Fastac 100 EC - uygulama, dozaj, fiyat

Fastac 100 EC , süs bitkileri, meyve ağaçları ve çalılar ile sebzelerdeki ısıran-emici ve ısıran zararlıların kontrolü için bir böcek ilacıdır. Yaprak bitleri, çeşitli böcekler ve tırtıllarla savaşmak için kullanılabilir. Fastac 100 EC'nin kullanımının ve dozunun tam olarak ne olduğunu, ayrıca bahçede ve arsa üzerinde amatör kullanım için küçük paketlerdeki Fastac fiyatını görün.

Fastac 100 EC

Fastac 100 EC - çeşitli paketler

Fastac 100 EC - uygulama

Fastac 100 EC , tarım, meyve, sebze, bitkisel, süs ve ormancılık bitkilerinde ısıran-emici ve ısıran zararlıların kontrolüne yönelik, temas ve mide etkisine sahip bir su emülsiyonunun hazırlanması için konsantre formda bir böcek ilacıdır. Bitki üzerinde yüzey etkisine sahiptir. Amatör uygulamalarda, Fastac 100 EC püskürtme ajanı , manuel bahçe püskürtücülerinde kullanılır.

Fastac 100 EC kullanmaya karar verirken , çevreye zararlı ve tehlikeli bir madde olduğunu unutmamalıyız. Kullanmadan önce eldiven ve gözlük gibi koruyucu giysiler giyin. Sebzeler için, yani sebze hasat maddesinin son kullanımından itibaren ödemesiz dönem 14 gündür.

Fastac 100 EC, büyüme mevsimi boyunca en fazla 2 kez, tercihen dönüşümlü olarak başka bir gruptaki insektisitlerle kullanılır. Püskürtülen bitkilerin tüm kısımları, çalışma sıvısı ile çok dikkatli bir şekilde kaplanmalıdır. Hazırlık en etkili şekilde 20 ° C'nin altındaki sıcaklıklarda çalışır. Fastac 100 EC en iyi sabah erken veya akşam püskürtülür ve gün içinde uygulanacaksa bulutlu ve serin bir gün seçin. Ürünü civarda yetişen mahsullere taşıma riskini en aza indirmek için rüzgarsız bir gün olmalıdır. Bitişik bahçelerin sahipleri, onları yanlışlıkla zehirlenmeye maruz bırakmamak için onları püskürtme niyeti hakkında bilgilendirilmelidir.

Bitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolamaBitki koruma ürünleri - uygulama kuralları, depolama

İlkbaharda birçok kişi, bitkilerin zararlılara ve patojenik organizmalara karşı kimyasal olarak korunması için boşlukları doldurur ve yeni ürünler satın alır. Ancak alışveriş yaparken sahtekarlığa kurban gitmemek veya bahçemizdeki bitkileri korumak için yararsız olacak bir özelliğe para harcamamak için birkaç basit kurala uymalısınız. Daha...

Yukarıdaki bilgiler yalnızca gösterge niteliğinde değerlendirilmelidir. Ajanın kullanımıyla ilgili kesin talimatlar her zaman ambalajında ​​bulunabilir.

Uyarı! Fastac 100 EC, bahçe süs bitkileri ve meyve ağaçlarının korunması için yaygın olarak önerilen bir üründür. Ancak uygulama kapsamı değişiyor. 2012 yılında iki farklı izinle yetkilendirildi. Ve bu nedenle, Şubat 2012'de sona erecek olan biri, ajanın meyve ağaçları, çalılar ve sebzeler dahil olmak üzere çeşitli bitki türleri üzerinde çok geniş bir şekilde kullanılmasına izin verdi. Şubat 2022'ye kadar geçerli olan ikinci izin, profesyonel olmayan kullanıcıların yalnızca sebze - bezelye ve beyaz lahana kullanmasına izin verdi. Bu nedenle, acenteyi satın almadan ve kullanmadan önce Fastac 100 EC kullanımıyla ilgili mevcut yasal durumu kontrol edin .

Fastac 100 EC - dozaj

Fastac 100 EC'nin dozu, mahsulün türüne ve kontrol edilecek zararlıya bağlı olarak değişir. Preparatın yaklaşık dozları ve uygulamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bir bitki koruma ürününün dozajı hakkındaki kesin bilgilerin her zaman kullanım için etiket-talimatlarında bulunması gerektiğini unutmayın.

Fastac 100 EC

Fastac 100 EC - dozaj

Fastac 100 EC - fiyat

Fastac 100 EC'nin fiyatı, öncelikle acentenin satın alındığı ambalajın boyutuna bağlıdır. Amatörler için, çoğunlukla 5 ila 25 ml kapasiteli küçük paketler önerilir. Birkaç üretici, ajanı 5, 10, 15, 20 veya 25 ml'lik küçük ambalajlarda paketler. Örneğin Fastac 100 EC 5 ml'nin fiyatı yaklaşık PLN 6-8, Fastac 100 EC 20 ml - yaklaşık PLN 15 ve Fastac 100 EC 25 ml - PLN 20-22 arasındadır. Birisinin daha fazlasına ihtiyacı varsa, daha büyük bir Fastac 100 EC 50 ml paketiMağazaya bağlı olarak fiyatı 25-30 PLN olduğu için biraz daha pahalı satın alabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, müstahzarın 1 ml'si için fiyat daha küçük, paket o kadar büyük. Ancak, çok fazla bitki koruma ürünü satın almanın bir anlamı olmadığını unutmayın. Her zaman, tüm önlemin kullanılacağı büyüklükte bir paket almaya çalışmalıyız.