Mospilan 20 SP - eylem, nasıl kullanılır, dozaj

Mospilan 20 SP , zararlılara karşı en çok kullanılan bitki koruma ürünlerinden biridir. Hem süs bitkilerini, hem meyve hem de sebze bitkilerini korumak için kullanılabilir. Mospilan 20 SP'nin avantajları, yararlı böceklere karşı yüksek verimlilik, hareket hızı ve seçiciliktir . Bu ajanın etkisinin ne olduğunu, önerilen dozajı ve püskürtme tarihlerini ve amatör mahsullerde Mospilan 20 SP'nin nasıl kullanılacağını görün .

Mospilan 20 SP

Mospilan 20 SP - Hedef şirket tarafından sunulan amatör mahsullerde kullanım için ambalaj

Mospilan 20 SP - eylem

Mospilan 20 SP , bitki yüzeyine derinlemesine ve sistematik olarak etki eden, temas ve mide haşeresi kontrol ajanıdır. Mospilan 20 SP'nin sistemik etkisi, özellikle bitkinin içinde yetişkin böcekler veya larvalar beslendiğinde, bunlarla doğrudan temas olmaması nedeniyle haşere kontrolünün zor olduğu durumlarda yararlıdır. Mospilan 20 SP, bitki özsuyu ile dolaştığı bitkinin içine nüfuz ederek dokularına ulaşarak etkin haşere kontrolünü kolaylaştırır. Bu sayede Mospilan 20 SP'nin etkisi, püskürtmeden sonra yağış gibi olumsuz hava koşullarına rağmen bile aynı kalır. Haşereler birkaç saat sonra ölürMospilan 20 SP ile püskürtülür , ancak zararlılar uygulamadan hemen sonra beslenmeyi bırakır .

Preparat Mospilan SP 20, meyve bitkileri, sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliğinde emilerek ve çiğnenerek kontrol edilebilir . Amatör mahsullerde uygulama olasılığına ek olarak, Mospilan ayrıca tarımsal mahsullerde (örneğin patates ve kolza korunmasında) ve ormanlarda ve iğne yapraklı ve yaprak döken ağaçların ve çalıların orman fidanlıklarında (veya daha doğrusu - esas olarak) kullanılır. Amatör mahsullerde kullanım için geniş uygulama yelpazesine ve yüksek etki verimliliğine ek olarak, bu ajan aynı zamanda bal arıları gibi yararlı böceklere karşı seçiciliğe de yatkın hale getirir (arılar için önleyici süre yoktur).

Arı dostu bir bahçeArı dostu bir bahçe

Bahçelerimizde arılar çok önemli bir rol oynamaktadır. Çiçekleri döllerler ve böylece daha fazla meyve ve sebze verimi elde edebiliriz. Ancak bahçe bitkilerinin zararlılarına karşı ilaçlama yaptığımızda bahçemizi ziyaret eden arılara da zarar verebiliriz. Bundan nasıl kaçınacağınızı ve bahçenizi nasıl arı dostu yapacağınızı görün. Daha...

Mospilan 20 SP - ne zaman ve nasıl kullanılır

Mospilan 20 SP , suda çözünür bir toz olarak mevcuttur ve bir sprey olarak kullanılır. Çalışma sıvısını hazırlarken, içine ölçülü bir Mospilan 20 SP dozu koyacağınız ayrı bir kap hazırlamalısınız. Bu kapta bitki koruma ürününü suyla karıştırın ve ardından yarısı su dolu olan püskürtücüye dökün. Ardından, istenen miktarda çalışma sıvısı elde edilene kadar püskürtücüyü suyla doldurun.

Mospilan 20 SP ile püskürtme, bitki koruma ürünlerinin püskürtülmesi için tasarlanmış bir bahçe püskürtücüsü ile, önlem almayı ve kendinizi koruyucu giysilerle korumayı düşünerek yapılır. Yağış veya kuvvetli rüzgar sırasında ilaçlama yapılmamalı, arsa veya bahçeleri mülkümüze bitişik olan komşulara püskürtme niyeti bildirilmelidir. Arıları ve diğer tozlaşan böcekleri korumak için, arılar için önleyici bir süre olmamasına rağmen, arılar ve diğer tozlaşan böcekler tarafından uçuştan sonra akşam Mospilan 20 SP ile ilaçlama yapılmalıdır.

Uyarı! Mospilan 20 SP püskürtmeye karar verirken, meyve ve sebzelerde ödemesiz dönemin, yani ilaçlama gününden mahsulün hasat gününe kadar olan sürenin 14 gün olduğunu unutmayın. Diğer bir deyişle, Mospilan 20 SP ile püskürtme, planlanan sebze veya meyve hasadı tarihinden en geç 14 gün önce yapılmamalıdır. Bunun istisnası, ödemesiz sürenin sadece 3 gün olduğu patateslerdir.

Bitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolamaBitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolama

İlkbaharda birçok kişi, bitkilerin zararlılara ve patojenik organizmalara karşı kimyasal olarak korunması için boşlukları doldurur ve yeni ürünler satın alır. Ancak alışveriş yaparken sahtekarlığa kurban gitmemek veya bahçemizdeki bitkileri korumak için yararsız olacak bir özelliğe para harcamamak için birkaç basit kurala uymalısınız. Daha...

Mospilan 20 SP - dozaj ve püskürtme tarihleri

Mospilan 20 SP'nin uygulama tarihi ve dozu, kontrol edilecek zararlıya ve üzerine püskürtmek istediğimiz mahsulün türüne bağlıdır.

Bunu bildiğim iyi oldu! Mospilan 20 SP'nin uygun dozajı, bu ajanı özellikle amatör kullanım için küçük paketler halinde satın almamızı kolaylaştıracaktır. Hedef tarafından paketlenen aşağıdakiler iyi bir örnektir: 2,4 g ve 10 g paketlerde bulunan meyve ve sebze zararlıları için Mospilan 20 SP ve 1,25 g ambalajlarda bulunan süs bitkisi zararlıları için Mospilan 20 SP.

Aşağıda Mospilan 20 SP'nin amatör ürünlerdeki en popüler uygulamalarını sunuyoruz . Bunların Mospilan 20 SP'nin kullanımına ilişkin yalnızca örnekler olduğunu ve kullanım kapsamının çok daha geniş olduğunu (örneğin, belirtilenler dışındaki meyve ağaçları ve çalılar ve sebzeler için) belirtmek gerekir. Mospilan 20 SP'nin uygulanması ve dozajı ile ilgili tüm bilgiler, ajanın etiketinde bulunabilir.

Önceki yıllardan Mospilan 20 SP etiketine sahipsek , bu ajanın uygulama kapsamının 2014 yılında önemli ölçüde genişletildiğini bilmekte fayda var. Bu nedenle, Mospilan'ı kullanmanın mevcut olanaklarını tanımanız gerekir.

Mospilan 20 SP - dozaj ve uygulama tarihleri

Mospilan 20 SP sadece bitki koruma ürünleri satmaya yetkili mağazalardan satın alınabilir. Yerel bahçe mağazamız bitki koruma ürünleri satmıyorsa, Mospilan 20 SP çevrimiçi olarak sipariş edilebilir.