Çimdeki yabani otlara püskürtme

Karahindiba, sabah ihtişamı, at kuyruğu, ısırgan otu - bunlar her yıl olduğu gibi çimlerimize saldıran yabani otlardan sadece birkaçı. Çimlerin büyümesini boğarak çok hızlı büyürler. Yabani otlarla savaşmak neredeyse tüm sezon sürüyor, ancak şu anda aktif olarak büyüyorlar, bu yüzden onlarla savaşmanın en iyi zamanı. Nasıl etkili bir şekilde yapılır? Ot otları için etkili bir ilaçlama var mı ?

Çimdeki yabani otlara püskürtme

Çimlere ot püskürtme - Starane 250 EC

Fotoğraf Hedef

Çimlerde yabani otları kontrol etmenin etkili bir yolunu bulmak kolay değildir - mekanik temizleme çok ekolojik bir çözüm olarak kabul edilir, ancak aynı zamanda zaman alıcıdır. Öte yandan, tüm bahçe sahipleri genç çimler üzerinde herbisit kullanımına tolerans göstermez. Öyleyse, etkili ve aynı zamanda zararlı olmayan , çimenlerde yabani otlara ilaçlama yapmak mümkün müdür ?

Yabani otlarla ilgili soruna en iyi çözüm, kuruluşlarından itibaren bir yıl kadar erken bir zamanda (çim minimum 5 yaprağa ulaştıktan sonra) genç çimler üzerinde kullanılabilen tanınmış herbisit Starane 250 EC'dir. Çimenler, golf sahaları ve spor sahalarındaki tüm önemli dikotiledon yabani otları kontrol etmek için tasarlanmıştır.

Bu ajanla yapılan çimenlerde yabancı otların üzerine püskürtülmesi, sadece yabani otların yaprakları ile savaşır, aynı zamanda mikroemülsiyon formu sayesinde daha aktif olarak köklere hareket eder ve yabani otların hem yer üstü kısmını hem de kök sistemini yok eder. Hazırlığı uyguladıktan sonra, aktif maddeler yapraklara hızla nüfuz eder. Tedaviden 1 saat sonra preparat tamamen alınır ve bitki etrafında hareket etmeye başlar. Ajanı uyguladıktan 1-2 hafta sonra tamamen yok edilirler. Aynı zamanda, seçici bir önlem olarak, Starane 250 EC çime zarar vermez.

Uyarı! Şu anda Starane 250 EC, çimenlerde yabani otlarla mücadelede 3 farklı maddenin etkinliğini birleştiren daha yenisiyle değiştirildi - Eski çim 260 EW ve bu isim altındaki mağazalarda aramalısınız. Starane'yi satın alamıyorsanız, çimenlerde yabani otlar için benzer bir etkiye sahip ancak farklı bir üreticiden - Mniszek 540 SL benzer bir ajanla ilgilenmeye değer.

Son olarak, otları çimlere püskürtmenin , ilgilenmemiz gereken her şey olmadığını hatırlamakta fayda var . Ayrıca, çimleri ihmal ederek ve çok sık biçerek yabani otların gelişimini desteklediğini ve bu da çimi önemli ölçüde zayıflattığını hatırlamakta fayda var. Bu nedenle, güçlü çimlerin yabani otlarla savaşabilmesi için çimlerin düzenli olarak gübrelenmesi ve sulanması gerekir.