, gerbera, ebegümeci, zambaklar, gladioli, palmiye ağaçları, eğrelti otları, sardunyalar, güller, kanat çiçekleri ve diğer birçok süs bitkisini Topsin M 500 ile serpin. Toz halinde küf, gri küf, fusariosis, verticillium solgunluğu, sert çürüklük, gül kanseri ve yaprak lekesine karşı SC . İlaçlama, hastalığın semptomları fark edildikten sonra veya profilaktik olarak ayda bir yapılır.

Topsin ile yaprak döken ve iğne yapraklı çalılara ve ağaçlara önleyici olarak (sıcaklık 20 ° C'nin üzerine çıktığında) veya halka lekesi veya sürgün kanseri semptomları ortaya çıktığında püskürtün . Önerilen konsantrasyon, 100 litre su içinde 150 ml veya 1 litre su içinde 1.5 ml maddedir.

Topsin M 500 SC - dozaj

Topsin M 500 SC - sprey sıvısının hazırlanması

Topsin M 500 SC - çalışma sıvısı nasıl hazırlanır

Topsin M 500 SC'yi püskürtmek için çalışma sıvısını hazırlarken, belirli bir bitki grubu için spesifik dozlar kullandığınızdan emin olun . Aşırı miktarda preparat, püskürtülen bitkilerin görünümünü ve fizyolojisini olumsuz etkileyebilir. Öte yandan, çok düşük bir doz uygulamak, spreyi etkisiz hale getirebilir.

Tüm başlangıç için çalışma sıvısının hazırlanması, biz dökmek veya bitki koruma maddesine yönelik ölçülü dozda dökün içine ayrı bir kap kullanarak değer. Bu kapta bitki koruma ürününü suyla karıştırın ve ardından yarısı su dolu olan püskürtücüye dökün. Ardından, istenen miktarda çalışma sıvısı elde edilene kadar püskürtücüyü suyla doldurun. Püskürtücünün halihazırda ne kadar su döküldüğünü gösteren bir ölçü kabına sahip olması çok yararlıdır.

Tesisleri mekanik tanklara dökerken ve püskürtürken karıştırıcı sürekli açık olmalıdır. Manuel püskürtücülerde zaman zaman çalışma sıvısını karıştırmaya çalışalım. Hazırlanan sprey bitkilere zarar verebileceği ve kalıcı olarak yakabileceği için geç bırakılmadan kullanılmalıdır.

Bunu bildiğim iyi oldu! Kullanılmış bitki koruma maddesi ambalajı ve içinde durulama maddesini karıştırdığımız kap üç kez su ile durulanmalı, sıvı püskürtücüye dökülmeli ve daha önce püskürtülen bitkilerin üzerine püskürtülmelidir. Bu tür bir prosedür, püskürtme sıvısının hazırlanmasından kaynaklanan kalıntılarla çevrenin kirlenmesini önler. Bitki koruma ürünü ambalajı boş olarak satın aldığımız mağazaya iade edilmelidir.

Püskürtme yaparken, özellikle meyve bahçelerinde ve örtülerin altında koruyucu giysiler (tulumlar), ayrıca gözlükler ve P2 tipi solunum cihazı kullanmalıyız. Preparatın sisini solumaktan kaçının.

Bitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolamaBitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolama

İlkbaharda birçok kişi, bitkilerin zararlılara ve patojenik organizmalara karşı kimyasal olarak korunması için boşlukları doldurur ve yeni ürünler satın alır. Ancak alışveriş yaparken sahtekarlığa kurban gitmemek veya bahçemizdeki bitkileri korumak için yararsız olacak bir özelliğe para harcamamak için birkaç basit kurala uymalısınız. Daha...

Topsin M 500 SC - mevcut paketler ve fiyat

Topşin M 500 SC, çeşitli boyutlarda kaplarda mevcuttur. Küçük bir bahçemiz varsa, yaklaşık 75-90 PLN için 1 litrelik bir ambalaj uygun olacaktır. Daha büyük 5 litrelik paketlerin maliyeti PLN 350 civarındadır. Araziye veya bahçeye bitkileri püskürtmek istersek, PLN 16-20 arası bir fiyata yaklaşık PLN 8 veya biraz daha büyük 100 ml'ye 10 ml'lik küçük bir amatör paket alabiliriz. Tüm müstahzarlar, suda seyreltmek için konsantre (konsantre süspansiyon) şeklindedir.

Piotr Moliński

OgrodyPetrusa.pl