Noel ağacı için kurutulmuş portakallar - süslemeler için 5 harika fikir!

Kuru portakallar mükemmel kokar ve kozalaklı ağaçlarla birlikte harika görünür. Stilize bir Noel ağacında soğuk renklerin yanı sıra sıcak renklerle de iyi görünüyorlar. Onun kullanımı kurutulmuş portakal dilimleri Noel çelenk ve sazlık dekorasyonda da bulunmaktadır. Noel süsleri için portakalları en iyi nasıl kurutacağınızı ve Noel ağaçları için kurutulmuş portakallardan nasıl ilginç süslemeler oluşturacağınızı adım adım görün.

Noel ağacı için kurutulmuş portakallar

Noel ağacı için kurutulmuş portakallar

Noel süsleri için portakal nasıl kurutulur?

Turuncu Noel süsleri hazırlamanın ilk adımı, onları 0,5 cm kalınlığa kadar ince dilimler halinde kesmek olacaktır. Çok kalın dilimlerin kuruması uzun zaman alır ve nihai sonuç tatmin edici olmayabilir. Ayrıca, ne kadar çabuk süs almak istediğinizi de düşünmelisiniz, çünkü portakalları kurutmak çeşitli şekillerde yapılabilir.

Portakalların fırında kurutulması

Portakal dilimlerini fırın kağıdı veya alüminyum folyo ile kaplı bir fırın tepsisine koyun ve yaklaşık 75 ° C gibi düşük bir sıcaklıkta 2-3 saat pişirin. Sürekli portakal çevirmek. Meyvenin yakılmasına izin vermemeliyiz. Bu nedenle, hızlı bir şekilde yapıp dekorasyon malzemesini yakmaktansa, fırın kapısı aralık olarak daha düşük sıcaklıkta daha uzun süre pişirmek daha iyidir.

Radyatörde portakal kurutma

Portakal dilimlerini kağıt veya alüminyum folyo üzerine koyun ve radyatöre koyun. Zaman zaman dilimleri çeviriyoruz. Bu kurutma yöntemi kesinlikle fırında kurutmaya göre daha uzundur ancak portakalın yanma riski çok daha düşüktür. Radyatör aşırı derecede sıcaksa portakallar 2 günde kurutulabilir, daha az ısı ile bu işlem yaklaşık 5 gün sürecektir.

Turuncu Noel süsleri nasıl yapılır?

Kuru portakallar hem doğal halleriyle, hem kurdeleye asılarak hem de süslenerek çekici görünürler. Portakal süsleri hazırlamak için, Noel ağacına dilimler asmak için birkaç kurdeleye veya bir ipe ve isteğe bağlı olarak parıltıya ihtiyacımız var.

Turuncu Noel süsleri , kururken şeker serpilmelidir. Sonuç olarak, çok ilginç, narin, parlak bir parıltı elde ederiz. Kuru portakal dilimlerini tarçın kabuğu veya anason yıldızı ile de birleştirebiliriz.

Noel ağacımızdaki parlak vurgulardan hoşlanıyorsak, portakallar üzerinde süslü desenler yaratabileceğiniz parıltı kullanmak iyidir.

Portakal ve karanfil Noel süsleriPortakal ve karanfil Noel süsleri

Noel kokusunu tatlı portakallar, baharatlı tarçın ve ferahlatıcı anasonla ilişkilendiriyoruz. İster Noel kekleri pişirmek ister bir Noel ağacı süslemek olsun, evimiz bizi harika bir koku ile davet ediyor ve bize şenlik havası veriyor. Tatilimizi daha aromatik ve renkli hale getirmek için portakal ve karanfil Noel süslerini nasıl hazırlayacağınızı görün. Daha...

El yapımı Noel süsleriEl yapımı Noel ağacı süsleri - 3 harika fikir ve fotoğraf!

Sevdiklerimizle konuşurken ve dinlenirken, aynı zamanda tüm Noel ortamını hazırlarken muhteşem Noel zamanını geçiriyoruz. El yapımı Noel ağacı süsleri, orijinal ve ucuz süslemeler için harika bir fikirdir. Bunları kağıt, yer fıstığı veya kuru portakaldan yapabiliriz. Noel süslerini kendiniz nasıl yapacağınızı ve bunun için neye ihtiyacınız olacağını görün. İşte el yapımı Noel ağacı süsleri için 3 harika fikir! Daha...

Noel ağacı için kurutulmuş portakallar nasıl dekore edilir?

Kurutulmuş portakal , sıcak renklerin yanı sıra soğuk beyaz veya zarif gümüş ile de uyumludur. Sıradışı desenleri dekore etmenin ve elde etmenin birçok yolu vardır. Noel ağacının kendisi için turuncu süslemelerin rengini seçelim. Noel ağacı sıcak renklerde tutulursa - daha soğuk renklerdeyse altın, kırmızı ekleyin - beyaz, gümüş veya moru seçin.

To Noel ağacı kurutulmuş portakal süslemek, o parıltı ve oje kullanarak değer. Her iki ürün de mumların veya Noel ışıklarının ışığında güzelce parlıyor. Kurutulmuş portakalları sim ile süslemek için bazı ilginç fikirlere göz atın .

1. Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan altın süslemeler

Kurutulmuş portakalı çapraz olarak az miktarda şeffaf oje ile boyayın, ardından boyalı yere altın parıltı serpin. Bir süre sonra dilimdeki fazla simleri fırçalayın. Ayrıca bir yay bağlayarak altın bir kurdele bağlarız.

Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan altın dekorasyon

Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan altın dekorasyon

2. Noel ağacı için harika bir kuru portakal dekorasyonu

Portakal dilimini oje ile çapraz olarak boyayarak bir "X" oluşturun. Şeffaf veya pembe vernik olabilir. Sonra vernikli yerlere pembe parıltı serpin, fazlalıkları fırçalayın. Kurutulmuş portakalın ortasına, pembe boyalı ve vernik veya tutkalla aynı renkteki parıltıyla süslenmiş bir fıstık yapıştırın. Turuncu kelebeğimizin kurumasını ve kuru portakalı bir kurdele ile bağlamasını bekleyelim.

Noel ağacı için harika bir kurutulmuş portakal dekorasyonu

Noel ağacı için harika bir kurutulmuş portakal dekorasyonu

3. Noel ağacı için kuru portakaldan gümüş süslemeler

Kurutulmuş portakal kabuğunu şeffaf vernikle boyayın, ardından kalp veya gümüş yıldız şeklinde parıltılı unsurlarla süsleyin. Son olarak, portakalı gümüş veya beyaz bir kurdele ile bağlarız.

Noel ağacı için harika bir kurutulmuş portakal dekorasyonu

Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan gümüş dekorasyon

4. Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan Noel Baba dekorasyonu

Bu dekorasyonu yapmak için ihtiyacımız olacak: beyaz ve kırmızı oje, kırmızı kurdele ve Noel Baba şeklinde boyanmış bir fıstık. Turuncu eti verniklerle ayıran zarları hafifçe boyayın, ardından dilimin ortasından kırmızı bir kurdele bağlayın ve dilimin üst kısmına bir yay bağlayın, aynı zamanda Noel Baba'yı yerleştirin.

Noel ağacı için kurutulmuş portakal Noel Baba dekorasyonu

Noel ağacı için kurutulmuş portakal Noel Baba dekorasyonu

5. Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan mor süslemeler

Mor bir dekorasyon hazırlamak için farklı boyutlarda 2 dilim kuru portakal, parıltılı yıldızlar, gümüş kurdeleye ihtiyacımız olacak. Büyük turuncu dilimi "X" işaretindeki parıltıyla ve daha küçük olanı tek bir çizgi ile süsleyin. Parıltı kuruduktan sonra büyük portakalın ortasını gümüş bir kurdele ile bağlayıp ikinci turuncuyla aynı şekilde bağlarız.

Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan mor dekorasyon

Noel ağacı için kurutulmuş portakaldan mor dekorasyon

MSc. Joanna Białowąs