Polyversum WP - görüşler, nasıl kullanılır, dozaj

Polyversum WP , bitkileri mantar hastalıklarına karşı korumaya yönelik biyolojik bir ajandır, biyofungisit olarak da bilinir. Polyversum WP, süs bitkileri, meyve ve sebze bitkilerinin yetiştirilmesinde geniş bir uygulama alanına sahiptir. Yüksek verimlilik ve kullanım güvenliği bu ajanın temel avantajlarıdır. Tanıyın Polyversum WP hakkında görüşler ve ayrıca bkz Polyversum WP nasıl kullanılacağı , bu ajanın önerilen dozu nedir ve ne Polyversum WP fiyat ambalaj türüne bağlı.

Polyversum WP

Polyversum WP - amatör kullanım için 5g ambalaj

Fotoğraf Hedef

Polyversum WP - görüşler, etkinlik

Polyversum WP , bitkilerin kök bölgesini mantar hastalıklarına karşı korumaya yönelik, canlı bir organizma içeren bir üründür. Polyversum WP'nin bileşimi, temel olarak, birçok patojenik mantar türünün bir paraziti olan, patojenik olmayan Pythium oligandrum mantarıdır . Bitkilerin kök bölgesinde yaşar ve rekabetçi eylem yoluyla patojenik mantarları ortadan kaldırır. Aynı zamanda içerisine fitohormon, fosfor ve şeker katarak bitki büyümesini uyarır.

Bunu bildiğim iyi oldu!

Polyversum WP, bitkilerin ödemesiz süre (yani son işlemden hasat ve tüketim gününe kadar geçen süre) ve insanlar, arılar ve hayvanlar için önleme süresi (yani zehirlenmeyi önleme dönemi) olmadan korunmasını sağlar. Pratikte bu, Polyversum WP'nin insanlar için güvenli olduğu ve meyve veya sebzeleri hasat etmeden hemen önce ve arıların uçuş zamanlarında kullanılabileceği anlamına gelir.

Polyversum WP'nin etkinliği, yetiştiriciler, yetiştiriciler, çiftçiler ve araziler ve ev bahçelerinde bitki yetiştirme amatörleri tarafından ifade edilen çok sayıda fikirle doğrulanmaktadır. Polyversum WP ile ilgili çok sayıda görüş , ürünlerinde Polyversum WP kullanan yetiştiricilerden ve meyve ve sebze üreticilerinden olumlu ifadeler içeren birçok filmin yer aldığı YouTube'da bulunabilir. Bu görüşler, Polyversum WP'nin ahududuların sürgünler ve gri küflere karşı korunmasında, funda bitkilerinin fitoftoraya karşı korunmasında veya elmaların depolama hastalıklarına karşı korunmasında etkinliğini doğruladı.

Ayrıca forumumuzda Polyversum WP'nin işletimi hakkında olumlu görüşler vardı . bahçe iğne yapraklılarında - görüşe bakın. Bu hazırlık, forumumuzda yer alan, bitkilerin hastalıklara ve zararlılara karşı gübrelenmesi ve korunması konusunda tavsiyelerde bulunan iki ayrı uzman tarafından defalarca önerildi. Polyversum WP'yi tavsiye eden bilgiler de bahçedeki Maja programında TVN'de yayınlandı .

2011 yılında Target tarafından paketlenen Polyversum WP'nin Gardenia fuarında Altın Madalya aldığını da belirtmekte fayda var . Polyversum WP madalyası prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, Poznań'daki Yaşam Bilimleri Üniversitesi Rektörü.

Gardenya 2011 Altın Madalyaları. doğal etkinlik için (01/25/2011)

Gardenia 2011 fuarında şekerlemecisi Target olan iki ürün Altın Madalya kazanmıştır.Bu ödül Natural line ürünlerine verilmiştir: Agricolle ve Polyversum WP. Bu serideki araçlar doğal olarak etkili ürünlerdir - bahçeye doğal yöntemler kullanarak güvenli bir şekilde bakmak. Altın Madalyalar prof. Başkanlığındaki Yarışma Jürisi tarafından verildi. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, Poznań'daki Yaşam Bilimleri Üniversitesi Rektörü. Daha...

2013 yılında, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı'nın R 48/2013 sayılı kararı, Polyversum WP'nin kaydını diğer birçok mahsul için de genişletti ve bu da Polyversum WP kullanım olanaklarını önemli ölçüde artırdı.

Uyarı!

Polyversum WP biyolojik preparatının kullanımındaki bazı zorluklar, en az 1 saat suya batırılmış bir filtre torbasına yerleştirilerek aktive edilmesi gerekliliği olabilir. Neyse ki, Polyversum WP'nin Target tarafından paketlendiği amatör ambalaj, çalışma sıvısının püskürtme için nasıl hazırlanacağına dair ayrıntılı talimatlar ve görevi çok kolaylaştıran gerekli filtre torbası içerir. Bu prosedürün açıklaması ayrıca çevrimiçi mağazamızın web sitesinde de mevcuttur.

Polyversum WP - nasıl kullanılır, dozaj

Bahçelerde amatör kullanım için versiyonda, Polyversum WP şu anda Target tarafından 5 gramlık paketler halinde paketlenmektedir . Bu miktardaki preparat 10 litre suda çözülmelidir.

Polyversum WP 5g by Target'in amatör uygulamalar için küçük bir dozun yanı sıra avantajı, belirli bir mahsul türüne uyarlanmış açık bir talimat ve çalışma sıvısını hazırlamak için gerekli olan sette bulunan bir filtre torbasıdır. Bu nedenle bitki koruma ürünlerinin kullanımı konusunda fazla tecrübesi olmayan kişilere bu paketler tavsiye edilmeye değerdir .

Polyversum WP

Polyversum WP spreyini hazırlamak için gereken her şey ürün paketine dahildir

Fotoğraf Hedef

Polyversum WP merkezi birçok süs bitkisi, meyve ve sebzenin yetiştirilmesinde kullanılabilir. Bu ajanın en sık bahsedilen uygulamaları gri küf ve fitoftoranın kontrolüdür. Tarla, meyve bahçesi ve manuel püskürtücüler ile bitkileri sulamak ve ıslatmak için tasarlanmıştır.

Aşağıda , bu ajanın arazilerde ve ev bahçelerinde amatör mahsullerde kullanımına odaklanarak, Polyversum WP kullanımının endikatif dozlarını ve yöntemlerini sunuyoruz . Temsilciyi kullanmadan önce, her zaman kullanımıyla ilgili doğru ve güncel bilgileri bulacağımız etiketini ve kullanım talimatlarını okuyun.

Hatırlamak!

Polyversum WP'yi kimyasal fungisitlerle dönüşümlü olarak kullanıyorsanız, püskürtme arasında en az 7 gün bırakmayı unutmayın. Aksi takdirde, kimyasallar Polyversum WP'nin etkisini azaltacaktır.

Çimler için Polyversum WP

Ev bahçelerinde Polyversum WP, çimlerde gri küf, kar küfü, skleroz çürümesi, pembe yaprak lekesi, çim rizoktoniyozu gibi hastalıklara karşı kullanılır . 200 m² çim alan başına 10 litre suda çözülmüş 5 g preparat kullanın.

Çimlerde sarı lekeler ve kuru köfteler.  Çim neden sararır?Çimlerde sarı lekeler ve kuru köfteler. Çim neden sararır?

Çimlerin üzerindeki sarı lekeler ve ölmekte olan çimenlerin kuru lekeleri, çimlerdeki yaygın görüşlerdir. Bunun nedenleri çim bakımını ihmal etmemiz, çim mantarı hastalıkları ve çim köklerinde toprağa beslenen zararlılar olabilir. Çimlerin neden sarıya döndüğünü, lekelerle solduğunu ve bunun olmasını nasıl önleyeceğinizi görün. Daha...

Polyversum WP - süs bitkilerinin korunması

Çimler dışında , Polyversum WP'nin iğne yapraklılar ve orman gülleri üzerinde kullanımı çok popülerdir . İğne yapraklı ağaçlar ve çalılar ile funda, açelya ve orman gülü gibi tüm funda bitkileri, bu bitkilerin köklerine saldıran çok ciddi bir hastalık olan fitoftoraya karşı sulanır. Burada Polyversum WP'yi önleyici olarak kullanmaya değer, bahçeye dikmeden önce fidelerin köklerini hazırlık aşamasında ıslatın. Ayrıca büyüyen bitkileri sulayabilirsiniz. Bu durumda, Polyversum WP'nin dozu, 10 litre su içinde çözülmüş 5 g preparattır. Dikimden önce fidelerin kökleri ıslatılır (3 litreye kadar 1000 bitki ıslatılabilir) veya hali hazırda büyüyen bitkiler her bitki için 100 ml sıvı ile sulanır.

Ayrıca gülleri gri küf ve siyah gül yapraklarına karşı korumak için Polyversum WP kullanmaya değer . Bunlar çok yaygın iki gül hastalığıdır. Burada 5 g preparat 10 litre suda çözülerek bir sprey hazırlanır. Güller hem önleyici olarak hem de hastalığın semptomlarını fark ettikten sonra püskürtülebilir.

Ayrıca sardunyalar için Polyversum WP kullanmanızı tavsiye ederim , özellikle ekim yaparken. Bitkileri kışın depoladıysak ve yeni ıtır fidanları hazırlıyorsak, genç bitkileri Polyversum WP ile sulamaya değer. Bu amaçla, 1 g preparat 2 litre su içinde çözülür ve her bitki 100 ml sıvı ile su ile çözülür. Evlerimizin çevresinde kimyasal pestisit kullanımından kaçınmak daha iyi olduğu için balkonlarda ve teraslarda kutularda sardunyalar da kullanıyoruz. Açıklanan yöntemler, popüler sardunyaları gri küf ve lor çürümesine karşı koruyacaktır.

Meyve bitkilerinin korunmasında Polyversum WP

Polyversum WP çilek yetiştiriciliğinde 3-6 litre suya 1 gr dozunda kullanılır, bu da 100 m² çilek püskürtmek için yeterlidir. Gri küf, meyvenin kösele çürüklüğü, külleme ve yaprak lekeleri - beyaz ve kırmızı gibi çilek hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olur.

Polyversum WP ile yaban mersini, frenk üzümü, ahududu, kiraz ve armut ağaçları gibi birçok meyve ağacı ve çalı türündeki gri küfle de mücadele edebiliriz.

Gri küf - semptomlar, doğal kontrol, püskürtmeGri küf - semptomlar, doğal kontrol, püskürtme

Gri küf, bitkilerde en sık görülen mantar hastalıklarından biridir. Bahçede gri küf çok çabuk yayılır. Bu nedenle, gri küfle nasıl mücadele edileceğini ve bitkilerimizde gri küfün ilk belirtilerini gördüğümüzde ne yapılacağını bilmeye değer. Bu bitki hastalığını önlemenin en iyi doğal yöntemlerini öğrenin ve gri küfe karşı hangi ilaçlamanın en etkili olduğunu öğrenin. Daha...

Amerikan yaban mersini durumunda, Polyversum WP, 100 m2 mahsulün püskürtülmesi için yeterli olan 5 litre su başına 1,5 g dozunda kullanılır . Gri küfün yanı sıra bu ajanın kullanımı yaban mersini antraknozuyla da savaşır.

Aynı dozda Polyversum WP, siyah kuş üzümü ve armut ağaçlarındaki gri küfle savaşmak için kullanılır. Yaban mersini, frenk üzümü ve armutta, meyve bahçesi püskürtücüleri kullanılarak orta büyüklükte damlaların püskürtülmesi önerilir.

Ahududu yetiştiriciliğindeki Polyversum WP, gri küf ve ahududu filizlerinin geri dönüşüyle savaşmaya izin verir. Gri küfle savaşmak için, ajan, 4-6 litre suda çözülmüş 1.5-2 g'lık bir dozda kullanılır ve sürgünlerin geri dönüşüyle ​​mücadele etmek için, önerilen doz, 7 litre su başına 2 g ajandır. Bu miktarda sprey sıvısı ile mahsulün 100 m²'si püskürtülebilir. Burada da meyve bahçesi püskürtücüleriyle orta damla püskürtme önerilir.

Polyversum WP sebzelerin korunmasında

Polyversum WP, domates, salatalık, marul, Çin lahanası ve baş lahanası, yeşil fasulye ve kök maydanoz gibi sebzelerin yetiştirilmesinde kullanılabilir .

Maydanoz durumunda Polyversum WP, sözde maydanoz köklerinin demlenmesi ve depolama hastalıkları. Tavsiye edilen dozaj 6-10 lt suda 1-2 gr olup 100 m² ekim için yeterlidir. Önerilen püskürtme: iri damlacıklar. Tedavi bulutlu bir günde veya gece, tercihen hafif bir çiseleme sırasında yapılmalıdır.

Polyversum WP ayrıca, tarla biberi ve yeşil fasulyede gri küf ve lor çürümesiyle mücadele etmek, Çin ve baş lahanasında gri küf ve depolama hastalıklarıyla mücadele etmek ve tarla hıyarı yetiştiriciliğinde fide ve tüylü küfle mücadele etmek için kullanılır. Tüm bu sebzelerde, ajan 100 m2 ekim alanı için yeterli olan 3 litre suya 1,5 gr dozunda kullanılabilir. Orta damla püskürtme önerilir.

Domates, salatalık, biber ve marul gibi sebzelerin örtüsü altındaki mahsulleri tartışmak bize kalır. Polyversum WP ile onların durumunda , fitoftora , gövde tabanının kangreni , fusariosis ve skleroderma ile mücadele edebiliriz . Bitkiler,% 0.05'lik bir Polyversum WP çözeltisi (10 litre su için 5 g preparat) ile sulanır. Fide durumunda, 1 m2 başına 2 litre sıvı kullanılır ve ekimde - her bitki için 100 ml.