Çim malçlama - nedir, ne tür malçlama biçme makinesi

Giderek daha fazla uzman, çim malçlamayı önemli bir çim bakımı adımı olarak listeliyor . Malçlama işlemi sayesinde çime yiyecek sağlıyor ve kesilen çimlerden kurtulma sorununu büyük ölçüde çözüyoruz. En son teknolojik başarı değişken malçlamadır - tek bir kolla sepete ne kadar çim biçileceğini ve çim yüzeyinde ne kadar kalacağını belirlemenizi sağlayan modern bir sistem. Malçlamanın tam olarak ne olduğunu, en iyi ne zaman yapılacağını ve sizin için hangi çim biçme makinesinin en iyi olduğunu öğrenin .

malç biçme makinesi

Honda HRX 476 - çim biçme makinesi

Çim malçlama nedir

Çim malçlama, biçilmiş çimlerin parçalanmasını içeren bir bakım tedavisidir. Malçlama sistemi, tamamen veya kısmen toprakta bırakılmasına, ayrıştığı ve besin sağladığı toprakta bırakılmasına izin verir.

Çimleri malçlamaya değer mi

Malçlama , çimleri beslemek ve böylece daha hızlı büyümesi ve çimleri yazın aşırı kurumadan korumak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bu prosedürün başka birçok avantajı vardır. Birincisi, malçlama, sepet toplama ile biçmekten daha az zaman alır - sepeti boşaltmak için sık sık durmanız veya hiç durmanız gerekmez. İkincisi - imha etmemiz gereken kesilmiş çim miktarını sınırlıyoruz. 1000 m2 alana sahip çim biçerken 1 yıl boyunca yaklaşık 2 ton kesilmiş çim elde ettiğimiz hesaplanmıştır. Bir biçme satın alırken nedenle, ister dikkate değer malçlama biçme dikkat değmez biz çim malç hangi sayesinde,. Daha az atık, daha az bertaraf maliyeti demektir.

Malçlamanın faydaları çoktur. Polonya'daki Honda makine ve cihazlarının genel distribütörü olan Aries Power Equipment Yeşil bakım ekipmanı Ürün Müdürü Mariusz Czarnocki, bahçeye daha iyi bakıyoruz, çevreyi koruyoruz, zamandan ve paradan tasarruf ediyoruz - Biçilmiş çimleri öğütmek çimin durumunu iyileştiriyor. Buna ek olarak, doğranmış ve kalan çim büyük miktarda besin içerir ve tarım uzmanlarına göre tipik bir çimin yıllık gübre ihtiyacının ² % 25'ini karşılayabilir .

Ne malç biçme makinesi

Malçlama biçme makineleri pazarımızda giderek daha fazla yer almaktadır. Bu nedenle, hangi modelin beklentilerimizi karşılayacağını düşünmeye değer ve her şeyden önce, ne kadar çim biçmek istediğimize karar vermemizi sağlayacaktır. Bu açıdan, değişken malçlama öne çıkıyor - tek bir kolla, biçme makinesindeki sepete ne kadar çim biçileceğini ve çim yüzeyinde ne kadar kalacağını belirlemenizi sağlayan modern bir sistem. Yeni Honda HRX 476 çim biçme makinesinde kullanılan bu benzersiz özellik, Honda'ya özel bir çim bakım tekniğidir. Değişken malçlama sistemi, malçlanan çim miktarını ayarlamanıza olanak tanırParçalarını sepette toplarken mevcut yüksekliğine ve hava koşullarına (kuru veya ıslak çim) göre. Yeni Honda HRX 476 çim biçme makinesinde, biçilmiş çim miktarını doğru şekilde seçmek için, özel bir bıçak veya başka aksesuarlar takmaya gerek kalmadan Clip Director® kolunu kullanmanız yeterlidir.

çim malçlama

Honda HRX 476 biçme makinesinde çimlerin malçlanması

Çim malçlama teknolojisi , Honda uzmanları tarafından mükemmel bir şekilde ustalaşmıştır. HRX çim biçme makinelerinde kullanılan MicroCut® sistemi - bir çift kesme bıçağı sistemi - mükemmel doğrama kalitesi ve yüksek oranda çim parçalanması sağlar. Daha küçük parçalara bölerek, bir seferde sepete daha fazla çim sığabilir - tek bıçaklı sisteme göre% 30 daha fazla. Bu çözümler Honda HRX'i kuşkusuz en iyi çim biçme makinesi haline getirerek bize büyük konfor ve optimum çim bakımı sağlıyor.

Çim ne zaman malçlanmalı

Çimlerin ne zaman malçlanacağı, Aries Power Equipment ürün müdürü, Polonya'daki Honda makine ve ekipmanının genel distribütörü olan Mariusz Czarnocki tarafından tavsiye edilir - Çim, 4 cm'den fazla olmayan çim biçme koşullarını karşılar - ardından kolu "% 100 malçlama konumuna" getirin ". Çim daha uzun olduğunda, çimin kısmen malçlanmasına izin verecek (böylece çim hacmini azaltacak) bir ara ayar seçiyoruz. Çim çok uzun olduğunda, kolu "% 100 çim hasadı" na ayarlayın. Bu çim biçildikten sonra önümüzdeki hafta malçlamaya hazır olacak.

Daha Fazla Çim Bakım Sırları

Çimlerinizin bakımını nasıl yapacağınız konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa , harika "Güzel Trawnik" kitabını öneriyoruz. Güzel çim alanlardaki değerli uzmanlar, çimler oluşturmanın ve korumanın tüm sırlarını ortaya çıkarır . Çim ekimi için toprağın doğru şekilde hazırlanmasından, doğru çim karışımının seçilmesinden, bir çimi kurmak ve korumak için adım adım talimatlara kadar.

Bu kitabı okuduktan sonra, her çim sorununa bir çözüm olduğunu göreceksiniz . Bu alanda gerekli bilgi birikimine sahip olmak yeterlidir. Ve bilmeniz gereken her şey bu kitapta :-)

Güzel Çim Kitabı