Uzun çiçekli uzun ömürlü - tüm yaz ve sonbahar

Bahçe için bitki ararken dekoratif etkinin olabildiğince uzun olmasını istiyoruz ve bitkiler çok fazla bakım gerektirmiyor. Bu nedenle uzun çiçekli uzun ömürlü düşünmeye değer . Çok sayıda ilginç tür arasında, tüm yaz ve sonbaharda çiçek açan , bahçe yatakları için mükemmel olan uzun ömürlü bitkiler bulabilirsiniz . En ilginç çok yıllık uzun çiçekli uzun ömürlü 20 tanesiyle tanışın !

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Çok yıllık uzun çiçekli uzun ömürlü - civanperçemi, kıyı nasır, Aziz Nicholas, gailardia

1. Civanperçemi ( Achillea millefolium ) - Nisan'dan Ekim'e kadar çiçek açmaya başlayan, uzun çiçekli çok yıllık. Derin kesilmiş, koyu yeşil yapraklara ve çeşitliliğe bağlı olarak farklı renkte plaka şeklinde çiçek salkımına sahip dik sürgünlere sahiptir: kırmızı, beyaz, pembe, sarı, mercan. Bahçe civanperçemi (veya dekoratif civanperçemi çeşitleri) 80 cm'ye kadar büyüyebilir ve en iyi ekim 1 m2'ye 7 adettir.

2. Tricoptera ( Tradescantia andersoniana ) - güçlü yapraklı sürgünlere sahip, 90 cm yüksekliğinde püsküllü, çok yıllık bir bitki. Çiçekleri çoğunlukla mavidir, mayıstan eylüle kadar görünür, ancak maalesef bulutlu havalarda kapanırlar. Bu çok yıllık uzun çiçekli çok yıllık bitki verimli bir toprak gerektirir ve 1m² başına 7 adet ekilen küçük gruplar halinde çiçek yataklarında harika görünür.

3. Kıyısal balçık ( Armeria maritima ) - dar, çimenli yapraklarla 10 cm'ye kadar büyüyen alçak, yastık şeklinde çok yıllık bir bitki. Çiçekler, 20 cm yüksekliğinde ince pedinküller üzerinde kafa şeklinde çiçek salkımına toplanır. Mayıs'tan Eylül'e kadar beyaz veya pembe çiçek açar. 1m² üzerine 11 uzun ömürlü dikmeye değer. Deniz kenarındaki eğim özellikle hafif topraklı güneşli kayalıklar için tavsiye edilir.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun süreli çiçekli uzun ömürlü - kıyı bölgesi

4. Faassena Catnip ( Nepeta faassenii ) - 30 cm yüksekliğe kadar çok dallı sürgünlere sahip, uzun çiçekli çok yıllık bir bitki. Yaprakları gri-yeşil, lavanta çiçekleri Mayıs'tan Eylül'e kadar görünür. Özel bir gereksinimi yoktur, orta derecede kuraklığı tolere eder. 1 m2 başına 12 adet ekilen büyük gruplar halinde iyi büyür.

Faassen catnip - yetiştirme, çeşitleri, üremeFaassen catnip - yetiştirme, çeşitleri, üreme

Faassena catnip, sivrisinekleri ve keneleri iten, kediler ve arılar tarafından sevilen, büyümesi kolay çok yıllık bir bitkidir. Bahçede catnip yetiştiriciliğinin nasıl göründüğünü görün, çiçek tarhları için bu bitkinin en iyi çeşitlerini seçin ve sahip olduğunuz kopya sayısını verimli bir şekilde artıracağınız için catnip nasıl yeniden üretileceğini öğrenin! Daha...

5. Willowleaf ( Buphthalmum salicifolium ) - 50 cm'ye kadar büyüyen dallı sürgünler oluşturur. Çiçekleri sarıdır ve hazirandan eylüle kadar görünür. 1 m²'ye 7 parça ekilen doğal varsayımlarda harika görünüyor.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - söğüt yaprağı broşürü

6. Büyük çiçekli eğim ( Coreopsis grandiflora ) - 80 cm'ye kadar büyüyen, püsküllü, çok yıllık bir bitki. Hazirandan ekime kadar, saplara ayrı ayrı yerleştirilmiş sarı çiçek sepetleri oluşturur. İndirimde 1m²'ye 7 adet yamaç dikiyoruz. Bu uzun çiçekli çok yıllık bitkinin çeşitleri , yaprakların tabanında kahverengi lekeler bulunan tek sepete sahiptir.

7. Noktalı karanfil ( Dianthus deltoides ) - Haziran'dan Ekim'e kadar ince yapraklar ve kırmızı kırmızı çiçeklerle yoğun bir çim oluşturur. Karanfil çeşidi mi? Albiflorus? beyaz çiçekleri var. Bu uzun çiçekli çok yıllık bitki 15 cm yüksekliğe kadar büyür. Çok küçük gereksinimleri vardır, sadece güneşli bir yere dikmeye değer, bu nedenle bir kaya bahçesinde, natüralist dikimlerde ve yeşil çatıların dikiminde iyi çalışacaktır. 1 m²'ye 9 nokta ekmeye değer.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - noktalı karanfil

8. Eryngium planum ( Eryngium planum ) - genellikle kuru arazilerde yetişir, 100 cm'ye kadar büyür. Sert, dallı sürgünler oluşturur. Çiçek başları küçük, çok sayıda, küresel, mavimsi ve haziran ayından eylül ayına kadar yaz ve sonbaharda çiçek açar. 1 m²'ye 5 adet ekildiğinde güzel görünüyor.

9. Küme tritoma ( Kniphofia uvaria ) - 100 cm yüksekliğinde muhteşem ve egzotik bir çok yıllık. Haziran'dan Eylül'e kadar çiçek salkımının dibinde sarı, tepesinde neredeyse turuncu, neredeyse kırmızı olan çiçeklenme sürgünleri dengeli yapraklar ve yoğun kümeler oluşturur. Tritom, verimli toprak ve güneşli bir konum gerektirir. 1m² - 5 adet arasında çakıl bahçesine veya küçük gruplar halinde dikilmeye değer.

üzüm tritomuKüme tritoma - bahçe yetiştiriciliği, dikim, üreme

Üzüm tritomu Güney Afrika ve Madagaskar'dan geliyor. Tritomun bahçede yetiştirilmesi, bu bitkinin yüksek termal ihtiyacı nedeniyle kimonomuzda bazı sorunlara neden olur. Bununla birlikte, tritomun son derece ilginç, egzotik görünümü onu giderek daha sık ekilir hale getirir. Tritomun bahçe ekiminin neye benzediğini, hangi yetiştirme pozisyonunu seçmeniz gerektiğini ve her yıl harika bir şekilde çiçek açması için tritome nasıl uygun şekilde bakılacağını görün. Daha...

10. Great Pyrethrum ( Leucanthemum maksimum ) - 90 cm'ye kadar büyüyen koyu yeşil yapraklı, püsküllü, uzun çiçekli çok yıllık. Çiçek sepetleri çok büyüktür, hazirandan eylüle kadar görünür, lingual çiçekler beyaz ve ortası sarıdır. Büyük piretrum, çok verimli, orta derecede nemli bir toprak gerektirir. Küçük yataklarda 1m² başına 7 adet ekim yapılması önerilir.

11. Çuha çiçeği ( Oenothera speciosa ) - 50 cm yüksekliğe kadar büyüyen, yer altı dışkıları oluşturan uzun çiçekli çok yıllık bir bitki. Çuha çiçeği, solurken pembeye dönen, güçlü kokulu beyaz çiçeklere sahiptir. 9 1m²'lik bir alana dikildiğinde güzel görünüyor.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - Virjinya çiçeği

12. Bakire tüp ( Physostegia virginiana ) - 70 cm'ye kadar büyüyen dik sürgünlere sahiptir. Koyu yeşil yapraklar, yoğun dikenli çiçek salkımına sahip çiçekler, çeşidine bağlı olarak beyazdan koyu pembeye, Haziran'dan Eylül'e kadar görünür. Bu iddiasız çok yıllık bitki, çiçek yataklarında ve çalılar arasındaki ekim alanlarında kullanılabilir. 9 1m²'lik bir alana dikildiğinde güzel görünüyor.

13. Parlak Rudbeckia ( Rudbeckia nitida ) - 2 metreye kadar büyüyen sert gövdeli muhteşem bir çok yıllık. Parlak yeşil, parlak yaprakları neredeyse tamamen dişli. Çiçekleri ligulat ve yeşil merkezlerle koniktir. 1m² başına 3 parça ekilmiş yüksek yataklarda harika görünüyor.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - sarı papatya

14. Sarı papatya ( Anthemis tinctoria ) - 60 cm'ye kadar büyür, 2,5-3,5 cm çapında sarı sepetler oluşturur, Temmuz'dan Eylül'e kadar tüm yaz ve sonbaharda çiçek açar. 1 m2'ye 9'luk küçük gruplar halinde ekilen çiçek çayırlarında kullanıma uygundur.

15. Ekinezya purpurea ( Ekinezya purpurea ) - dikenli, kahverengi, sivri bir ortası ve hafifçe sarkan pembe-mor ligerlerle çiçek sepetlerinde biten, 100 cm yüksekliğinde sert, dik sürgünler oluşturur. Temmuz'dan Eylül'e kadar çiçek açar, çok kuru değil verimli toprak gerektirir. İstenilen etki için 1m²'ye 7 Ekinezya ekilmelidir.

Ekinezya purpurea - yetiştirme, uygulama, özelliklerEkinezya purpurea - yetiştirme, uygulama, özellikler

Ekinezya, Asteraceae familyasına ait bir bitki cinsidir. Kuzey Amerika'dan 9 tür içerir. Ekinezya purpurea ( Ekinezya purpurea ) , bahçe severler tarafından en iyi bilinendir . Bu bitkiye neden ilgi duymanız gerektiğini, kullanımlarını ve özelliklerini ve bahçede Ekinezya yetiştirmek neye benzediğini görün. Daha...

16. Benekli Kurum ( Eutrochium maculatum ) - 2 m'ye kadar büyüyen, büyük, uzun çiçekli çokyıllık. Temmuz'dan Eylül'e kadar pembe renkli çiçek sepetleri oluşturur. Benekli fide çok nemli toprak gerektirir, ancak alkali. Yataklara 1m² başına 3 parça olarak yerleştirmek en iyisidir.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - kıllı gailardia

17. Gailardia pulchella ( Gaillardia pulchella ) - 60 cm yüksekliğinde, büyük sarı-kırmızı çiçek sepetleri ile çok yıllık bir püsküllü. Kısa ömürlüdür, ancak ilk çiçeklenmeden sonra kesmek bitkinin ömrünü uzatır. 1 m2'ye 7 adet ekilen hafif ve verimli topraklarda en iyi hissediyor.

18. Kaba ayçiçeği ( Helianthus pauciflorus ) - 150 cm'ye kadar büyüyen çok yıllık, Temmuz'dan Ekim'e kadar tüm yaz ve sonbaharda çiçek açar, sarı. Kaba ayçiçeği çok verimli bir toprak gerektirir. Su kıtlığı çiçeklenmesini etkiler. Vazoda uzun süre taze kaldığı için kesme çiçek kadar mükemmeldir. Çiçek tarhlarında, 1 m2 başına 5 adet ekilmesi en iyisidir.

Uzun çiçekli uzun ömürlü

Uzun çiçekli uzun ömürlü - başak liater

19. Liatra spikata ( Liatris spicata ) - dikenli liatranın dar, neredeyse çimenli yaprakları vardır ve 70 cm'ye kadar büyür. Temmuz'dan Eylül'e kadar mor çiçek açar ve çiçekleri sürgünün tepesinden açılır. Verimli ve orta derecede nemli toprakta en iyi hissediyor. Kesilmiş çiçek salkımları çok dayanıklıdır. En iyi, 1m² başına 12 adet dikildiğinde görünür.

20. Scarlet Lobelia ( Lobelia cardinalis ) - 100 cm yüksekliğinde dik, zayıf dallı sürgünler ile uzun çiçekli çok yıllık çok yıllık. Sapları genellikle kırmızı lekelidir ve çiçekler, çeşide bağlı olarak temmuzdan eylül ayına kadar görünür, kırmızı veya pembe olabilir. Kızıl lobelia verimli, sürekli nemli toprak gerektirir. Her 1 m2'ye 5 adet dikilmiş yalı bahçelerinde en iyi hissi verir.

MSc. Joanna Białowąs