Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW - uygulama, dozaj, fiyat

Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW , süs bitkileri, meyve bitkileri ve sebzelerdeki zararlıları kontrol etmek için çok popüler bitki koruma ürünleridir. Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW için önerilen kullanım ve dozajın ne olduğunu ve her ürünün mevcut ambalajını ve fiyatını görün. Ayrıca, çalışma sıvısının nasıl hazırlanacağı ve Decis 2.5 EC ve Decis Ogró 0.15 EW ile nasıl püskürtme yapılacağı konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz .

Decis Garden 0.15 EW

Decis Garden 0.15 EW, 100 ml'lik ambalaj.

Fotoğraf Bayer

Karar 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW - uygulama, dozaj

Decis Garden 0.15 EW , yağ bazlı bir haşere kontrol ajanıdır. Mikroskobik damlacıklar sayesinde bitki dokusu ve böcek zırhına çok iyi emilerek tehdidi hızla ortadan kaldırır. Bu işlemi sadece sezonda 2-3 kez yaptığımızı hatırlayarak önleyici olarak kullanabiliriz. Ajan ayrıca sebzeler, çiçekler veya diğer bahçe bitkilerindeki haşereleri fark ettikten sonra müdahalede de kullanılabilir.

Decis Ogród 0.15 EW elma ağaçlarında elma çiçeği, ahudududa ahududu çiçeği, patates yetiştiriciliğinde Colorado böceği, cehennem böceği, yaprak zararlıları, yerdeki süs bitkilerinde ve örtülerin altındaki yaprak bitleriyle, örneğin güllerde, asterlerde, Helichrysum'da veya kadife çiçeği üzerinde savaşır .

Decis Ogród 0.15 EW'yi Colorado patates böceği ve çiçekli bitkiye 10 l su başına 10 ml preparat dozunda püskürtün. Diğer Decis Ogród 0.15 EW zararlıları için, 10 litre su için 7,5 ml preparat kullanın . Tedaviler 7 günde bir 2 defaya kadar tekrarlanır.

Decis Garden 0.15 EW

Decis Garden 0.15 EW, 300 ml'lik ambalaj. Fotoğraf Bayer

Elma ağaçlarına, çatlamadan hemen önce veya çiçek tomurcukları çatlarken Decis püskürtün . Temsilciyi her 14 günde bir sezonda en fazla 2 kez kullanıyoruz.

Karar 2.5 EC , süs bitkilerindeki emen ve kemiren zararlılarla da mücadele eder . Zararlı böceğin vücuduna hızla nüfuz eden özel bir aktif madde sayesinde hızlı ölümüne neden olur. Bir saat içinde önlemin etkisini gözlemleyebiliriz.

Domates ve patates yetiştiriciliğinde, Decis 2.5 EC, Colorado patates böceği ile savaşır . Bu amaçla 6 ml preparatı 10 litre suda çözüyoruz ve bitkilere sadece sezonda bir kez püskürtüyoruz.

10 litre suya 3-6 ml preparat kullanarak sebzeleri yaprak bitlerine, tırtıllara ve ekinlere karşı korumak için Decis kullanın .

Decis 2.5 EC , çilek ve ahududu üzerindeki ahududu çiçekleriyle mücadele eder . Bunun için 5 ml preparat 10 litre suda çözülür.

Süs bitkilerinde, Decis 2.5 EC yaprak bitleri , tırtıllar, tırtıllar, beyaz sinekler ve gül leafflies ile savaşır. Çiçekleri 10 l su başına 3-5 ml'lik bir dozda püskürtün.

Decisem 2.5 EC'li meyve ağaçları ve çalılar yaprak bitlerine, mimoza ve elma meyvelerine karşı 10 l su için 4-5 ml müstahzar kullanılarak korunacaktır . 100 m² için önerilen ilaçlama dozu, bitkinin büyüklüğüne ve sayısına bağlı olarak 6-15 l'dir.

Bitki üzerinde haşere göründüğünde yukarıda belirtilen müstahzarlarla püskürtme yapılır. Bizim tarafımızdan hızlı müdahale, bitkinin korunmasında daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Çok geç tespit edilen haşere, beslendiği bitkiyi (tırtıllar, Colorado böcekleri) tamamen yok edebilir.

Uyarı! Decis ile meyve veya sebze ağaçları ve çalıların püskürtülmesi için bekleme süresi, tedavi anından itibaren 7 gündür. Yani ilaçlama, planlanan hasat tarihinden en geç 7 gün önce yapılmamalıdır.

Arılar için önleme süresi , ürün yetiştirme mevsimi boyunca 4,1 ml / 100 m² veya daha büyük bir dozda iki kez veya 6,6 ml / 100 m² veya daha büyük bir dozda uygulandığında 24 saattir. Ajan, 4,1 ml / 100 m²'nin altındaki bir dozda sezonda iki veya bir kez veya 6,6 ml / 100 m²'nin altındaki bir dozda bir kez kullanıldığında geçerli değildir.

Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW - sprey hazırlama ve uygulama

Bitkileri püskürtürken yukarıda belirtilen müstahzar dozlarını takip etmeye çalışalım. Tedavileri 20 ° C'ye kadar bir sıcaklıkta gerçekleştiriyoruz çünkü bu durumda hazırlık en etkili olanıdır. Karar, Mart'tan Eylül'e kadar kullanılabilir.

Decis ile püskürtmeyi hazırlarken, preparatın ölçülen dozunu az miktarda su içinde çözün . Ancak o zaman ana püskürtme tankına döküp sıvının geri kalanını ekliyoruz. Mekanik püskürtücülerde, karıştırıcının her zaman hareket halinde olduğundan emin oluruz. Manuel püskürtücülerde ise zaman zaman fungisiti karıştırıyoruz.

Decis 2.5 EC ve Decisem Ogród 0.15 EW ile püskürtme koruyucu giysiler, eldivenler, P2 maskesi ve koruyucu gözlüklerle yapılmalıdır. İşlem sırasında yemekten ve içmekten kaçınırız. Püskürtme işleminden sonra ekipman iyice yıkanmalıdır.

Müstahzarı orijinal ambalajında ​​hayvanlardan, çocuklardan ve su depolarından uzakta saklıyoruz.

Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW - fiyat ve mevcut ambalaj

Decis 2.5 EC ve Decis Ogród 0.15 EW'nin fiyatı, zararlılara karşı diğer bitki koruma ürünlerinin fiyatları ile karşılaştırılabilir. 30 ml'lik bir paketteki yeni Decis Ogród 0.15 EW ürünü yaklaşık 35 PLN, 2 x 5 ml'lik bir ambalaj yaklaşık 12 PLN ve 1 litre ürünün maliyeti 150 PLN'dir. 1 litrelik bir pakette daha az yaygın olan Decis 2.5 EC 116 PLN'ye mal olur. 2 x 4 ml'lik daha küçük paketler yaklaşık PLN 10'a mal olacaktır.

Piotr Moliński

OgrodyPetrusa.pl