Miedzian 50 WP. Nasıl ve ne zaman kullanılmalı, püskürtme tarihleri, etiket

Miedzian 50 WP , meyve ağaçları, çalılar ve sebzelerdeki mantar ve bakteriyel hastalıklarla mücadelede kullanılan bir mantar ilacıdır . Miedzian 50 WP püskürtme , arsa bahçelerinde amatör bitki yetiştiriciliği için tavsiye edilir ve ayrıca organik tarımda kullanımına izin verilir. Miedzian 50 WP'yi nasıl ve ne zaman kullanacağınızı görün . Önerilen bakır püskürtme tarihlerini ve bu ajanın etiketinde önemli bilgileri sağlıyoruz.

Miedzian 50 WP nasıl ve ne zaman kullanılır

Miedzian 50 WP nasıl ve ne zaman kullanılır?

Miedzian 50 WP hangi hastalıkları yapar

Miedzian 50 WP , domateslerde patates küfü, antraknoz, pas, yaprak septoriozu, ateş yanıklığı ve açısal bakteri lekesi gibi mantar ve bakteriyel hastalıklarla mücadeleye yönelik bir hazırlıktır. Hastalığın erken teşhisi, enfekte olmuş bitkideki mantar ve bakteriyel patojenlerden hızla kurtulmanızı sağlar.

Miedzian 50 WP ne zaman kullanılır?

Miedzian 50 WP'yi hastalık bitki üzerinde fark edilip tanımlandığında ve ayrıca hastalık önceki yıllarda mevcutsa önleyici olarak kullanıyoruz. Miedzian 50 WP ile püskürtme Mart'tan Ekim'e kadar yapılabilir , ancak Miedzian 50 WP ile püskürtme için önerilen tarihlerin püskürtülen bitkiye göre farklılık gösterdiği ve belirli tarihlerin maddenin etiketinde verildiği akılda tutulmalıdır. Aşağıda ev bahçelerinde ve meyve bahçelerinde yapılacak en önemli bakır püskürtme tarihlerini sunuyoruz .

Mart ayından Mayıs ayına kadar, sıcaklık 6 ° C'nin üzerinde olduğunda Miedzian 50 WP püskürtüyoruz. Bunları bir patojenle zaten enfekte olmuş bitkiler üzerinde ve ayrıca profilaktik olarak gerçekleştiriyoruz. Miedzian 50 WP'yi bulutlu ve rüzgarsız günlerde püskürtüyoruz . Bitkilere doğrudan güneş ışığı altında, yağmurda veya 0 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda püskürtmeyin.

Miedzian - meyve ağaçları ve çalıları püskürtme tarihleri

Miedzian 50 WP , birçok meyve bitkisi türünün korunmasında kullanılabilir. Miedzian ile ilk spreyler ilkbaharın başlarında ve sonuncusu sonbaharda yapılır. Bu nedenle, bu hazırlık neredeyse tüm büyüme mevsimi boyunca faydalıdır.

Şeftali ve kayısı yaprak tomurcukları, kiraz ve vişnelerin yaprak tomurcukları şişince arsa bahçesinde bakır püskürtmeye başlıyoruz, bu ağaçlara bakteri kanserine karşı ilaçlama yapıyoruz (100m² ekim için 5-7,5 lt suda eritilmiş 30 g müstahzar dozu yeterlidir).

Meyve ağaçlarının bakteriyel kanseri - semptomlar, mücadeleMeyve ağaçlarının bakteriyel kanseri - semptomlar, mücadele

Meyve ağaçlarının bakteriyel kanseri, birçok meyve ağacı türünü etkileyen bir hastalıktır ve bakteriyel kanser semptomları ağaçların birçok organında ortaya çıkabilir, ancak en karakteristik özelliği, kabuktaki çatlakların altından kauçuksu bir maddenin sızmasıdır. Bu tür ağaçların hala kurtarılıp kurtarılamayacağını ve meyve ağaçlarında bakteriyel kanserle mücadelenin nasıl göründüğünü görün. Daha...

Tomurcuk çatlama döneminde, 5-7,5 lt su başına 15 gr doz kullanarak elma ve armut ağaçlarına ateş yanıklığına karşı bakır püskürtüyoruz . Bu ilaçlama, önceki yıl bahçede veya çevresinde veba varlığı tespit edilmişse, profilaktik olarak gerçekleştirilir. İlk yaprakların ortaya çıktığı dönemde, Miedzian'ı elma ve armut ağaçlarının bu kez kabuklanmasına karşı başka bir ilaçlamasına uyguluyoruz. Önerilen doz ayrıca 5-7,5 litre su için 15 g Miedzian 50 WP'dir.

elma kabuğuElma kabuğu - belirtiler, püskürtme, önleme, kontrol

Elma kabuğu, ülkemizde yetişen elma ağaçlarının en yaygın ve en eski hastalıklarından biridir. Elma derisinin kaplanması da dahil olmak üzere çok sayıda hasara neden olur. Hastalığın belirtileri her yıl ortaya çıkar ve düzenli olarak kabukla mücadele edilmesi gerekir. Bu elma ağacı hastalığının nasıl üstesinden gelineceğini, uyuza karşı hangi spreylerin etkili olduğunu ve kimyasallardan kaçınıp doğal yöntemlerle kabuklanmanın üstesinden gelip gelemeyeceğinizi görün. Daha...

Çiçeklenmeden önceki dönemde, Miedzian, tüylü küflenmeye karşı asmalara püskürtülür . Asma çiçek açtıktan sonra tekrar Miedzian ile püskürtülür. Çiçeklenme döneminde, kirazlar ve kirazlar bakteriyel kansere karşı, 5-7.5 l suda çözülmüş 15 g preparat dozunda Miedzian 50 WP kullanılarak püskürtülür.

Meyveler hasat edildikten sonra bektaşi üzümü ve frenk üzümü çalılarına Miedzian 50 WP ile ilaçlama yapılır . Bu tedavinin amacı, frenk üzümü yaprağı dökülmesi, beyaz frenk üzümü pası, beyaz frenk üzümü lekesi gibi hastalıklarla mücadele etmektir.

Miedzian 50 WP ile son ilaçlama , kıvırcık şeftali yapraklarıyla mücadele etmek için yapraklar döküldükten sonra sonbaharda yapılır . % 1'lik bir çözelti, yani 1 litre suya 10 gr bakır kullanıyoruz.

Miedzian 50 WP

Miedzian 50 WP

Fotoğraf Hedef

Miedzian 50 WP domates ve salatalık için

Miedzian 50 WP preparatı ayrıca sebze yetiştiriciliğinde de kullanılır. En yaygın uygulamalar domates üzerine Miedzian püskürtmedir ve bu püskürtmenin amacı bakteriyel beneklenme ve domateslerde patates küfü gibi hastalıklarla savaşmaktır.

Yerde yetiştirilen domatesler için bakır , büyüme mevsimi boyunca 2 ila 3 kez, birbirini izleyen işlemler arasında 7 ila 10 günlük aralıklarla kullanılabilir. Domates üzerine Miedzian püskürtme, farklı bir bileşime ve etki mekanizmasına sahip diğer fungisitlerle dönüşümlü olarak yapılmalıdır. Domateslerin Miedzian ile püskürtülmesi, çiçeklenme gelişiminin başlangıcından meyvenin% 50'sinin tipik rengini aldığı aşamaya kadar gerçekleştirilebilir. Domatesler için bekleme süresinin 7 gün olduğunu unutmamalıyız . Bu, son ilaçlamadan meyvenin hasat edildiği güne kadar en az 7 gün geçmesi gerektiği anlamına gelir.

Öğütülmüş domatesler için önerilen Miedzian 50 WP dozu, 10 m2 mahsulün püskürtülmesi için yeterli olan, 0,7 litre suda çözülmüş 2,5 ila 3 g ajandır. Örtü altındaki domatesler için Miedzian 50 WP'nin dozu biraz farklıdır. 1 litre suya 3 gr, 10 metrekareye 1,5 ila 2,0 litre su püskürtülmelidir.

Yerde yetiştirilen salatalıklar için de Miedzian 50 WP kullanılması önerilir . Bakteriyel açısal leke ve kabakgillerin tüylü küfü gibi salatalık hastalıklarıyla mücadelede yardımcı olur. Salatalıkların Miedzian ile püskürtülmesi, ana sürgündeki ikinci çiçeğin açıldığı aşamadan, ana sürgündeki sekizinci meyvenin tipik şekline ve agrega boyutuna ulaştığı aşamaya kadar gerçekleştirilir. 7 gün aralıklarla 2 ila 3 arasında püskürtebilirsiniz. Salatalıklar için önerilen Miedzian 50 WP dozajı, 0,7 litre su başına 2,5 ila 3 g preparattır, bu da 10 m2 mahsulün püskürtülmesi için yeterlidir.

Miedzian 50 WP, yeşil fasulye üzerindeki bakteriyoz, antraknoz ve gri küfle savaşmak için de kullanılabilir. Yeşil fasulyeye bakır püskürtme dolunaydan çiçeklenme döneminin sonuna kadar yapılabilir. 7 gün ara ile 2 sprey püskürtebilirsiniz. Fasulye için önerilen Miedzian 50 WP dozajı, 10 m² yetiştirme başına 0,6 ila 0,8 litre suda çözülmüş 3 g'dır.

Miedzian 50 WP'nin diğer uygulamaları

Miedzian 50 WP'nin yukarıda belirtilen kullanımlarına ek olarak, birçok kişi bu ürünü, ürünün etiketinde yer almayan bitkiler için de tavsiye etmektedir. Bahçıvanlar ve amatör bahçıvanlar , Miedzian'ın çilek veya süs bitkileri üzerinde kullanılmasını tavsiye ediyor . Bitki koruma ürünleri, bununla birlikte, ürün etiketinde listelenenler dışındaki mahsullerde kullanılmamalıdır ve müstahzarı kullanma olasılığı hakkındaki ana bilgi kaynağı ürün etiketi olmalıdır. Bu nedenle, kimseyi dinlemeden önce , Miedzian 50 WP etiketini okumaya değer .

Şaşırtıcı bir şekilde, Miedzian orman gülleri için tavsiye edilir . Muhtemelen bu bitkilerin büyük popülaritesi ve orman güllerinin sık sık hastalıklara düşmesi nedeniyle. Belki de bu tür spreyler, ilkbaharın başlarında önleyici olarak mantıklı olabilir. Bununla birlikte, Miedzian 50 WP'nin her şey için her derde deva olmadığını ve bahçede aşırı kullanımının da zararlı olabileceğini belirtmek gerekir.

Miedzian Ekstra 350SC

Miedzian Ekstra 350SC

Fotoğraf Hedef

Birisi orman gülleri için Miedzian'ı tavsiye ederse , Ridomil Gold veya Magnicur Energy gibi orman gülü hastalıklarına karşı ilaçlama için daha iyi ve daha etkili ajanların olduğunu bilmeye değer, bu da genellikle orman güllerinde bulunan külleme ve fitoftoroz ile savaşmanıza izin verir. Bu ormangülü hastalıkları için biraz doğal sprey arıyorsanız, çok etkili biyolojik hazırlık Polyversum WP'ye ulaşmaya değer.

Miedzian 50 WP nasıl kullanılır

Miedzian'ı püskürtmeden önce ne kadar sıvıya ihtiyacımız olacağını düşünmeliyiz. Bir sonraki adım, doğru miktarda tozu ölçmek ve biraz suyla karıştırmaktır. Karıştırdıktan sonra püskürtücüye dökün ve bir sonraki hedef su dozu ile doldurun. Tankı doldurduktan sonra, çalışma sıvısını elle veya bazı püskürtücülerle donatılmış bir karıştırıcı kullanarak karıştırın. Bitkilere ince bir sis püskürtün. Bitkilerin tüm yüzeyini sıvıyla kaplayın, ancak sıvı damlayacak kadar değil.

Miedzian ile püskürtmeden sonra , püskürtme tankı üç kez temiz su ile durulanır ve kurumaya bırakılır. Bu tür ilaçlamadan sonra bitkide yanıklar olabileceğinden, sıvıyı asla hazırlık ile daha sonra bırakmayız.

Miedzian 50 WP'yi yalnızca orijinal ambalajında ​​-5 ° C'den düşük ve 30 ° C'den yüksek olmayan bir sıcaklıkta saklıyoruz .

Püskürtme yaparken koruyucu kıyafet, eldiven ve gözlük takmanız gerektiğini unutmayın. Bitkilere Miedzian 50 WP püskürtülürken yemek yemek, sigara içmek ve çocukların bulunması da yasaktır.

Amatör kullanım için, 15g, 50g veya 100g'lık ambalajlarda Miedzian 50 WP önerilir. Hazırlık, rehberimizin dükkanından sipariş edilebilir.

Miedzian 50 WP ve Miedzian Extra 350 SC

Yukarıda bahsedilen bir toz preparat olan Miedzian 50 WP'nin yanı sıra, bu ajan ayrıca Miedzian Extra 350 SC adı altında sıvı bir preparat olarak da mevcuttur . Ev ve arsa bahçelerinde amatör mahsuller için 15 ml, 30 ml ve 100 ml'lik ambalajlarda mevcuttur. Miedzian Extra 350 SC'nin uygulama kapsamı Miedzianu 50 WP ile aynıdır, ancak farklı bir form nedeniyle dozajlama farklıdır .

Bununla birlikte, Miedzian Extra 350 SC'nin ambalajının, dozajlamayı kolaylaştıran bir ölçüm kabı içerdiğini ve birçok amatör bahçıvan için sıvı formun kullanımının çok daha kolay olabileceğini (doğru miktarda tozu tartmadan bir ölçüm kabı ile ölçmek daha kolay) olduğunu belirtmek gerekir. Miedzian Extra 350 SC'nin sıvı formu, rehberimizin mağazasından da sipariş edilebilir. Kesinlikle tavsiye ederim!

Miedzian 50 WP - etiket

Bu bağlantılardan Miedzian 50 WP ve Miedzian Extra 350 SC'nin güncel etiketlerini indirebilirsiniz . Bunlar, arazilerde ve bahçelerde amatör kullanıma yönelik etiketlerdir:

  1. Miedzian 50 WP etiketi (amatör uygulamalar)
  2. Miedzian Extra 350 SC etiketi (amatör uygulamalar)

Ayrıca profesyonel kullanıcılar ve küçük ürünler için sürümde Miedzian 50 WP ve Miedzian Extra 350 SC etiketlerini indirmek için bağlantılar sunuyoruz :

  1. Miedzian 50 WP etiketi (profesyonel uygulamalar)
  2. Etiket Miedzian 50 WP (profesyonel uygulamalar, küçük ürünler)
  3. Miedzian Extra 350 SC etiketi (profesyonel uygulamalar)

Müh. ülke kemeri. Piotr Moliński

www.OgrodyPetrusa.pl