Kağıttan yapılmış Paskalya süsleri - çocuklar için kendin yap

Renkli veya gri, desenli veya düz kağıdın birçok yüzü vardır. Bu basit ve ucuz hammadde, her türlü dekorasyonun hazırlanmasında mükemmel bir temel oluşturur. Çocuklar için yapılması da kolay olan Paskalya süsleri için mükemmeldir . Paskalya'nın mutlu bir zaman olduğunu unutmayın, bu nedenle alacalı renkler ve zorunlu Paskalya karakterleri olmalıdır! Kağıttan Paskalya süsleri yapmanın ne kadar kolay olduğunu görün . İşte basit bir DIY talimatı + fotoğraflar.

Kağıt Paskalya süsleri - kuzu

Kağıt Paskalya süsleri - kuzu

Kağıt Paskalya süsleri - kuzu

Paskalya kuzusu açıkça Paskalya'nın en önemli karakterlerinden biridir, bu nedenle tatil süsleri oluştururken eksik olamaz. Bir Paskalya kağıt kuzu hazırlamak için ihtiyacımız olacak: beyaz ve gri kağıt, bir rulo kağıt havlu, kulak tomurcukları, tutkal ve makas.

Bu kağıt Paskalya süsünü 6 cm yüksekliğinde kağıt ruloyu keserek yapmaya başlıyoruz. Kulak tomurcuklarını kesin ve sadece kesilmiş uçları kullanın. Kuzu kürkü görevi görecek. Gri kağıttan bir daire kesin ve kenarları bir dalga şeklinde kesin. Çubukların kesilen uçları kağıt ruloya yapıştırılır. Yukarıdan başlıyoruz, alçalıyoruz. Aynısını kesilmiş daire ile yapın, sopalarla iki sıra halinde yapıştırın. Kuzunun yüzünü beyaz kağıttan kesip gözleri çiziyoruz. Kafayı gövdeye bağlarız. Böyle bir Paskalya kağıt süsü , konukları beklerken masada harika görünecek.

Kağıt Paskalya süsleri - tavuk

Kağıttan yapılmış bu renkli Paskalya dekorasyonunu hazırlamak için şunlara ihtiyacımız var: sarı ve kırmızı kağıt, yeşil kağıt mendil, sarı rafya, söğüt dalları, bir rulo kağıt havlu, makas, yapıştırıcı ve siyah keçeli kalem.

Kağıt Paskalya süsleri - tavuk

Kağıt Paskalya süsleri - tavuk

Ruloyu 6 cm yüksekliğe kadar kesin , ardından kağıttan tavuk öğelerini kesin . Vücudumuz, gözlerimiz, gagamız, tarağımız, bacaklarımız ve kanatlarımız olacak bir daire. Bir kağıt mendil parçasının uzun kenarlarından birini 0,5 cm'lik şeritler halinde kesin. Tavuğu bir araya getirin. Kanatlara kesilmiş rafya parçaları yapıştırıyoruz. Kağıt mendil bir parça kağıt rulosuna yapıştırın. Yapıştırıcı ile kağıttan yapılmış tavuğu söğüt dallarına tutturur ve sonra kurutma kağıdı ile bir rulo üzerine yerleştiririz. Ayrıca söğüt dallarına bir not ekleyebilirsiniz, böylece her şey bir bayrağa benzer ve üzerine Paskalya kahvaltısı için gelen konuğun adını yazın. O zaman bir kağıt Paskalya dekorasyonu tatil masası için mükemmel olacak!

El yapımı Paskalya süsleri - adım adımEl yapımı Paskalya süsleri - adım adım

El yapımı Paskalya süsleri, Paskalya dönemi için evlerimizi düşük bir maliyetle dekore etmenin harika bir yoludur. Bu tatillerin bahar atmosferi ve hayata uyan doğanın zenginliği, doğadan ilham alan dekorasyonlar için fikirler sunuyor. Renkli Paskalya süsleri, bahçeden dallar ve ağaç kabuğu ile birlikte kağıttan, iplerden yapılabilir. El yapımı Paskalya süsleri için 3 ilginç fikri keşfedin ve bunları adım adım nasıl yapacağınızı görün! Daha...

Kağıt Paskalya süsleri - Paskalya yumurtaları

Paskalya yumurtaları, Paskalya süslemelerinde en önemli yeri kaplar. Kafamızda fikirler olduğu kadar onları dekore etmenin de birçok yolu var. Paskalya yumurtalarını Paskalya hayvanları şeklinde hazırlamak çocuklar için harika bir görevdir. Kağıttan yapılmış bu kadar iyi seçilmiş Paskalya süsleri, herhangi bir Paskalya masası için ilginç bir dekorasyon olacaktır. Kağıt Paskalya yumurtalarını hazırlamak için ihtiyacımız olacak: renkli kağıtlar, makas, yapıştırıcı ve ... çocuklarda eksik olmayan bir sürü fantezi!

Kağıt Paskalya süsleri - tavuk

Kağıt Paskalya süsleri - Paskalya yumurtaları

Tercihen doğal yumurta boyaları kullanarak Paskalya yumurtaları için yumurta boyuyoruz. Kağıttan tavuğun kulaklarını, bıyıklarını, tavşan gözlerini, tarağını, gagasını ve kanatlarını, yeşil kurbağa için taç ve kuzu başını kesiyoruz. Tüm öğeleri birbirine bağlarız ve sırayla her karaktere bağlı kalırız. Ortaya çıkan kağıt Paskalya süsleri , bir Paskalya sepetine konulabilir veya çeşitli kompozisyon türleri ile tamamlanabilir.

MSc. Joanna Białowąs