Yaban arıları ve eşek arıları ile baş etmenin bir yolu. Bir kez ve sonsuza kadar nasıl kurtulur?

Yaban arıları ve eşek arıları , insanlar için çok sıkıntılı olan böceklerdir. Isırıkları, özellikle alerjisi olanlar için acı verici ve tehlikelidir. Bu nedenle , bu böceklerden çevremizden kurtulacağımız için eşekarısı ve eşek arısı için etkili bir yöntem öğrenmeye değer . Bkz Yaban arısı kapanı nasıl böcekler kolayca çıkıyorum ve olmadan nasıl bir eşekarısını veya eşek arısı yuvasını ortadan kaldırmak için uzman yardımı çağrısında olmadan. İşte eşekarısı ve eşek arısı ile baş etmenin kanıtlanmış yolları !

yaban arısı yuvası

Zaten Mayıs ayında, bu böceklerin bizi tehdit edebileceği yerlerde yaban arısı ve eşek arısı yuvalarının yok edilmesine başlanmalıdır.

Hem eşekarısı hem de eşek arısı doğada önemli bir rol oynar - çiçekleri tozlaştırırlar ve avcı olarak diğer küçük böceklerin popülasyonunu sınırlarlar. Ancak insanlar için çok zahmetli ve tehlikeli böceklerdir . Isırıkları acı vericidir ve zehirle temas kötü bitebilir. Yaban arısı zehiri yalnızca alerjisi olan kişiler için tehlikeli iken, eşek arısı zehiri oldukça zehirlidir ve 2-3 sokma bir can kaybı için yeterlidir!

Bu nedenle bu böceklerden kaçınılmalı ve hiçbir koşulda tahriş edilmemelidir . Temiz havada dinlenirken bizi rahatsız etmemeleri için, eşekarısı ve eşekarısıların dikkatini kendimizden uzaklaştıracak tuzaklar kurmaya değer. Yaban arısı veya eşek arısı yuvasını çıkarmak daha karmaşıktır . Böcekler tarafından ısırılmaktan kurtulacağımız için profesyonel yardım çağırmayı veya (bunu kendimiz yapmaya karar verirsek) önemli güvenlik kurallarını öğrenmeyi gerektirir.

Yaban arısı tuzağı nasıl yapılır?

Eğer eşekarısı açık havada kızdırma bizi bahçede ya arsa üzerinde rahatlatıcı mesela ederken, bu mis kokulu yiyecek veya içecekler ile dikkatlerini çekmek için değmez ilgileniyor olduğunu. Ayrıca, sorunlu böceklerin sarıldığı tüm atık kaplarının sıkılığını sağlamaya değer.

Sinekleri kovan bitkilerSinekleri kovan bitkiler

Yemeğin üzerinde uçan, uğultu ve sinir bozucu sinekler, yaz kaçamağını bozabilir. Onlardan kurtulmak istiyorsanız sinek kovucu bitkiler kullanalım. Çevremize dikilen sinekleri kovacak ve bahçede veya terasta güzel bir vurgu oluşturacaklar. İşte nefrete uçan ilk 7 bitki! Daha...

Sevdiklerinizle bir şeyler yemek ve ziyafet çekmek istiyorsanız, yakınlarda böcekleri cezbedecek ve onları masamızdan uzaklaştıracak birkaç yaban arısı tuzağı kurmaya değer . Bazen içinde böceklerin yapıştığı, içinde tatlı bir içecek bulunan uzun kavanozlar veya cam şişeler yeterlidir. Ancak bu gemilerden eşek arıları ve eşek arıları kolayca çıkar. Bu yüzden biraz daha sofistike bir şey yapmaya değer :-)

Etkili bir yaban arısı tuzağı yapmak için, boş plastik şişe maden suyu (tıpa olmadan) alın ve boyunlarını kesin. Sonra şişeden kesilen boynu tekrar içine koyun, ancak ters çevirin (yani iplik aşağı gelecek şekilde).

eşek arıları ve eşek arıları için su şişesi kapanı

Su şişesinden eşekarısı ve eşek arısı tuzağı nasıl yapılır

Bu , böceklerin şişenin içine doğru yönelmesi için bir huni oluşturacaktır . Yaban arıları ve eşek arıları genellikle çıkış yollarını bulmak için şişenin kenarlarını aradıklarından, dışarı çıkmaları kolay olmayacaktır. Yaban arıları için yem olan şişenin içine tatlı meyve suyu veya içecek dökün . Bira da bu rolde çok iyi çalışıyor.

Ayrıca böceklerden kurtulmak istediğimiz odaya koyduğumuz veya asacağımız bir tabak şeklinde eşek arıları ve diğer böcekler için hazır tuzaklar satın alabiliriz. Plak, etken maddenin buharlarını kademeli olarak havaya salmaktadır. Karıncalar gibi koşan böcekler ve bu makalede tartışılan sinek, sivrisinek, küçük sinek, meyve sinekleri, yetişkin giyim güveleri ve eşekarısı gibi uçan böceklerle savaşmak için kullanılır.

Up-Control AE'yi iç mekanlarda da kullanabiliriz . Sinek, sivrisinek, eşek arısı ve diğerleri gibi uçan böcekleri ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir aerosol preparatıdır. Ortalama büyüklükteki bir odada, rahatsız edici böceklerden kurtulmak için bu ajanı birkaç saniye püskürtmek yeterlidir.

eşekarısı ve diğer böcekler için tabak

Yaban arıları ve diğer böceklere karşı plaka ve Up-Contorl AE aerosolü

Yaban arısı veya eşek arısı yuvasından nasıl kurtulur?

Yaz sezonu yaban arısı ve eşek arısı saldırılarının arttığı bir dönem olmasına rağmen , ilki gizlice Mayıs ayında ortaya çıkar. Bu ay bu böcekler yerleşmek ve yuva yapmak için uygun yerler arıyorlar. En yaygın olanları konut binalarının, barakaların ve çardakların çatılarıdır. Bu yüzden ilkbaharda, ortaya çıkan yuvanın her çekirdeğini ortadan kaldırmak gerekir .

İtfaiyeciler eşek arısı yuvalarını çıkarmakla yükümlüdür . Bununla birlikte, genellikle, yalnızca yuvaların konutlara gerçekten yakın olduğu durumlarda, nüfus yoğunluğu yüksek şehirlerde müdahale ederler. Bununla birlikte, onların yardımını kullanmaya değer, özellikle eşekarısı yuvası yüksekse ve ona ulaşmamız zor olacak. Ne yazık ki, eğer yaban arısı yuvası ise bize yardım etmeyecekler.

Bir yaban arısı veya eşek arısı yuvasını kendimiz ortadan kaldırmaya karar verirsek, çok dikkatli olmalıyız. Öncelikle, baş, yüz ve eller dahil olmak üzere tüm vücudu sıkıca kaplayacak şekilde koruyucu giysiler giymeyi unutmayın. Eşek arıları ile uğraşıyorsak, giysi tabakası çok kalın (birkaç tabaka) olmalıdır, çünkü bu böceklerin sokmaları çok derine nüfuz edebilir.

Açık sivrisinek püskürtmeAçık sivrisinek püskürtme

Açık havada sivrisinek püskürtme, bahçenizdeki veya arsanızdaki bu rahatsız edici böceklerin saldırılarını önlemenin harika bir yoludur. Diğer rahatsız edici böceklerden kurtulmamızı sağlayacak önlemler ne kadar fazla olursa. Sivrisineklerin nasıl püskürtüleceğini ve böyle bir ilaçlama için en iyi hazırlığın nasıl seçileceğini görün! Daha...

Yaban arısı ve eşek arısı yuvaları, bu böceklerin uykuda olduğu akşam geç saatlerde veya gece yok edilir . Bu, hiçbir koşulda gün içinde yapılmamalıdır. Ayrıca , etkisiz olan ve sadece ısıran böcekleri kızdıran yuvalara su dökmek gibi, eşek arıları ve eşek arıları için ev ilaçlarının kullanılmamasını tavsiye ederim .

Neyse ki, genel olarak mevcut olan kanıtlanmış bir yaban arısı ve eşek arısı tedavisi var ve bunu kendimiz uygulayabiliriz. Bu bir Anti Sting-Gun A eşek arısı ve aerosolize biyosit içeren eşek arısı yangın söndürücüdür . Basınçlı ambalaj, müstahzarın uzun bir mesafeden püskürtülmesine izin vererek böceklerle doğrudan temas riskini azaltır.

Arılar ve eşek arıları için Anti Sting-Gun Yangın söndürücü

Arılar ve eşek arıları için Anti Sting-Gun Yangın söndürücü

Yaban arıları ve eşek arıları için bir yangın söndürücü kullanarak , böcek yuvasına 6-7 saniye püskürtün ve ana akıntıyı yuva deliğine doğru yönlendirin. 50'den fazla böcek içeren büyük bir yuvanın tasfiye edilmesi durumunda, daha uzun bir püskürtme süresi, yani yaklaşık 12 saniye uygulanması tavsiye edilir. İlaçlamadan sonra hızla kaçarız.

24 saat sonra, böceklerin gittiğinden emin olun ve ardından boş yaban arısı veya eşek arısı yuvasını çıkarmaya başlayabilirsiniz . Anti Sting-Gun yaban arısı ve eşek arısı yangın söndürücüyü rehberimizin dükkanından sipariş edebilirsiniz. Bu ürünün kullanımı sayesinde eşekarısı veya eşek arısı yuvalarını hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarabiliyoruz . Ayrıca sizi aerosol ve böcek tabağı gibi diğer ürünleri almaya davet ediyoruz.