Arsa etrafında ucuz çit. Ucuz bir bahçe çiti için kanıtlanmış 3 fikir!

Ucuz arsa eskrim , minimumla sınırlı bir bütçeyle eskrim için geniş bir alana sahip kişiler için bir çözümdür. Çitler tuğla, beton, metal veya ahşap olabilir. Ancak, işlevini en iyi şekilde yerine getirmek için hangisini seçmelisiniz ve çok pahalı değil? İşte ucuz bir bahçe çit için 3 kanıtlanmış fikirler , estetik, fonksiyonel ve dayanıklı olacak!

arsa ucuz çit

Basit ve ucuz ahşap çit

Fotoğraf Pixabay.com

Çiti inşa etmek için kullanılan malzemelerin türüne bağlı olarak çitler vardır :

Original text


 • tuğla veya taştan yapılmış,
 • tekstüre katı beton veya prefabrik beton elemanlardan yapılmış beton,
 • dövme elemanlardan ve metal ağdan metal,
 • ahşap, direkler ve enine direkler şeklinde, panel, palisade ve ray çitleri.

  Listelenen çit türleri arasında herkesin kolayca ve bağımsız olarak yapabileceği, aynı zamanda dayanıklı ve ucuz olan en popüler çitler, hem ahşap hem de çelik tel örgü çitler, ahşap çitler ve panel çitlerdir.

  1. Ucuz tel örgü çit

  Tel örgü çit, ucuz ve kurulumu kolaydır . Ek bir avantaj, boyanması ve korozyona karşı korunması gerekmeyen, çeşitli renklerde ve ağ boyutlarında plastikle kaplanmış hazır bir ağ satın alma imkanıdır. , zemine gömülü çelik veya betonarme direkler üzerine bir tel ile monte edilir . Metal direklerin üzerinde metal kapaklar bulunmalıdır. Ağın yerden veya kaideden yaklaşık 5 cm yukarıda olması önemlidir. Ağın boyutuna bağlı olarak, fiyatlar 1.5mx5m ağ için yaklaşık PLN 70'den, 1.5mx10m ağ için yaklaşık PLN 180'e başlar.

  Tel örgü çit nasıl yapılırTel örgü çit nasıl yapılır - adım adım

  Tel örgü çit, en popüler eskrim türleri arasındadır. Tel örgü ucuz ve kurulumu kolay olduğu için onları seçmekten mutluluk duyuyoruz. Öyleyse neden böyle bir çit yapmıyorsun? Estetik açıdan hoş, dayanıklı ve pratik olacak bir örgü çitin nasıl yapılacağına dair adım adım bir kılavuz. Daha...

  2. Ahşap bahçe çiti

  Ahşap çitler hem kolay uygulanabilmeleri hem de nispeten düşük maliyetleri ve şüphesiz estetik değerleri nedeniyle en popüler olanlardan biridir . Düzgün inşa edilmiş ve bakımı yapılmış bir ahşap çit uzun yıllar bize hizmet edecektir . Çit için ahşap direkler çimento harcı ile sabitlenir ve bunlara cıvata ve ray adı verilen yatay elemanlar, yani en sık dikey olarak monte edilmiş levhalar monte edilir.

  Ahşap çitin doğası esas olarak traverslere monte edilen raylardan etkilenir , çünkü bunlar dikey, yatay veya çapraz olarak monte edilebilir ve paneller arasında daha küçük veya daha büyük boşluklar bırakır. Sırayla sabitlenen tahtalar (bir kez kolonun arkasından, bir kez önden) ilginç görünüyor. Ancak en önemli şey kaide veya zemin ile rayın alt çizgisi arasında uygun bir boşluk bırakılmasıdır. Bu sayede ahşap çürümeyecek ve çit çalışabilecek .

  arsa ucuz çit

  Ahşap bahçe çiti

  Fotoğraf Pixabay.com

  Her türlü ahşap veya ahşap çit için bakım son derece önemlidir . Mağazalarda çeşitli renklerde birçok ahşap koruyucu bulunmaktadır. Yüzeyleri başlangıçta en az iki kez boyamak ve ardından uygulamayı 2-3 yılda bir düzenli olarak tekrarlamak önemlidir.

  3. Ahşap veya çelik panellerden yapılmış çit

  Hem ahşap hem de çelik panel çitler direklere sabitlenir. Çelik panelleri sabitleme yöntemi, üreticiye bağlı olarak farklılık gösterir. Düz çubuktan yapılmış kelepçeler veya çelik çubuktan yapılmış kelepçelerle sabitlenebilirler. Direkler özel plastik tapalarla kapatılmıştır.

  Çelik paneller genellikle korozyon önleyici kaplama ile elektro galvanizlenir ve genişlikleri genellikle 250 cm'dir. Gümüş bir çelik panelin ortalama fiyatı yaklaşık 50 PLN'dir .

  arsa ucuz çit

  Ahşap panel çit

  Fotoğraf depositphotos.com

  Sırasıyla ahşap panelin genişliği standart olarak 180 cm'dir . Kapak panelleri genellikle çitin içinde ek bir dekoratif unsur haline gelen çeşitli ızgaralar ve dekorlarla tamamlanır. Paneller direkler arasına uygun bağlantı parçaları veya vidalarla monte edilir. Standart panellerin her iki tarafta en az üç yere, yani her iki tarafta altı noktaya vidalanması önerilir. 180x180 cm boyutlarında doğal renkteki bir ahşap panelin ortalama fiyatı yaklaşık 70 PLN'dir .

  MSc. Joanna Białowąs