Grublar için Dursban 480 EC - ne zaman kullanılmalı, dozaj, ikame maddeler

Dursban 480 EC , özellikle kurtçuklar için tavsiye edilen bir böcek ilacıdır. Bu uygulama için bilinir çünkü Dursban 480 EC gibi kurtlarla savaşan birkaç hazırlık vardır . Bununla birlikte, bahçıvanlar için rehberlerde bu çare önerisi doğru mu? Nasıl çalıştığını, ne zaman kullanılacağını ve grublar için Dursban 480 EC dozajını görün . Dursban 480 EC için ev ve arsa bahçelerinde kullanmaya değer ekolojik değişimler öneriyoruz !

Grublar için Dursban 480 EC

Grublar için Dursban 480 EC

Dursban 480 EC, emici ve ısıran zararlılarla mücadele etmek için tasarlanmış, temaslı, mide ve gaz halinde bir böcek ilacıdır . Diğerlerinin yanı sıra savaşmak için de kullanabilirsiniz. brokoli ve karnabahar üzerinde lahana tırtılları ve kolza tohumu lahana. Her şeyden önce, Dursban 480 EC, kurtçukların , yani toprağa beslenen böceklerin larvalarının kontrolü için tavsiye edilir .

Bu hazırlığın popülaritesi, esas olarak, yakın zamana kadar, kurtçuklara karşı başka bir alternatif, başka bir çare bulunmaması gerçeğinden kaynaklanmaktadır . Bu nedenle, Dursban 480 EC, ev bahçelerinde ve arsalarında yetiştirmeye yönelik çeşitli kılavuzlarda sıklıkla tavsiye edilmektedir. Ancak Dursban 480 EC'nin amatör bahçe bitkilerinde kullanılmaması gerektiğini bilmelisiniz .

Hatırlamak!

Dursban 480 EC, yalnızca üreticiler, fidanlıklar, meyve yetiştiricileri gibi profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çevreye olan yüksek zararı ve yanlış kullanım riski nedeniyle bu ürün bahçelerinde amatör bitki yetiştiren kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Dursban 480 EC grublarda ne zaman kullanılır?

Kurtçuklara karşı Dursban 480 EC iki terimle kullanılır:

  1. Nisan ayının ikinci yarısından Haziran ayının ilk yarısına kadar,
  2. temmuzdan ağustos ayına kadar.

Tarih seçimi, gözlemlenen varoluş derinliğine ve kurtçukların aktivitesine bağlıdır . Mayoz böceği sürüsünden (I-II grub aşaması) sonraki ilk yılda işlem ikinci dönemde, yusufçuk sürüsünden sonraki ikinci yılda (II-III grub aşaması), tedavi her iki tarihte ve sürüden sonraki üçüncü yılda (üçüncü grub aşaması) yapılır. ) prosedür yalnızca ilk tarihte gerçekleştirilir. Büyüme mevsimi boyunca iki tedavi yapılırsa, aralarında en az 2 ay ara olmalıdır .

Grublar için Dursban 480 EC dozajı

Kurtçuklar için Dursban 480 EC'nin dozu, 1600 litre su başına 5 litrelik preparattır . Bu miktarda sprey sıvısı 1 hektarlık bir alan için yeterlidir. Daha az miktarda sıvı hazırlamak için, örneğin 25 ml ajan 8 litre suda çözülmelidir.

Kurtçuklar için Dursban 480 EC, bitki başına 0,2 litre çalışma sıvısı miktarında 10-30 cm derinliğe kadar toprağa nokta enjeksiyonu ile dozlanır . Ajan, bir traktör püskürtücüsüne bağlı bir toprak mızrağı yardımıyla uygulanır.

Geçmişte, Dursban'ın amatör mahsullerde, çimlerdeki kurtçuklar için kullanımına izin verildiğinde , tavsiye edilen doz 10 litre su başına 50 ml idi ve bu da 100 m2 çim için yeterliydi. Mevcut, çok daha düşük önerilen konsantrasyon, bu nedenle yalnızca toprak mızraklı enjeksiyonlar için geçerlidir.

Gördüğünüz gibi, Dursban 480 EC'nin amatör bahçe bitkilerinde belirtildiği gibi kullanımı zordur . Bahçıvanlardan herhangi birinin nadiren bir toprak mızrağı veya traktör püskürtücüsü vardır. Kuşkusuz, bazı eski kılavuzlar veya kitaplar, Dursban 480 EC'nin sadece bitkileri sulayarak kullanılması tavsiye edilir, ancak bu mevcut etikete uygun değildir .

Bu nedenle, bahçe bitkilerinde kullanılmak üzere tasarlanmış, insanlar ve çevre için güvenli olan kurtçuklar için başka hazırlıklar aramaya değer .

Grublar için Dursban 480 EC yedekleri

Bahçe bitkilerinde Dursban 480 EC yerine P-Drakol öneririz . Doğal içeriklere dayanır ve çevreyi kirletmez, kullanımı kolay ve güvenlidir.

P-Drakol, nematodları ve kurtçuklar ve tel kurtları gibi diğer toprak zararlılarını uzaklaştıran mikrobiyal bir toprak preparatıdır . Hazırlık , toprak zararlılarının yok edilmesine katkıda bulunan, enfekte bitkilerin oluşumunu azaltan ve kurtçuklar ve diğer zararlılardan zarar gören bitkilerin yenilenmesini hızlandıran seçilmiş faydalı bakteri türlerinden oluşur . P-Drakol, çimler üzerinde harika çalışır ve kurtçukların beslenmesiyle ilgili kayıpların oluşumunu önler.

P-Drakol dozajı kolay ve güvenlidir . Preparatın 10 g'ı 2-5 litre suda çözülür (ne tür sulamaya sahip olabileceğimize bağlı olarak) ve bahçenin 100 m²'ye kadar olan alanına yayılır. Bitkiler sulanır veya bir bahçe püskürtücüsü ile püskürtülür. Hazırlık, büyüme mevsimi boyunca kullanılabilir - nisandan eylül sonuna kadar. İnsanlar, evcil hayvanlar ve bitkiler için güvenlidir.