El yapımı Paskalya süsleri - adım adım

El yapımı Paskalya süsleri , Paskalya dönemi için evlerimizi düşük bir maliyetle dekore etmenin harika bir yoludur. Bu bayramların bahar atmosferi ve hayata uyan doğanın zenginliği, doğadan ilham alan Paskalya süsleri için fikirler sunuyor. Renkli Paskalya süsleri , bahçeden dallar ve ağaç kabuğu ile birlikte kağıttan, iplerden yapılabilir. El yapımı Paskalya süsleri için 3 ilginç fikri keşfedin ve bunları adım adım nasıl yapacağınızı görün!

El yapımı Paskalya süsleri - nergis ve bahçe kabuğundan yapılmış bir merkez parçası

El yapımı Paskalya süsleri - nergis ve bahçe kabuğundan yapılmış bir merkez parçası

El yapımı Paskalya süsleri - nergisli başlık

Evimize biraz yeşillik ve tazelik getirecek doğal unsurlardan yapılmış el yapımı Paskalya süslemeleri ile şenlikli masayı süslemeye değer . Çiçek açan nergisleri ağaç kabuğu veya söğüt dallarıyla birleştirmek veya daha doğrusu bu unsurlardan bir Paskalya merkezi oluşturmak iyi bir çözüm olacaktır. Böyle bir kompozisyon yapmak çok basit.

Bir Paskalya süsü için malzemeler : saksı nergisleri, bir parça karton, folyo, bahçe kabuğu veya söğüt dalları ve tutkal.

Süsleme nasıl yapılır : Folyoyu nergisin etrafına sarın ve elastik bir bant veya ip ile sabitleyin. Bu sayede el yapımı Paskalya süslemelerimiz sulama sırasında su dökmeyecek ve üzerine koyduğumuz masa veya rafı kirletmeyeceğiz. Kartondan tencerenin yüksekliğine kadar nergisli bir şerit kesin, ardından tencerenin etrafına sarın ve yapıştırın veya birlikte dikin.

El yapımı Paskalya süsleri - nergis ve söğüt dallarından yapılmış başlık

El yapımı Paskalya süsleri - nergis ve söğüt dallarından yapılmış başlık

El yapımı Paskalya süslemelerinin temelini oluşturduktan sonra , kabuğu veya söğüt dallarını yapıştırmaya başlarız. Bize daha çok hitap eden ve erişimimiz olan materyali seçelim. Söğüt dalları, dekoratif beyaz kızılcık gibi diğer bitkilerin dalları ile değiştirilebilir. Bahçe kabuğu, arsa üzerinde kesinlikle eksik olmadığımız tencereyi örtmek için de mükemmel olacaktır. Kağıt mümkün olduğunca az görünür olacak şekilde her bir parça kartona ayrı ayrı yapıştırılır. Başlığın üzerine yosun parçaları koyabilirsiniz ve el yapımı Paskalya dekorasyonumuz hazır!

Kağıttan yapılmış Paskalya süsleri - çocuklar için kendin yapKağıttan yapılmış Paskalya süsleri - çocuklar için kendin yap

Kağıt, çocuklar için yapılması da kolay olan Paskalya süsleri için mükemmeldir. Paskalya'nın mutlu bir zaman olduğunu unutmayın, bu nedenle alacalı renkler ve zorunlu Paskalya karakterleri olmalıdır! Kağıttan Paskalya süsleri yapmanın ne kadar kolay olduğunu görün. İşte basit bir DIY talimatı + fotoğraflar. Daha...

El yapımı Paskalya süsleri - jüt dizisinden yapılmış yumurtalar

Jüt ipi, Paskalya yumurtaları şeklinde el yapımı bir Paskalya süsü oluşturmanın vazgeçilmezi olabilir . Onları hazırlamak için bir parça ip, birkaç balon, patates unu ve suya ihtiyacımız var.

Yumurtalarımızı jüt sicimden yaratmanın en başında bir nişasta hazırlamamız gerekiyor. Hazır hazırlık mağazadan satın alınabilir, ancak nişastanın hazırlanması çok basittir. Sadece 3 yemek kaşığı patates ununu yarım bardak su ile karıştırın, ardından çözeltiyi yavaş yavaş 0,5 litre kaynar suya ekleyin. Soğuduktan sonra kesilmiş jüt ipini nişastaya ekleyin. Bir metrelik parçalar en iyi sonucu verir.

El yapımı Paskalya süsleri - jüt dizisinden yapılmış yumurtalar

El yapımı Paskalya süsleri - jüt dizisinden yapılmış yumurtalar

Oluşturmayı planladığımız yumurtaların büyüklüğüne göre balonları uçuruyoruz. Ardından ipi balonun üzerine asimetrik, biraz soyut bir ağ oluşturacak şekilde sarıyoruz. Hazırlanan balonları kurumaya bırakın. Birkaç saat sonra balon nazikçe delinir ve yavaşça içeriden çıkarılır. İpten sert yumurta şeklinde bir form alıyoruz. Böyle bir el yapımı Paskalya dekorasyonu ek olarak rafya veya renkli kağıtla dekore edilebilir.

El yapımı Paskalya süsleri - bebek çorapından bir tavşan

Göze çarpmayan bir çocuk çorabı, Paskalya tavşanları yaratmak için harika bir temel oluşturur. Bu el yapımı Paskalya dekorasyonunu yapmak için iplik, iğne, makas, pamuk ve çorap, tercihen bebek çoraplara ihtiyacımız var.

El yapımı Paskalya süsleri - bebek çorapından bir tavşan

El yapımı Paskalya süsleri - bebek çorapından bir tavşan

Çorabın içine tavşanın gövdesini oluşturacak bir parça pamuk koyun. Sonra bir kuyruk oluşturmak için kumaşın küçük bir kısmını alın, çorapla aynı renkte bir iplikle bağlayın. Daha sonra gövdeyi baştan bir iplikle ayırıyoruz ve kafayı oluşturmak için başka bir pamuklu yün parçası yerleştiriyoruz. Son olarak, tavşanın kulaklarını başın üstüne bağlayın ve çorabı tavşan kulağı gibi görünmesi için kesin. Figür hazır olduğunda burnu ve gözleri işliyoruz. El yapımı Paskalya tavşanı Paskalya sepetinde harika görünecek.

MSc. Joanna Białowąs