Karate Zeon 050 CS - nasıl ve ne zaman kullanılmalı, dozaj, fiyat

Karate Zeon 050 CS , yaprak bitleri, örümcek akarları, tırtıllar, çeşitli tırtıllar ve diğerleri gibi zararlılarla savaşan bir bitki koruma ürünüdür. Amatör mahsullerde kullanım için, yüksek verimliliği ve 5, 20 ve 50 ml'lik küçük ambalajların mevcudiyeti ile ön plana çıkmaktadır. Karate Zeon 050 CS'nin nasıl ve ne zaman kullanılacağını , bu ajanın önerilen dozunun ne olduğunu, Karate Zeon 050 CS'nin fiyatının ne olduğunu ve hangi ambalajı seçmeniz gerektiğini görün.

Karate Zeon 050 CS

Karate Zeon 050 CS - çeşitli paketler

Karate Zeon 050 CS - ne zaman kullanılmalı

Karate Zeon 050 CS , su ile seyreltme, temas ve mide etkisi ile bir sıvı içinde kapsül süspansiyonu formunda bir insektisittir. Bitki üzerinde yüzey etkisine sahiptir. Süs bitkileri ve meyve bitkilerinin (örn. Elma, armut, erik) yanı sıra birçok sebzenin (örn. Domates, biber ve salatalık) ve bitkisel bitkilerin yetiştirilmesinde kullanılabilir.

Karate Zeon 050 CS, haşereleri ısırmak ve emmek için kullanılabilir . Yaprak bitleri, örümcek akarları, tırtıllar, meyve sinekleri, çeşitli kelebek tırtıllar ve yapraklarda delik açan veya bitkilerden su emen diğer haşereler gibi zararlıları etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Ev ve tahsis bahçelerindeki amatör mahsullerde, Karate Zeon 050 CS'nin büyüme mevsimi boyunca zararlıları veya beslenme semptomlarını fark ettikten sonra sadece bir müdahale olarak kullanılması önerilir .

Önemli! Karate Zeon 050 CS ile püskürtme yaparken, sebze ve meyve bitkileri için 7 gün olan bekleme süresini unutmayın. Bu, ilaçlamadan sebze veya meyvelerin toplanmasına kadar en az 7 gün geçmesi gerektiği anlamına gelir. Çok mahsul olması durumunda, ürün yetiştirme mevsimi boyunca 1 veya 2 defadan fazla uygulanmamalı, ilaçlamalar arası 7-14 gün olmalıdır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, ajanın kullanımıyla ilgili etiket-talimatlarda bulunabilir.

Lahana ve soğan kreması gibi zararlılar için Karate Zeon 050 CS püskürtme tarihi diğer bitkileri gözlemleyerek belirlenebilir. Ve böylece, soğan bitkilerine püskürtmek için bir sinyal olan soğan kremalı sineklerin yoğun deşarjı, leylak çiçeklenmenin başlangıcında meydana gelir ve lahana kremasına lahana püskürtme tarihi kestane çiçeklenmesinin başlangıcıdır.

Bunu bildiğim iyi oldu! Bu önlemin etkinliği, Karate Zeon 050 CS'nin uygulama sıcaklığından etkilenir. Bu hazırlık en etkili şekilde 20 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda çalışır. Ürünü daha sıcak bir günde kullanıyorsanız, günün sonunda hava sıcaklığı düştüğünde püskürtün.

Karate Zeon 050 CS - nasıl başvurulur

Karate Zeon 050 CS kullanmaya karar verirken, çevreye zararlı ve tehlikeli bir madde olduğunu unutmayın. Kullanırken koruyucu giysiler giyin ve tüm önlemleri alarak kullanım talimatlarına ve Karate Zeon 050 CS etiketine uyun.

Çalışma sıvısını Karate Zeon 050 CS ile püskürtmeye hazırlamak için önce ajanın tam miktarını belirleyin. Ardından kapalı ambalajı içindekilerin karışması için hafifçe sallayın. Ölçülen miktarda ajan, kısmen suyla dolu püskürtücüye dökün ve mekanik olarak karıştırın. Daha sonra eksik su miktarını tekrar doldurun ve tekrar karıştırın. Bu aktiviteler sırasında ajanı solumamaya veya ciltle temas etmesine izin vermemeye dikkat edin.

Karate Zeon 050 CS bir el spreyi ile püskürtülür. Ürün komşu bahçelere taşınabileceği için rüzgarda püskürtme yapılmamalıdır.

Önemli - bu etikette değil! Karate Zeon 050 CS püskürtmeden önce, örneğin çocukların yakınlarda oynamaması için komşu bahçelerin sahiplerine bunları püskürtme niyetini bildirin. Kendi güvenliğinize ve aynı zamanda komşu mülklerde kalan diğer insanlara da dikkat etmeyi unutmayın.

Karate Zeon 050 CS - dozaj

Karate Zeon 050 CS'nin dozu, püskürtmek istediğimiz bitkilerin türüne ve savaşmak istediğimiz haşereye bağlıdır. Aşağıda Karate Zeon 050 CS'nin amatör ürünlerdeki en popüler uygulamalarını sunuyoruz. Olası kullanımların ve dozların tam bir listesi, ürün için etiket talimatlarında mevcuttur. Ayrıca bu hazırlığın distribütörlerinden birinin web sitesinde amatör mahsuller için başvuruların listesini de tavsiye ederim - Target (target.com.pl)

Karate Zeon 050 CS - süs bitkilerinin korunması

Tahsis ve ev bahçelerinde, Karate Zeon 050 CS, süs bitkilerini yaprak bitleri, örümcek akarları, tripler, yaprak madencileri, böcekler ve yaprak yiyen tırtıllar gibi zararlılara karşı korumak için sıklıkla kullanılır. Süs bitkilerinde Karate Zeon 050 CS % 0,025-0,05 konsantrasyonda kullanılır , yani 2,5-5 ml ajan 10 litre suda çözülür. Örümcek akarlarının kontrolü için konsantrasyonun% 0,05'ten düşük olamayacağını unutmayın.

Karate Zeon 050 CS - meyve ağaçlarının korunması

Erkenci güve, yaprak yiyen tırtıllar ve diğer yaprak yiyen tırtıllar, mayın tarlası zararlıları, hanımeli, yaprak bitleri, katran ve armut çadırı gibi meyve ağaçlarının zararlılarıyla mücadele etmek için önerilen Karate Zeon 050 CE dozu 5-7'de çözülmüş 1.5-2 ml'dir, 5 litre su. Bu iş miktarı, ekin alanının 100m²'lik kısmını püskürtmek için yeterlidir. Hazırlık, 5-7 litre su başına 2 ml'lik bir doz kullanılarak elma ve armut ağaçlarında elma çiçeğiyle mücadele etmek için de kullanılabilir. Buna karşılık, 5-7,5 litre su başına 3 ml'lik daha yüksek bir doz, elma, armut ve erikteki elma meyvesi ve erik meyvesiyle mücadelede etkili olacaktır.

Karate Zeon 050 CS - sebzelerin korunması

Bir arsa üzerinde sebze yetiştirme durumunda, Karate Zeon 050 SC'nin en sık kullanılan dozajı, 100m² mahsulün püskürtülmesi için yeterli olan, 2-6 litre suda çözülmüş 1.2 ml ajandır. Bu doz, diğerleri arasında savaşmak için kullanılır. lahana, yaban turpu, domates, turp, baklagiller, soğan ve pırasa yetiştiriciliğinde yaprak bitleri, tripler, pireler ve krema. Dozu genel olarak veriyorum, çünkü pratikte sebzelerde "kimyasallar" kullanmaktan kaçınmak daha iyidir. Bireysel ürünler için ajanın tam dozajı, ajanın etiketinde bulunabilir.

Karate Zeon 050 CS - fiyat ve mevcut ambalaj

Karate Zeon 050 CS fiyatı paket büyüklüğüne göre değişmektedir. Karşılaştırmak oldukça zordur, çünkü bu ajan çeşitli üreticiler tarafından çok farklı ambalaj boyutlarında, 5, 10, 20, 25, 50, 100, 250 ml ve diğerleri ile paketlenmiştir.

Tagret ve Sumin'den temin edilebilen en küçük Karate Zeon 050 CS 5ml paketleri yaklaşık 7-8 PLN karşılığında mevcuttur. Daha büyük bir Karate Zeon 050 CS 20 ml paketinin maliyeti 14-15 PLN'dir. Karate Zeon 050 CS 50 ml'nin fiyatı PLN 20-25 ve 100 ml - 30 PLN'nin biraz üzerinde. Arsa üzerinde amatör mahsuller için daha büyük ambalajlar satın almak mantıklı değil. Birisi gerçekten bu ölçüye çok ihtiyaç duyuyorsa , Karate Zeon 050 CS 1 litre fiyatı 200 PLN civarında. Bu tür büyük paketler yalnızca çiftçiler ve yetiştiriciler için dükkanlarda bulunabilir.

Son olarak Karate Zeon 050 CS'nin zararlı ve tehlikeli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim.. Kimyasal bitki koruma ürünlerini son çare olarak, mahsullerdeki kayıplar çok büyük olduğunda veya artık başka yollarla haşereden kurtulma şansı göremediğimizde kullanıyoruz. Özellikle yediklerimizin, yani sebze ve meyvelerin yetiştirilmesinde "kimyasallar" kullanmaktan kaçının. Arazideki ve ev bahçelerindeki yukarıda bahsedilen zararlı böceklerden birçoğu ekolojik bitki koruma ürünleri ve ayrıca Agricolle gibi bahçe mağazalarında bulunan hazır doğal müstahzarlar kullanılarak mücadele edilebilir. Bu maddeyi özellikle tavsiye ederim çünkü sadece çalışma sıvısının hazırlanması için konsantre formunda değil, aynı zamanda sprey şişesinde kullanıma hazır sprey olarak da mevcut. Karate Zeon 050 CS gibi bitkilerde zararlılar fark edildikten sonra müdahalede kullanılabilir.