Biosept Active 33 SL - kullanım, yorumlar, fiyat

Biosept Active , greyfurt ekstresi bazlı popüler bir preparattır. Daha önce Biosept 33 SL olarak bilinen bu ürün , birçok bakteri ve mantar bitki hastalığıyla mücadele için öneriliyordu. Mevcut düzenlemelere göre, Biosept Active yalnızca bir bitki büyüme uyarıcısıdır , bağışıklıklarını güçlendirir ve büyümeyi geliştirir. Uygulamanın ne olduğunu, Biosept Active'in etkinliği hakkında fikirlerin neler olduğunu ve Biosep Active'in yüksek fiyatının kullanımının etkileri ile orantılı olup olmadığını görün .

Biosept Active, eski adıyla Biosept 33 SL

Biosept Active - çeşitli paketler

Biosept Active ve Biosept 33 SL - uygulama

Greyfurt ekstresi bazlı Biosept Active, çeşitli bahçe bitkilerinin yetiştirilmesi için suda çözünür konsantre formunda bir preparattır. Eskiden Biosept 33 SL olarak biliniyordu ve ekolojik bitki koruma ürünü olarak sınıflandırıldı. Hazırlık o zamanlar çok popülerdi ve kimyasal bitki koruma ürünlerinin yerine doğal bir alternatif olarak önerildi.

Biosept 33 SL öncelikle sebze ve bitkileri hastalıklara karşı korumak için ve ayrıca evde veya balkonda yetişen saksı çiçeklerini, yani meşhur "kimyasalların" kullanımından kaçınmak istediğimiz her yerde önerildi. Fide hazırlama anından meyve veya sebze hasatına kadar hem bitkileri sulamak hem de püskürtmek için kullanıldı.

Biosept 33 SL, külleme ve tüylü küf, yaprak ve çiçek lekeleri, gri küf, fusariosis, kangren, patates yanıklığı, köşeli leke, alternarioz, fitoftoroz ve çeşitli paslar gibi bitki hastalıklarına karşı mücadelede kullanıldı . Mantar öldürücüler durumunda olduğu gibi , Biosept 33 SL'nin 7-14 günlük aralıklarla, tercihen diğer mantar öldürücülerle dönüşümlü olarak püskürtülmesi önerildi . Biosept'in kimyasal bitki koruma ürünleri ile dönüşümlü olarak kullanılması, mahsullerde kullanılan "kimyasal" miktarını azaltırken, muamelenin etkinliğini sağlamıştır.

Bugüne kadar Biosept 33 SL ismi çok popüler, ancak artık bu isim altında bir ürün satın almayacağız. Hazırlık, birkaç yıl önce yazılmış ama hala satışa sunulan bahçıvanlık kitaplarında tavsiye edilmektedir. Biosept 33 SL adı bu nedenle her zaman canlıdır ve preparat hala birçok kişi tarafından bitki koruma ürünü olarak kullanılmaktadır.

Bu arada, şu anda Biosept Active adı altında, müstahzar sadece süs bitkilerinin toprağa ve örtü altına yetiştirilmesi, bitkilerin köklenmesini ve kalitesini iyileştirmenin yanı sıra hastalıklardan etkilenen bitkilerin direncini artırmak için bir büyüme uyarıcısı olarak sunulmaktadır. Büyüme mevsimi boyunca hem sulama hem de ilaçlama olarak kullanılabilir.

Doğal bitki koruma ürünleri, yani kimyasal içermeyen bir bahçeDoğal bitki koruma ürünleri, yani kimyasal içermeyen bir bahçe

Bitki maddelerine dayalı doğal bitki koruma ürünleri, zararlı kimyasalların kullanımının sınırlandırılmasını veya tamamen terk edilmesini mümkün kılar. Bu koruyucu müstahzar grubunda, esas olarak otlar ve yabani otlardan bağımsız olarak hazırlanan doğal bitki koruma ürünleri ve mağazadan satın alınabilecek hazır biyopreparasyonlar arasından seçim yapabiliriz. İşte kimyasallar olmadan bahçe yapmanın kanıtlanmış yolları! Daha...

Biosept Active - yorumlar

Yıllar boyunca Biosept'i hastalıklara karşı bir koruma olarak kullanmak, etkinliği hakkında birçok olumlu ve olumsuz görüş olmuştur. Biosept Active veya Biosept 33 SL hakkında çoğunlukla gri küf veya küf bulaşmış bitkilerde kullanıldığında olumlu görüşler buldum .

Bitkiler hastalanmadan önce önleyici hale getirerek Biosept püskürtmenin çok daha etkili olmasını sağlıyoruz. Daha sonra preparat bitkileri enfeksiyona karşı etkili bir şekilde korur . Biosept Active'in yalnızca bitki hastalığın semptomlarını gösterdiğinde kullanılması kesinlikle enfeksiyonun gelişimini yavaşlatır, ancak her zaman bitkilerin tam olarak iyileşmesini garanti etmez. Biosept 33 SL ile bitki hastalıklarıyla mücadeleyi öneren eski kılavuzlarda, etkinliğini artırmak için diğer bitki koruma ürünleriyle dönüşümlü olarak kullanılması gerektiği her zaman eklenmiştir.

Bizim forumunda, Biosept etkinliği derhal hastalığın ilk belirtilerini fark ettikten sonra bir müdahale olarak kullandı insanlar tarafından doğrulandı felç hala çok küçükken. Hastalık lekeleri olan tek yaprakların çıkarılmasından ve bitkilere Biosept püskürtülmesinden sonra, hastalığın başka semptomları görülmedi.

Forumumuzda Biosept Active ile ilgili örnek görüşler :

" Biosept Active? Henüz dışarıda kullanmadım ama çok genç bitkiler çalışıyor, demek istiyorum, örneğin. Kozalaklı dallar ukorzeniają büyümede hızlanma gördü ve daha yüksek konsantrasyon zarar vermez (ilk kez kullanarak bir hata yaptım) "

Yazar: PiotrS, foruma bakın

" Bahçemde iyi sonuçlar veren biosept kullanıyorum. Elbette daha sık püskürtmeniz gerekiyor, ancak etkilerini fark ettim. (...)"

Yazar: Danka, foruma bakın

Bitki korumada biyopreparasyonlarBitki korumada biyopreparasyonlar

Bitki korumadaki biyopreparasyonlar, zararlı kimyasal koruma maddelerinin kullanılması ihtiyacını azaltmayı veya tamamen ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Esas olarak bitki içeriklerine dayanırlar, ancak hastalıklar ve zararlılarla savaşan virüsler veya mantarlar da içerebilirler. Amatör mahsullerde önerilen en sık kullanılan biyopreparasyonların bir listesi. Daha...

Biosept Active - dozaj

Bitkileri sulamak için önerilen Biosept Active dozu, 10 litre suda çözülmüş 5-10 ml ajandır (konsantrasyon% 0.05-0.1). Bitki sayısına ve boyuna bağlı olarak, bu şekilde hazırlanan sıvının 1 m² yetiştiriciliği başına 2-4 litre kullanılmalıdır. Bitki ekiminden veya tohum ekiminden hemen sonra sulanması tavsiye edilir.

Bioseptt Active'in püskürtme için dozajı benzerdir. Önerilen konsantrasyon da% 0,05-0,1'dir, yani 10 litre suya 5-10 ml veririz, ancak bu şekilde hazırlanan 10 litre sprey sıvısı, bitkilerin boyutuna ve yoğunluğuna bağlı olarak 100 ila 200 m² ürün püskürtmek için yeterlidir. .

Önemli! Biosept Active ile çalışma sıvısı hazırlarken, her zaman ölçülen Biosept Active miktarını uygun miktarda suya dökmeyi ve ardından karıştırmayı unutmayın. Bununla birlikte, bunun tersi yapılmamalıdır, yani önce Biosept'i dökün ve sonra üzerine su ekleyin, çünkü daha sonra ajan aşırı köpüklenir.

Biosept Active - fiyat ve mevcut ambalaj

Biosept Active, 5 ml'den 1 litreye kadar çeşitli boyutlarda mevcuttur . En küçük paketler, az sayıda bitkiye sahip olan kişiler için iyi bir seçimdir, örneğin sadece balkonda veya yüksek maliyetlere maruz kalmadan müstahzarın etkinliğini ilk kez kontrol etmek isteyenler için. En büyük paketler, daha büyük bahçe bitkileri ve üretim çiftlikleri için kullanışlıdır.

Biosept Active 5 ml'nin fiyatı mağazaya bağlı olarak 13.50 ile 17.50 PLN arasında değişmektedir. Süs bitkileri hastalıkları için Biosept Active adı altındaki en küçük paketlerde , müstahzar, kaliteli gübre ve bitki koruma ürünlerinin yanı sıra Target Natural serisinden doğal müstahzarlar tedarikçisi olarak bilinen Target tarafından paketlenir. İşte Biosept Active, bahçelerde kullanılan doğal ve ekolojik preparatların mükemmel tamamlayıcısıdır . Bu hattaki tüm hazırlıkların estetik olarak paketlendiğini ve kullanım için net talimatlara sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Daha büyük bir ambalajda, sebze hastalıkları için 12 ml Biosept Active, PLN 20'den biraz daha ucuzdur .

Yukarıda bahsedilen ambalajların her ikisi de, bir bahçe püskürtücüsü ile püskürtülen çalışma sıvısının hazırlanması için oldukça verimli bir konsantre içerir.

Çok küçük mahsullerde (bahçedeki tek tek bitkiler, balkonlar, apartman terasları) amatör uygulamalar için, özellikle tecrübesi olmayanlar için, püskürtücülü bir kapta kullanıma hazır bir preparat olarak mevcut olan Biosept Aktif Sprey 750ml mükemmel olacaktır . Bu hazır bir spreydir, seyreltme ve bahçe püskürtücüsü kullanılmasını gerektirmez. Hazırlığı kullandıktan sonra, konsantre kullanılarak yeniden doldurulabilen pratik bir püskürtücüye sahip bir şişemiz olacak. Biosept Actice Spray yaklaşık PLN 20 karşılığında satın alınabilir .

Biosept Active'in yukarıda belirtilen tüm sürümleri mağazamızda mevcuttur. Yüksek ürün kalitesi, uygun fiyatlar ve hızlı sevkiyat garantisi veriyoruz. Teklifi görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.