Böcek öldürücüler ve mantar ilaçları karıştırma tablosu

Böcek öldürücüleri ve mantar öldürücüleri karıştırmanın birçok avantajı vardır , ancak düzgün çalışmamanın olası sonuçları dikkate alınmalıdır. Böcek öldürücüleri ve mantar ilaçlarını karıştırmanın en önemli kurallarını öğrenin ve hangi maddelerin tek bir spreyde birleştirilebileceğini kolayca bulabileceğiniz böcek öldürücü ve mantar öldürücü karıştırma tablosunu indirin !

böcek ilacı ve mantar ilacı karıştırma masası

Hangi böcek öldürücüler ve mantar öldürücüler birleştirilebilir?

Böcek öldürücüleri ve mantar öldürücüleri karıştırmanın hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Avantajlardan biri şüphesiz ekonomidir, çünkü müstahzar karışımlarının kullanılması bir muamelenin operasyon kapsamını genişletir ve bu ekonomik faydalarla ilişkilidir. Diğer bir avantaj, bitki koruma ürünlerinin kullanımını azaltırken bitkilerin genel durumunu iyileştirme kabiliyetidir.

Ancak bazen, bitki koruma ürünlerinin zayıf bir şekilde karıştırılması, işlemin etkililiğini kaybetmesine, bitkilere kalıcı hasar vermesine ve verimde bir azalmaya neden olabilir. Bu nedenle, püskürtme sırasında olası arızaları önlemek için böcek öldürücüleri mantar öldürücülerle karıştırma kurallarını bilmeye değer .

Farklı etki mekanizmalarına sahip aktif maddeler içeren bitki koruma ürünleri karışımlarını hazırlarken belirli kurallara uyulmalıdır:

  • Bitki koruma tavsiyelerine göre veya kullanım etiketi ile hazırlanan karışımın performansının önceden kontrol edilmesi,
  • Tedavi sadece zararlı organizmalarla mücadele tarihleri ​​çakıştığı zaman yapılmalıdır,
  • İşlemden hemen önce sıvı hazırlanmalıdır,
  • Yapılacak işlem için uygun hava şartlarının olması,
  • Bitkiler kuru ve iyi bir şişkinliğe sahip,
  • Bitkiler üzerinde arı uçuşu yoktur.

Uygun şekilde hazırlanmış bir sprey sıvısı homojen olmalıdır ve bunun fizikokimyasal özelliklerinin bozulmasının veya preparatın ayrışmasının görsel teyidi, çökelme, sıvı tabakalaşma, zayıf çözünme veya alışılmadık renk olabilir. Bileşenlerin sayısını artırdıkça ve farklı formülasyonları birleştirdikçe hasar riskinin de arttığını unutmayın.

Aşağıda, yanlış koruma maddelerinin karıştırılmasını önlemenize yardımcı olacak böcek öldürücüler ve mantar öldürücüler için bir karıştırma tablosu bulunmaktadır .

böcek ilacı ve mantar ilacı karıştırma masası

Basılı sürümünü indirin: Insecticide and Fungicide Mixing Table (PDF)

Umarım bu tablo sizin için yararlı olur :-)

Bunu bildiğim iyi oldu! Hazır böcek öldürücü ve mantar öldürücü karışımları satışa sunulmuştur. Böyle bir önlemin bir örneği, süs bitkilerinin kapsamlı korunması için Substral flowers 2in1'dir. Bu hazırlığı seçerek bitki koruma ürünlerini kendi başınıza karıştırma ihtiyacından kurtulacaksınız.

MSc. Joanna Białowąs