Confidor 200 SL - uygulama, dozaj, fiyat

Confidor 200 SL , karaçalılara saldıran iğne yapraklılar dahil olmak üzere çeşitli yaprak biti türleriyle mücadelede son derece etkili bir bitki koruma ürünüdür. Confidor 200 SL ayrıca bitkileri kırmızı, trips ve sera beyaz sineğine karşı korur. Confidor 200 SL kullanımı, Confidor 200 SL'nin çeşitli paketlerde önerilen dozajı ve fiyatı hakkında daha fazlasını görün ve ayrıca ... bundan kaçınmak daha iyidir!

Confidor 200 SL

Confidor 200 SL - 20 ve 50 ml'lik ambalaj. Fotoğraf Bayer

Confidor 200 SL - uygulama

Confidor 200 SL, temas ve mide böcek ilacıdır . Haşereleri, çalışma sıvısını vücutlarıyla temas ettirerek, bitkiden emdikleri sular ile birlikte sindirim sistemine girerek yok eder. Bitkiye nüfuz ederek, sularında 3 haftaya kadar dolaşır ve her zaman etkili koruma sağlar.

Confidor 200 SL, yaban mersini pamuk yünü gibi kalın beyaz yünlü yapının altına gizlenmiş yaprak bitleriyle mücadelede en etkilidir. Sprey şeklinde uygulandığında, büyük bir yaprak biti popülasyonunda bile, tedaviden 3 gün sonra bu zararlıları tamamen yok eder.

Confidor 200 SL, iğne yapraklılar üzerindeki çıkıntıları mükemmel şekilde ortadan kaldırır. Bu amaçla, Confidor 200 Sl, larvalar safralarını bırakmadan ve yem aramaya başlamadan önce, tercihen Mart sonu veya Nisan başında kullanılır.

Confidor 200 SL ayrıca kırmızı böcekler, thrips ve sera beyaz sinekleriyle savaşmak için de kullanılabilir. Haziran ayında ilaçlama 14 gün ara ile 2 defa, trips kontrol edilmesi durumunda 7 gün sonra ikinci ilaçlama yapılmalıdır.

Confidor 200 SL , örtü altındaki domateslerde ve sera salatalıklarında sera beyaz sineğini (hem larva hem de yetişkin formları) kontrol etmek için kullanılabilir, ancak 3 günlük bir ödemesiz dönem (püskürtmeden hasada kadar minimum süre). Baş lahana üzerindeki yaprak bitlerinin kontrolü için çekilme süresi 7 gündür.

Uyarı! Confidor 200 SL, arılar için oldukça toksik bir maddedir. Önleme süresi, yani arı zehirlenmesini önleme süresi 21 gün kadardır. Sprey formundaki preparat, çiçekli bitkilerde ve çiçeklenmeye yukarıda belirtilen 21 günden daha kısa bir süre içinde başlayacak bitkilerde kullanılmamalıdır. İlaçlanan bitkiler arasında arılara faydalı olabilecek çiçekli yabancı ot olmamasına da dikkat etmeliyiz.

Confidor 200 SL - dozaj

Confidor 200 SL dozajı, mahsulün türüne ve kontrol edilecek haşereye bağlıdır. Ajanın en popüler kullanımlarından biri, iğne yapraklılar üzerindeki kol kurtlarıyla ve güllerdeki yaprak bitleriyle savaşmaktır. Bu amaçla Confidor 200 SL, 10 litre suya 4 ml dozlanır.

Süs bitkilerinde et böceği ve thrips larvalarıyla savaşırken, 10 litre su başına 12,5 ml ajan kullanılır. Trips ve sera beyaz sineğinin yetişkin formlarıyla savaşırken, önerilen Confidor 200 SL dozu 10 litre su için 8 ml'dir.

Confidor 200 SL, örtü altı domateslerde ve sera salatalıklarında serada beyaz sineği kontrol etmek için 10 litre suya 7,5 ml, baş lahanada ise yaprak bitlerine karşı 10 litre suya 2,5 ml dozunda kullanılır.

Bu, genellikle süs bahçelerinde ve ayrıca seralarda ve korunaklı yetiştiricilikte kullanılan Confidor 200 SL dozajının bir örneğidir . Ajanın kullanımı ve dozajı hakkında ayrıntılı bilgi, kullanım talimatlarında bulunabilir. Confidor 200 SL'yi kullanmadan önce, etiket üzerindeki bilgileri dikkatlice okuyun ve tavsiyelerine uyun.

Bunu bildiğim iyi oldu! Confidor 200 SL, 15 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda en etkili şekilde çalışır.

Confidor 200 SL - fiyat

Confidor 200 SL'nin fiyatı, satın aldığımız ambalajın boyutuna bağlıdır. Amatör uygulamalar için 20 ve 50 ml'lik ambalajlar tavsiye edilir. Confidor 200 SL 20 ml'nin fiyatı yaklaşık 25-30 PLN , Confidor 200 SL 50 ml'nin fiyatı ise yaklaşık 40-45 PLN'dir. Daha da büyük bir Confidor 200 SL 250 ml paketi yaklaşık PLN 100 karşılığında satın alınabilir. Bu fiyatlar elbette mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilir.