Bahçedeki salyangozlar için ev ilaçları

Bahçedeki salyangozlar için ev ilaçları herkes tarafından kullanılabilen kanıtlanmış yöntemlerdir. Bahçemizdeki salyangoz istilası ile çevreye herhangi bir tehdit oluşturmadan hızlı ve etkili bir şekilde mücadele edebiliyorlar. Bahçedeki salyangozlar çok sayıda bitkiyi hızla yok edebilir, bu nedenle doğru hazırlık için bahçe dükkanına gidemeseniz bile, bu zahmetli zararlılarla nasıl savaşılacağını bilmeye değer.

Bahçedeki salyangozlar için ev ilaçları

Bahçedeki salyangozlar için ev ilaçları diğerleri arasında. yem tuzaklarının düzenlenmesi,

salyangozların düşeceği yer. Tuzaklar düzenli olarak boşaltılmalıdır.

Bahçedeki salyangozlar çeşitli şekillerde olabilir, kabukları olabilir (ör. Üzüm bağları veya bahçe kurdeleleri) veya kabukları olmayabilir, sonra çıplaktırlar (ör. Turuncu). Büyük veya tamamen küçük olabilirler. Ancak, türü ne olursa olsun herkes nemli ve yağışlı havayı ve nemli, verimli toprakları tercih eder. Beslenmelerinin etkileri, bitkilerde çoğunlukla alt yapraklarında bulunan büyük, düzensiz deliklerdir. Aşırı durumlarda, salyangoz bitkinin tamamını kök tabanına kadar yiyebilir!

Bu nedenle, bahçede bir veya iki salyangoz gördüğümüzde , onları yakalamaya ve bahçemizden atmaya değer. Elbette onları komşunun bahçesine atmamak için ... Çok daha fazla sayıda salyangoz gözlemlediğimizde konu daha da ciddileşiyor ve ürünlerimize net bir şekilde zarar vermeye başlıyorlar.

Her şeyden önce, bahçedeki salyangozlar için tüm ev ilaçları arasında , korunma her zaman en iyisidir. Bu nedenle bahçemizi düzenli tutalım. Çimleri düzenli olarak biçmeli, yabani otları, özellikle ısırgan otlarını çıkarmalı, tüm dalları ve salyangoz barınağı olabilecek diğer bitkileri temizlemelisiniz. Salyangoz yumurtalarını yüzeye çıkarmak için arada bir çapa ile sığ bir toprak kazmak da faydalı olacaktır. Yerden çıkarılan yumurtalar çabuk kurur ve onlardan yeni salyangoz çıkmaz.

Funkia gibi belirli bir bitki grubuna karşı özel bir salyangoz tercihini fark edersek, bu tür bitkilerin etrafına ezilmiş yumurta kabukları, şömine tozu, talaş veya küçük çakıl taşları serpebiliriz. Bu sayede salyangozlar kendilerini ciddi şekilde yaralamadan böyle bir engeli geçemeyecekler. Ancak böyle bir bariyerin etkinliğinin değişkenlik gösterdiğini, bazen yağmurdan sonra yenilenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

bahçeden salyangozlardan nasıl kurtulurumBahçedeki salyangozlardan nasıl kurtulurum? Kanıtlanmış yol!

Salyangozlar herhangi bir bahçede rahatsızlık yaratabilir ve nemli hava bolluğuna katkıda bulunur. Birçok bitkinin yapraklarını severler, üzerlerinde sümük izleri ve oyulmuş delikler bırakırlar. Bahçede çok sayıda salyangoz istilası varken, bitkinin neredeyse tamamını yiyerek durgunluğa bile neden olabilirler. Neyse ki, çevre için yeni, doğal ve güvenli ve aynı zamanda salyangozlardan kurtulmanın çok etkili bir yoluna sahibiz. Daha...

Ayrıca edebilir evde yöntemleri ile salyangoz savaşmak salyangoz tahammülleri olmadığını bitkilerle yatak dikim. Bunlar diğerleri arasında adaçayı, mercanköşk, frenk maydanozu, sarımsak, hardal ve soğan.

Bahçedeki salyangozlar için son derece etkili bir ev yöntemi , salyangozların bile sevdiği biranın kullanılmasıdır. Salyangozların beslenmeyi sevdikleri bir yerde, yerin yaklaşık 1 cm altına, yaklaşık üçte biri bira ile doldurulmuş bir kavanozu toprağa gömün. Bira kokusunun çektiği salyangozlar tuzağa o kadar yaklaşacak ki tuzağa düşecek ve asla çıkmayacaktır. Bu nedenle salyangozların kaçmasını engelleyecek kadar yüksek bir kavanoz seçmeyi unutmamalıyız. Böyle bir tuzağın da günlük olarak boşaltılması gerekiyor. Büyük bir bahçemiz varsa, farklı yerlere birkaç tuzak koymaya değer.

Salyangozları tuzağa düşürmenin bir başka yolu da eski tahtaları altında nemli ve gölgeli bir alan oluşturacak şekilde yerleştirmektir. Altına marul yaprakları gibi bir çeşit yem koyarız. Salyangozlar burada tutunacak ve güvenli bir sığınak arayacak. Her gün bu tür kalasların altından bu küçük haşerelerden bir grup toplayacağız. Ancak, salyangozları saklanma tuzağından çıkmadan ve tekrar bahçeye girmeden önce almak için düzenli olarak yapmanız gerekir.

Salyangozları kovan bitkiler. Salyangozların sevmediği 10 bitki!Salyangozları kovan bitkiler. Salyangozların sevmediği 10 bitki!

Yenen lahana başları, çiğnenmiş süs bitkileri yaprakları ve pırıl pırıl kurutulmuş mukus yolu, geceleri salyangozların beslendiğinin açık bir kanıtıdır. Bu yumuşakçalar bahçeye büyük zarar verir. Ancak sümüklü böcek kovucu bitkiler ekerek onları önleyebiliriz. Ne? İşte salyangozların sevmediği ilk 10 bitki! Daha...

Ayrıca bahçemizdeki kirpi, fare, kara kurbağası, kertenkele ve kuş gibi salyangozların doğal düşmanlarıyla ilgilenmeye değer .

Bahçıvanlar genellikle bahçedeki salyangozlar için ev ilaçları arasında cesurca sayılabilecek başka bir yöntem kullanırlar . Yağmurlu ve nemli bir günde bir bahçe kovası alıp tüm salyangozları toplayana kadar bahçede dolaşmamızdan ibarettir. Sonra arabaya biniyoruz ve salyangozları artık bahçemize tehdit oluşturmayacakları bir yere götürüyoruz. Bunu bulutlu ve yağmurlu bir günde yapmak önemlidir, çünkü o zaman çoğu salyangoz bitkilerimizi dolaşır.

Bahçedeki salyangozlar için dikkate değer bir ev çaresi , bitkilere seyreltilmiş kahve püskürtmektir. Salyangozlarda aroması kesinlikle beğenilmez.

Gördüğünüz gibi , bahçede salyangozlar için birçok ev yöntemi var ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. En iyi ev çözümlerinden biri, bir komşu, meslektaş veya arkadaşa danışmaktır. Ağızdan ağza geçen kanıtlanmış ev ilaçları bir bilgi hazinesidir! Ayrıca salyangozların bahçemize sadece bir tehdit ve zarar olmadığını da unutmamalıyız. Salyangozlar çevrede çok önemli bir rol oynar, ölü hayvan ve bitki kalıntılarını yiyerek atıkları ortadan kaldırır. Bunun için kompost toprağının oluşturulmasına aktif olarak katılıyorlar! Bu nedenle, bahçemizde bu omurgasızlarla savaşmak için acele etmeyelim ve salyangozlara karşı kimyasal maddelerden olabildiğince uzak durmaya çalışalım.

Katarzyna Matuszak