Bir ağacı kesmek için bir başvuru nasıl yazılır? Uygulama şablonunu indirin!

Mülk alanından bir ağacı kaldırma isteği , ağacın kesilmesi için ofise uygun bir başvuruda bulunma ihtiyacını gerektirir . Yetkilinin izni olmadan ağaçları kendi başınıza kaldırmak yasalara aykırıdır ve ciddi maddi sonuçlar doğurur. Bkz Bir ağaç kesmek için bir uygulama yazmak nasıl ve nereden dosyaya. Hazır bir ağaç kesme uygulaması indirin !

Ağaç kesmek için uygulama nasıl yazılır

Bir ağacı kesmek için bir başvuru nasıl yazılır?

Yürütülen iş faaliyeti ile bağlantılı olarak bir ağaç veya çalı kaldırılması için bir izin, bir şehir veya belediye ofisi, bir poviat ofisi, bir voyvodalık mareşali veya bir voyvodalık koruyucusu gibi uygun bir yetkili tarafından verilmiş bir izni gerektirir. Bu izni almak istiyorsak öncelikle ağaç kesimi için uygun bir başvuru yapmalıyız . Nasıl yapılır? Nereden başlamalı?

Adım 1 - Hangi ağaçların kesileceğini belirleyin

Öncelikle ağaçların çevresini dikkatlice ölçmemiz ve türlerini belirlememiz gerekiyor . Çevreler yerden 130 cm yükseklikte ölçülür. Ağacın birkaç gövdesi varsa veya daha kısaysa, her bir gövdenin çevresini ölçün. Öte yandan, 130 cm yüksekliğinde gövde yoksa, örneğin alçak, dallı bir ağaç olduğu için, çevreyi doğrudan ağacın tepesinin altında ölçüyoruz. Çalılar söz konusu olduğunda, kapladıkları alanı m² olarak ölçün ve ağaçlarda olduğu gibi türlerini belirleyin.

Adım 2 - İşaretlenmiş günlük kaydı için ağaçlarla bir arsa planı hazırlayın

Belirli türlerimiz, ölçülü gövdelerimiz var, şimdi bir harita veya elle çizilmiş bir çizim veya bir arsa geliştirme planı hazırlıyoruz, üzerinde ağaçları ve çalıları, arsa sınırını, binaları ve şu anda arsa üzerinde bulunan veya inşa etmeyi planladığımız diğer nesneleri işaretliyoruz .

Adım 3 - Uygulamanın içeriğini ağaç kesimi için hazırlayın

Elbette böyle bir uygulamayı doğrudan ofisten veya ofisin web sitesinden indirebiliriz. Ancak bu seçeneği yoksa, sen Uygulamayı kendiniz yazabilir ya da hazır indirmek ağaç kesimi için uygulama şablonu gibi bilgileri de dahil olmak üzere,:

 • taşınmazın adı, soyadı ve adresi,
 • Kesmek istediğimiz ağaçların ve çalıların listesi, türleri ve gövde çevresi,
 • tescil arsasının adresi veya numarası,
 • çalıları kesmek istediğimiz alanın boyutu,
 • ağaçları ve çalıları neden kaldırmak istediğimizi ve kaldırmanın iş yapma amacından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirten bilgileri,
 • ağaçları ve çalıları kesmeyi planladığımız tarih.

Yazdırmak ve tamamlamak için yazdırmaya hazır uygulama şablonunu indirin :

 • ağaçları ve çalıları kaldırma izni başvurusu (PDF)

4. Adım - Gerekli ekleri ekleyin

Başvuruyu yazdıktan sonra, gerekli ek belgeleri hazırlamamız gerekiyor.

Ağaç kesimi uygulamasına ekliyoruz:

 • taşınmazın kullanımına ilişkin yasal mülkiyet (örneğin, mal sahibi, sürekli intifa hakkı sahibi, kiracı) veya iletim ekipmanının mülkiyeti hakkında bir açıklama
 • arsa sahibinin ağaçları ve çalıları kesmeyi kabul ettiğine dair beyanı - sadece arsa sahibi veya sürekli intifa hakkı sahibi değilsek,
 • Sakinlere planlanan kayıt bilgilerinin sunulduğuna dair bir beyan (bu sadece konut kooperatifleri ve topluluklar için geçerlidir) Görüşler en az 30 gün süreyle site sakinleri tarafından iletilebilir,
 • taslak bir değiştirme veya nakledilmiş dikim planı - eğer planlanmışsa Projede ağaç veya çalıların sayısı, türü veya çeşitleri, ikame dikim yeri ve tarihini dikkate alıyoruz,
 • Çevresel etki değerlendirmesinin bir parçası olarak verilen kararlar ve kararlar - bu tür belgelere sahipsek,
 • Korunan türler için Çevre Koruma Genel Müdürü veya Bölge Müdürünün izni, örneğin ağaçlarda yetişen korumalı likenlerin yok edilmesi veya üreme mevsimi boyunca kuşların korkutulması için - bu tür belgelere sahipsek.

Adım 5 - Belgelerinizi gönderin ve kararı bekleyin

Ağaç kesme başvurusu ile birlikte tüm belgeleri hazırladıktan sonra uygun ofise teslim ediyoruz.

Ardından görevlinin ziyaretini bekleriz. 21 gün içinde bir yetkili arsamıza gelecek ve uygulamadaki bilgileri doğrulayacak ve ardından bir protokol hazırlayacaktır. Ağaçların çevresini ve durumunu, ayrıca ağaç veya çalılardaki yuvalarda korunan tür veya kuş olup olmadığını kontrol edecek.

Önümüzdeki 14 gün içinde yerel yönetim, tesisi kesmek için herhangi bir kontrendikasyon olup olmadığını kontrol edecek, örneğin mülk anıtlar siciline kaydedilecek veya alan yerel kalkınma planında yeşillik için ayrılacak. 14 gün sonra herhangi bir cevap almazsak, ağacı kesmek için izin aldığımızı varsayabiliriz.

MSc. Joanna Białowąs