Kenelerin doğal düşmanı. 1 günde bahçe kenelerini yok eder!

Keneler çevreyi giderek daha fazla istila ediyor ve onların yaydığı hastalıklarla enfeksiyonlar daha sık hale geliyor. Sağlığımızı tehlikeye atmamak için keneler bahçemizde belirir görünmez savaşmalıyız . Ama kendimize ve çevreye zarar vermeden bunu nasıl etkili bir şekilde yapabiliriz? İşte bahçenizden sadece bir günde güvenle çıkaracak kenelerin doğal düşmanı !

Kenelerin doğal düşmanı

Keneleri doğal olarak nasıl çıkarırım?

Fotoğraf Pixabay.com

Ben tavsiye ediyorum!

PoradnikOgrodniczy.pl'nin yayıncısı Rafał Okułowicz tarafından, 15 yıldan fazla bir süredir bahçıvanlara bahçe sorunlarını nasıl çözeceklerini anlatan, doğal ve ekolojik yöntemleri teşvik eden yeni, son derece etkili ve doğal bir yöntem hakkında bir rapor hazırlandı.

Bahçe keneleri için hazırlıklar ilkbahar ve yaz aylarında en çok aranan maddelerden biridir. Bu tehlikeli akarlar, yalnızca ormanlarda veya göllerde değil, aynı zamanda gelişmiş yeşil alanlarda, parklarda ve bahçelerimizde de giderek daha fazla bulunabilir.

Kene kaynaklı ensefalit ve Lyme hastalığı gibi kenelerden bulaşan tehlikeli bulaşıcı hastalıklar nedeniyle bahçenizi kenelerden korumak bizim sorumluluğumuzdur . Özellikle çimlere uzanmaktan hoşlanıyorsak, bahçede kalın çalılar ve uzun otların olduğu köşelerimiz var (keneler böyle yerleri sever!), Çocuklar bahçede oynar veya evcil hayvanlarla kalır.

Kenelerin doğal düşmanı

Bahçedeki keneleri önlemeye ve bunlarla mücadele etmeye değer

Fotoğraf depositphotos.com

Bahçedeki kenelere karşı mücadelede , karıncalar ve böcekler gibi bazı omurgasızlar olan bu akarların doğal düşmanları bize yardım ediyor . Bazen keneler kertenkeleler, kara kurbağaları, fareler, fareler ve sıçanlar gibi daha büyük hayvanlar için de yiyecek olur. Ancak çoğu zaman keneler kuşlar tarafından yenir. Ne yazık ki, bu doğal keneler düşmanları sorunu tamamen ortadan kaldıramıyor ve bahçelerimizdeki varlıkları üzerinde çok az etkimiz var.

Bahçemizdeki bitki türlerinin seçiminde daha büyük etkiye sahibiz. Bu nedenle, solucan otu, catnip, lavanta, biberiye gibi keneleri iten bitkiler ekmeye değer. Bu bitkilerin bazıları güzel görünmekle ve başka ilginç kullanımlara sahip olmakla birlikte, bahçe kenelerini kovmadaki etkinlikleri sınırlıdır. Ayrıca bu bitkilerden her zaman yeterince ekme fırsatımız olmuyor.

Bu nedenle bahçıvanlar genellikle böcek ilacı püskürtmekten oluşan keneleri kontrol etmek için kimyasal yöntemlere yönelirler . Yazık, çünkü doğal ve bilimsel araştırmaların da gösterdiği gibi eşit derecede etkili!

Kenelerin bu doğal düşmanı , böğürtlen yağı esaslı TİKLERİN HEDEFİ hazırlanışıdır . Pirinç yağı, keten tohumu adı verilen bir bitkiden elde edilen% 100 doğal bir maddedir. Pirinç yağının kendisi insanlar için çok sağlıklıdır ve diyete dahil edilmeye değer, hatta bazıları tarafından Süper Gıdalar olarak anılır.

Okumaya devam etmeden önce!

TARGET NA TICESZCZE'nin üretildiği Rydzowy yağı, 506/2009 sayılı Avrupa Komisyonu Yönetmeliği kapsamında Wielkopolska'dan geleneksel bir ürün olarak tescil edilmiş ve "Garantili Geleneksel Ürünler" kaydına girilmiştir. Polonya'dan% 100 doğal bir çare. Bu yüzden tavsiye ederim!

Bununla birlikte, keneler için böğürtlen yağı ölümcüldür . Ve bu onları herhangi bir şekilde zehirlediğinden değil. Basitçe yağlı bir madde olarak, bitkilere püskürtüldükten sonra , pirinç yağı vücutları tıkamak için yapışır, nefes almalarını ve hareket etmelerini zorlaştırır .

Sonuç olarak keneler felç olur (etki, püskürtmeden 3 saat sonra zaten görülebilir) ve çoğu ertesi gün ölür. 2018 yılında Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi'nde (SGGW) yapılan araştırma, püskürtülen alandaki kenelerin% 82'sinin püskürtmeden sonraki 24 saat içinde öldüğünü ve püskürtülen alandaki tüm kenelerin (% 100) püskürtmeden sonra 48 saat içinde öldüğünü gösterdi. !!

Hatırlamak!

Doğal pirinç yağına dayalı keneler için önerilen hazırlık, kenelerle mücadelede% 100 etkinlik sağlar! Bu etkiyi genellikle çevreye ve insanlara zarar veren kimyasal böcek ilaçları kullanmadan elde ederiz :-)

HEDEF NE TICKS hazırlığı insanlar ve çevre için güvenlidir (PZH onayına sahiptir) .

Böğürtlen yağı bazlı bahçe ilaçlaması hiçbir şekilde bir yenilik değildir. Doğal ve ekolojik yöntemlerin kullanımına dikkat eden çoğu bahçıvanın yine çam yağı bazlı Emulpar 940 EC kullandığı bilinmektedir. Emulpar, yaprak bitleri, kaseler ve örümcek akarları gibi zararlı akarlar gibi bitki zararlılarıyla mücadelede harikadır. Bu nedenle birçok bahçıvan tarafından bilinen ve denenen bir yöntemdir .

Artık böğürtlen yağı bazlı preparat kenelere karşı da kullanılabilir ! Ve "yan etki", yaprak bitleri ve örümcek akarları gibi diğer bahçe zararlılarının ortadan kaldırılması olabilir :-)

TARGET FOR TICES nasıl kullanılır?

TICK TARGET, çeşitli akar türlerinin aktivitesini etkili bir şekilde azaltır, bu nedenle zararlı keneleri ortadan kaldırmak için başarıyla kullanılabilir. Keneler için bu doğal çare, orta veya kaba püskürtme modeline sahip basınçlı püskürtücülerle kullanılabilir . Bunlar hem küçük, manuel bahçe püskürtücüler hem de daha büyük sırt çantası püskürtücüler olabilir.

TICKS İÇİN HEDEF Dozajlama çok kolaydır . % 1,2 konsantrasyonlu bir çalışma sıvısı hazırlayın, yani. 120 ml ajanı 10 litre suya dökün ve çözmek için iyice karıştırın.

keneler için hedef

Keneler için hedef hazırlık

Fotoğraf Hedef

Sıvıyı daha küçük bir püskürtücüde hazırlarsak, her litre suya 12 ml TARGET FOR TICKS veririz . Örneğin, 5 litre kapasiteli bir bahçe püskürtücüsüne 5 litre su ve 60 ml ajan dökün. İyice karıştırmayı unutmayın!

Gerekli miktarda çalışma sıvısı, keneli tüm alana iyice püskürtülecek şekilde seçilmelidir. Çim, çalı, çalı ve ağaçların yanı sıra gölgeli ve güneşli yerlere püskürtmelisiniz .

Tedavi en iyi kuru (yağmursuz) ancak bulutlu bir günde yapılır. Güneş ışığının en yüksek olduğu saatler dışında (sabah erken veya akşam) kenelere püskürtür. Uzun otlar, çalılar, çalılıklar, yapraklar ve iğneler gibi kenelerin en sık takıldığı yerlerin kapsamlı bir şekilde püskürtülmesine özellikle dikkat edilmelidir .

TARGET ON TICKS ile ilaçlama defalarca tekrarlanabilir ve özellikle kenelerin oluşumunun yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde tavsiye edilir. Ek olarak, preparatın doğal bozunma süreci nedeniyle, aktivite süresi sınırlıdır, bu nedenle işlemlerin gerektiği kadar tekrarlanması tavsiye edilir.

Hedefi kenelerde ne zaman kullanmalıyım?

TICK TARGET, kene aktivitesinin arttığı ilkbahardan sonbaharın sonlarına , kenelerin düşen yapraklarda ve kuru otlarda kışın sığınacağı yere kadar kullanılabilir.

Bu sayede TICK TARGET ile kenelerin bizi tehdit edebileceği ilkbahardan sonbahara kadar bahçemizi koruyacağız .

Kenelerin bu fantastik doğal düşmanı rehberimizin dükkanında mevcuttur . Mevcut paketlerin fiyatlarını görmek için aşağıdaki resme tıklayın :-)