Anabelle ağacı ortanca - yetiştirme, bakım, kesme

Yaz aylarında, süs çalılarının çoğu çiçeklenmeyi yavaşça bitirdiğinde, Anabelle ağacı ortanca ilk çiçek salkımını açmaya başlar. Çekici çiçekleri ve yetiştirme kolaylığı nedeniyle, Anabelle ortanca ortancalar arasında en popüler çeşitlerden biri haline geldi. Mümkün olduğunca uzun süre güzelliğinin tadını çıkarmak için , Anebelle ortancalarının yetiştirilmesinin ve bakımının nasıl göründüğünü ve bir ortancanın nasıl düzgün şekilde kesileceğini görün .

Anabelle ağacı ortanca

Anabelle ağacı ortanca

fotoğraf: edyta_mi, forum.PoradnikOgrodniczy.pl

Anabelle ağacı ortanca 1,5 m yüksekliğe kadar büyüyen gevşek bir alışkanlık oluşturur. Anabelle ortancasının küresel çiçekleri Haziran sonu ve Ağustos başında ortaya çıkar. Sadece hassas kremsi beyaz tonları nedeniyle değil, her şeyden önce boyutları nedeniyle son derece dekoratiftirler. Çiçek salkımları sadece steril çiçeklerden yapılır ve çapı 25 cm'ye kadar ulaşabilir. İlginçtir ki, açan çiçekler bile etkilidir ve çalıları kışa kadar süslüyor. Anabelle ağacı ortanca , yaz çiçek açan uzun ömürlü çiçeklerin yanı sıra açelyalar ve açelyalar eşliğinde çiçek tarhında harika görünüyor.

Anabelle ağacı ortanca - yetiştirme

Anabelle ağacı ortanca , rüzgardan korunaklı, güneşli ve yarı gölgeli bir konumu tercih eder. Donlar ona zarar vermez ve tek tek sürgünler donsa bile, çalı ilkbaharda çiçek üreteceği yeni sürgünler üretir. Bu nedenle, bir yıl önce oluşan tomurcuklardan çiçek açan ve bu nedenle kışın donmaya duyarlı olan çok daha popüler bahçe ortancasından oldukça farklıdır. Ortanca ağaçlarında böyle bir sorun yok :-)

Anabelle ortanca yetiştiriciliğindeki toprak taze, besin açısından zengin ve aynı zamanda hafif asidik ila alkali reaksiyonla geçirgen olmalıdır.

Ortancalar dikmek.  Ortancalar nasıl ve ne zaman ekilir?Ortancalar dikmek. Ortancalar nasıl ve ne zaman ekilir?

Büyüme için en iyi koşulları sağlamak için ortancaların nasıl ve ne zaman ekileceğini görün ve güzel çiçeklerinin yıllarca tadını çıkarın! İşte ekimden önce toprak hazırlığından ortancaların ekimden hemen sonra çalıların bakımına kadar ekim talimatı :-) Daha fazlası ...

Anabelle ağacı ortanca - bakım

Anabelle ağacı ortancasının bakımı, öncelikle yaz aylarında ve kuraklık dönemlerinde düzenli olarak döllenmesi ve sulanmasından ibarettir. Ortanca yaprakları nefes alır ve yoğun bir şekilde nefes alır, böylece kuvvetli bir şekilde suyu serbest bırakır.

Bol çiçeklenme için Anabelle ortanca , özel bir çok bileşenli gübre ile yoğun beslenmeyi gerektirir. Sıvı veya granül formda gelir. Sıvı form için ortalama doz, litre su başına bir kapak ve granül form için - çalı başına 30 g'dır. Elbette, her zaman üretici tarafından önerilen önerilen gübre dozunu kontrol etmelisiniz.

Anabelle ortancalarını , çok bileşenli gübreleri son kez kullandığımız Mart'tan Temmuz'a kadar dölleriz , böylece bitkinin kışa hazırlanmak için zamanı olur. Elbette tek başına mineral gübreleme yeterli değildir, topraktaki organik maddeye de dikkat etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, ilkbaharda, çalıyı düzelttikten sonra, bitkinin etrafındaki toprağı kompostla örtün, bir çapa veya tırmıkla hafifçe karıştırın.

Ortancaları gübreleme.  Ortancaları nasıl, ne zaman ve neyle gübrelemeliOrtancaları gübreleme. Ortancaları nasıl, ne zaman ve neyle gübrelemeli?

Ortancalar, güzel çiçekler üreten en popüler bahçe çalılarından biridir. Ancak bitkiye uygun gübreleme sağlamazsak çiçekler o kadar iyi gelişmeyecektir. Ortancaların nasıl düzgün bir şekilde gübreleneceğini ve hangi ortanca gübresinin seçileceğini görün, böylece bu çalılar bol miktarda çiçek açar ve sağlıklı bir şekilde büyür! Daha...

Alışkanlığı ve oldukça ağır çiçekleri nedeniyle, Anabelle ağacı ortanca desteklerin kullanılmasını gerektirir. Bahçe mağazalarında bulunan özel metal destekler veya bambu direkleri kullanabilirsiniz.

Anabelle ağacı ortanca - kesme

Anabelle ağacı ortancasını kesmek, çalıların muhteşem çiçeklerinin ve kuvvetli büyümesinin keyfini çıkarmanızı sağlayan çok önemli bir prosedürdür. Bu nedenle her yıl yapılmalıdır.

Anabelle ağacı benzeri ortanca , belirli bir yılda üretilen yıllık sürgünlerde çiçek açar. Bu nedenle, Anabelle ağacı ortancasının temel kesimi ilkbaharda yapılır - Mart sonunda veya Nisan başında, önceki yıl çiçek açan tüm sürgünleri kısaltırız. Bu sürgünleri alçaktan, 2-3 gözün üzerine kısaltın, ayrıca tüm ince, zayıf veya hasarlı sürgünleri kesin. Bu şekilde kesilmiş sürgünler, kalan tomurcuklardan çiçek salkımıyla biten güçlü sürgünler bırakacaktır.

Ek olarak, solmuş çiçek salkımları Eylül ayında kaldırılmalıdır.

MSc. Joanna Białowąs