Yaprak bitleriyle baş etmenin etkili bir yolu. İhtiyacın olan tek şey sarımsak ve sirke!

Yaprak bitleri çok zahmetli ve yaygın bitki zararlılarıdır. Her yıl çok sayıda ortaya çıkıyorlar ve rafine edilmiyorlar - onları hem süs bitkileri, hem sebze hem de meyve bitkilerinde bulabiliriz. Neyse ki, başa çıkmaları oldukça kolaydır . Çoğumuzun evde sahip olduğu basit malzemeler yeterlidir - sarımsak ve sirke. Yaprak bitleriyle baş etmenin ve bu zararlılardan çabucak kurtulmanın etkili bir yolunu öğrenin !

Yaprak bitlerini tedavi etmenin etkili bir yolu - sarımsak ve sirke

Sarımsak ve sirke - yaprak bitleri için etkili ilaçlar!

Fotoğraf Pixabay.com

Yaprak bitlerini nasıl tanıyabilirim?

Yaprak bitleri, vücut uzunluğu 2 ila 5 mm olan küçük böceklerdir . Vücutları yumuşak ve hassastır ve karınları sivri bir kuyrukla biter. Hem kanatsız hem de kanatlı formlarda gelirler. Yeşil, sarı, beyaz, gri, siyah, kahverengi, pembe veya turuncu olabilirler.

Yaprak bitleri genellikle genç yapraklarda, sürgünlerin üst kısımlarında ve çiçek tomurcuklarında bulunur . Bitkilerin özünü emerek büyümelerini zayıflatır ve sürgün, yaprak ve çiçeklerin deformasyonuna neden olurlar. Daha da kötüsü, bitkileri yapışkan bir deşarjla kaplarlar. mantarların kolayca gelişebileceği bal özü. Yaprak bitleri ayrıca virüsleri de aktarabilir. Bu nedenle, onlarla savaşmanız gerektiğine şüphe yok.

Gül tomurcukları ve sürgünlerdeki yaprak bitleri

Yaprak bitleri bitkilerde bütün gruplar halinde yaşar

Fotoğraf Pixabay.com

Sarımsak yaprak biti püskürtme

Sarımsak, mantar öldürücü ve bakterisit özellikleri ve böceklerden hoşlanmayan güçlü kokusu nedeniyle bahçıvanlar tarafından çok beğenilmektedir . Sarımsak preparatları, bitki hastalıklarını önlemeye ve yaprak bitleri de dahil olmak üzere çok sayıda zararlı böceğe karşı savaşmaya yardımcı olur.

Yaprak bitleri için bu kanıtlanmış ve etkili yönteme her zaman bitkilerde zararlıları fark ettiğimiz anda ulaşabiliriz. Sarımsak yaygın olarak bulunur ve buna dayalı bir müstahzarın hazırlanması çok basittir. Pişirme gerektirmez ve tüm işlem yaklaşık 20-30 dakika sürecektir!

Yaprak bitleriyle baş etmenin etkili bir yolu - sarımsak

Sarımsaktan yaprak bitleri için bir sprey hazırlayın

Fotoğraf Pixabay.com

Yaprak bitlerine sarımsak spreyi hazırlamak için 25 gr diş ezilmiş sarımsağı öğütün ve 1 litre su dökün. Bu arada birkaç kez karıştırarak 15 dakika dinlendirin. Daha sonra süzün ve 1: 1 oranında suyla seyreltin. Bu şekilde hazırlanan 2 litre sıvı, yaprak bitleri ve diğer zararlılarla (hanımeli, örümcek akarları, yaprak zararlıları, beyaz sinek veya trips) savaşmak için kullanılabilir . Genel olarak - bitkilerden özü emen ağız dolusu ve emme aparatına sahip tüm zararlılar.

Önleyici bir önlem olarak, sarımsakları haftada bir yaprak bitlerine püskürtün . Bu, bahçede yaprak bitlerinin görünmesini engellemelidir. Haşereler zaten bitkilerimizin üzerindeyse, etkili oluncaya kadar onları birkaç gün boyunca her gün püskürtün. Yaprak bitleri sarımsak kokusundan nefret eder ve hızla dışarı çıkar .

Yaprak bitlerine sirke ile püskürtme

Evde sarımsak yoksa sirke almaya değer. Her türden olabilir. Her zaman normal ruhu alırım çünkü en ucuzu o.

Yaprak bitlerine sirke spreyinin hazırlanması çok kolaydır. Sadece sirkeyi 1:10 oranında suyla karıştırın, yani 100 ml sirke (yaklaşık yarım bardak) için 1 litre su alıyoruz. Sadece sirkeyi suya koymayı unutma, tersi değil. Son olarak, bir çay kaşığı gri sabun veya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Sonuç olarak, yaprak bitlerine püskürtülen sirke bitkilere daha iyi yapışacak ve daha uzun süre dayanacaktır.

Bitkileri iyice püskürtüyoruz, böylece sıvı onlardan akıyor. Sadece üstten değil, yaprak bitlerinin en çok olduğu yaprakların dibinden de püskürtmeyi unutmayın.

Bunu bildiğim iyi oldu!

Şarap sirkesi, Avrupa Birliği ülkelerinde organik tarımda kullanım için onaylanmış temel maddeler listesine dahil edilmiştir . İlginçtir, bir mantar ilacı olarak kullanılabilir , örn. bitki hastalıklarına karşı tohum tedavisi için. Gördüğünüz gibi , bahçede sirke kullanımı çok daha geniştir ve etkinliği araştırmalarla doğrulanmıştır!

Bahçede sirke.  Bahçecilikte sirke kullanımıBahçede sirke. Bahçecilikte sirke kullanımı

Bahçedeki sirke, birçok bahçe sorunu ve zararlı böceği için basit ve doğal bir çare olarak kullanılabilir. Ve bu yüzden bahçedeki sirke, tencere yıkamak, yabani otlar, karıncalar ve bitki zararlılarıyla savaşmak için faydalıdır. Bahçede sirkenin 7 kanıtlanmış kullanımını keşfedin! Daha...

Sarımsak ve sirkeden yaprak bitlerine hazır ilaçlama

Sarımsak ve sirkenin yaprak bitlerinin yanı sıra bitkilerin diğer zararlıları ve mantar hastalıklarını tedavi etmenin etkili yöntemleri olduğunu zaten biliyoruz . Ayrıca bunları nasıl kullanacağımızın kurallarını da biliyoruz. Ve bahçe dükkanları, bu bileşenlerin her ikisinin de gücünü birleştiren, etkinliği kanıtlanmış, bu bileşenlere dayalı hazır bir hazırlık yapacak mı?

Elbette! Bu yaprak bitleri ve diğer zararlılar için bir Biochron . Çiçekler, meyve ağaçları ve sebzelerde bulunan yaprak bitleri, örümcek akarları, tripsler, kupletler, et böceği, beyaz sinek ve tüm mantar hastalıklarıyla mücadelede doğal bir çare. Elinizin altında bulundurmaya değer , böylece yaprak bitlerinin ortaya çıkmasından sonra, kendi başınıza karışım hazırlamak için zaman kaybetmeyin ve hemen etkili bir spreyin tadını çıkarın.

Biochron - sarımsak ve sirke bazlı yaprak bitlerine püskürtme

Biochron - sarımsak ve sirke bazlı yaprak bitlerine püskürtme

Fotoğraf Pixabay.com

Küçük bahçelerde, balkonlarda ve teraslarda, Biochron 600ml püskürtücülü bir kapta faydalı olacaktır . Hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur, hazırlık hemen kullanıma hazırdır. Sadece püskürtücü kilidini açın ve bitkilere püskürtün.

Daha büyük bahçeler için, Biochron konsantreyi bir bahçe hortumunu bağlamak için konektörlü bir fıskiye ile donatılmış 1,2 litrelik bir kapta öneririm . Hortumu bağladıktan sonra suyu ve püskürtmeyi açın.

Yaprak bitlerine karşı biyolojik uyum

Biochron ile önleyici ilaçlama haftada bir yapılmalıdır . Güçlü bir yaprak biti saldırısı durumunda, birkaç gün boyunca her gün püskürtün, bu da sorundan hızla kurtulacaktır. Biochron yardımıyla diğer zararlıları da ortadan kaldırabiliriz - örümcek akarları, tripler ve küçük küpler. Bu tek formülasyon, bu nedenle bitkileri çok çeşitli zararlılara karşı korur.

Güllerimin kabusu yaprak bitleri ve yaprakları yok eden haşerelerdi. Biochron ile düzenli püskürtme önerildi. Onu kullandığımdan beri neredeyse hiç zararlı yok ve güller bolca çiçek açıyor ve harika bir şekilde büyüyor. Bu yolu tavsiye ederim!

Kamila, Jastrzębia Góra

Kendi bahçemdeki sebzeleri ve meyveleri seviyorum. Biochron sayesinde onları zararlılara karşı doğal ve güvenli bir şekilde koruyabiliyorum. Biochron'u sebze bahçesi ve meyve bahçesinde düzenli olarak püskürtmeye başladığımdan beri, haşere sorunu neredeyse tamamen ortadan kalktı.

Magda, Wałbrzych

Balkon çiçeklerinde yaprak bitlerine karşı bir şey arıyordum. Güvenli bir şey olmalıydı çünkü evde küçük çocuklarım ve bitkilere sık sık bakan bir kedim var. Sarımsak ve sirke biyokronu bir boğa gözüne dönüştü! Yaprak bitleri hızla uzaklaştı ve çiçekler yeniden güzelce büyüyor.

Sylwia, Opole

Rehber mağazamızda yaprak bitlerine ve diğer zararlılara karşı biyo-koruma sipariş edebilirsiniz. Cazip bir fiyat ve hızlı sevkiyat garantisi veriyoruz. Mağazaya gitmek için aşağıdaki düğmeye basın.

Mağazaya gitmek için basın