Lehçe bahçe tasarımı için ücretsiz yazılım

Ücretsiz bahçe tasarım yazılımı , profesyonel bir tasarımcı tutmanıza veya özel bir yazılım satın almanıza gerek kalmadan kendiniz bir bahçe tasarımı yapmanıza olanak tanır. Lehçe olarak en ilginç 3 bahçe tasarım yazılımını sunuyoruz . Hangi olasılıkları sunduklarını, bahçenizi tasarlarken size nasıl yardımcı olabileceklerini ve hangisinin en iyisi olduğunu görün!

Peyzaj mimarı Piotr Moliński tarafından bizim için ücretsiz bahçe tasarım yazılımının bir incelemesi hazırlandı. Lehçe olarak bireysel bahçe tasarım yazılımı kullanmanın avantajları ve dezavantajları .

Bahçe tasarım yazılımı - GardenPuzzle

Bahçe tasarım yazılımı - GardenPuzzle'da tasarım

BahçeBulmaca

GardenPuzzle (gardenpuzzle.pl) çok yaratıcı ve yenilikçi bir bahçe tasarım programıdır . Panoramik bir görünümde tasarladığımız, peyzajdaki bitkileri bir bulmaca gibi düzenlediğimiz tek yer. Bununla birlikte, uygulamada 3B programlarla ilgili olarak biraz geri kalmışlık gibi görünen şey (projenin üstten görünümde yapıldığı ve ardından 3B olarak görüntülendiği), amatörlerin ve bahçe meraklılarının ilk projeyi yapmasını kolaylaştırır.

Bu ücretsiz bahçe tasarım programı ile çiçek tarhınızın veya tüm bahçenizin görünümünü dakikalar içinde oluşturabilirsiniz. Güzelce yapılmış bitki çizimleri ile görüş seviyesinden bir bahçeyi kolayca tasarlayabiliriz. Görselleştirmelerin yapıldığı panelin kullanımı kolay ve sezgiseldir.

GardenPuzzle programının kaynakları ayrı kategorilere ayrılmıştır, böylelikle küçük mimari veya bitki örtüsünün unsurlarını dolaşmaktan ve gereksiz yere aramaktan kaçınırız. Tasarlanan bahçenin çiçekleri ve diğer unsurları hareket etme imkanı ile "al ve bırak" prensibine göre yerleştirilmiştir.

Tatmin edici sayıda tesis, yüzey ve küçük mimari, projelerin çekici görselleştirmelerini oluşturmanıza olanak tanır. Program kaynaklarında bitki kompozisyonlarını deneyebileceğimiz birkaç görünüm var. Bitki bulucu, tasarımı eski veya boyalı bir fotoğrafa dönüştürmek bu programın avantajlarından bazılarıdır.

Bunu bildiğim iyi oldu! GardenPuzzle'da yapılan görselleştirmenin yılın 4 sezonu sunulabilmesi projelerimizi oldukça ilginç kılıyor. Tasarlanan bahçenin ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında nasıl görüneceğini hızlı bir şekilde değerlendirebiliriz :-)

GardenPuzzle çevrimiçi olarak veya bir bilgisayara yüklenen bir CD'de kullanılabilir. CD versiyonu ilginç çünkü tasarım yaparken internet bağlantısına ihtiyacımız yok.

Hazır ev bahçe tasarımı - fotoğraflar, açıklama, üstten görünümHazır ev bahçe tasarımı - fotoğraflar, açıklama, üstten görünüm

Evinizin bahçesini nasıl tasarlayacağınızı bilmiyor musunuz? Hazır projelerden ilham ve örnek mi arıyorsunuz? Sizin için çok ilginç, hazır bir ev bahçesi tasarımına sahibiz - üstten görünüm, tek tek öğelerin açıklaması ve bitki fotoğrafları. Oldukça işlevsel ve estetik bir bahçedir ve proje için seçilen bitkiler iklimimizde başarılıdır ve yetiştirilmesi kolaydır. Daha...

Ne yazık ki, aksesuarlardan ve tüm tesis tabanından tam olarak yararlanmak için, onu kullanacağımız amaçlara uygun bir lisans satın almamız gerekiyor - şahsen veya şirket olarak. Yani GardenPuzzle tamamen ücretsiz bir bahçe tasarım programı değildir . Bununla birlikte, lisans fiyatları çok pahalı değildir, bu nedenle, özellikle ücretsiz sürümü seviyorsanız denemeye değer.

Programın dezavantajı, tüm projenin üstten görünümünün olmamasıdır. Görüntü, yalnızca tasarlanan (yerleştirilen) bitki dokularının üstten görünümü ile sınırlıdır.

Bahçe tasarım yazılımı - Bir bahçe tasarlayın

Bahçe tasarım yazılımı - Bahçe Tasarımında Tasarım

Bir bahçe tasarlayın

Bir Bahçe Tasarla (zaprojektuj-ogrod.pl), Lehçe dilinde başka bir çevrimiçi bahçe tasarım programıdır . Basit bir kullanıcı arayüzüne ve bir ana tasarım paneline sahiptir, bu nedenle sadece plan üzerinde eleman tasarlamak ve yerleştirmek zor bir iş değildir. Tasarlamaya başlamak için önce web sitesine kayıt olmalısınız, ardından bahçemizi tasarlamaya başlayabiliriz.

Bu bahçe tasarım programının teklifi, grafikler açısından iyi hazırlanmış birçok bitkiyi ve salıncaklar, kum havuzları, kayalar ve bahçe aydınlatması gibi küçük mimarinin birçok unsurunu içerir. Programın kendisi profesyonel olarak çalışır, ancak hareketliliği İnternet bağlantısının hızına ve bilgisayarımızın veya dizüstü bilgisayarımızın yeteneklerine bağlı olabilir.

Bunu bildiğim iyi oldu! Bahçe Tasarla programının en önemli avantajlarından biri, tasarım tamamlandıktan sonra belirli bir zamanda yapılması gereken gerekli bahçe işi ile ilgili hatırlatıcılar alabilmemizdir.

Kendi harita arka planınız, görselleştirmeler için arka planınız, mevsimi değiştirmek veya kendi bahçe fotoğraf galerinizi oluşturmak, Bahçe Tasarla programının bize sunduğu özelliklerin sadece küçük bir parçasıdır.

Bahçe tasarım yazılımı - Bir bahçe tasarlayın

Bahçe tasarım yazılımı - Bahçe Tasarla'da projenin görselleştirilmesi

Ne yazık ki, tasarımın bilgisayara kaydedilememesi, az sayıda bitki ve kendi haritanızın yüklenememesi, ücretsiz bahçe tasarım programının - deneme (temel) sürümünün özellikleridir . Bu bahçe tasarım programından tam anlamıyla yararlanmak için tüm program bileşenlerini içeren tam sürüm veya profesyonel (iş) sürüm abonelikleri satın almanız gerekir. Ancak o zaman Bahçe Tasarla programının kaynaklarını kullanmak için sınırsız olanağa sahibiz.

MyGreenSpace

Söz konusu son uygulama MyGreeSpace'dir (mygreenspace.pl). Lehçe bahçeleri tasarlamak için bu program bize bahçemiz için bitkileri doğru bir şekilde seçmemizi sağlayan bir bitki seçim asistanı sunuyor. MyGreenSpace programının bize sunduğu diğer önemli unsurlar, gelecekte bahçemizin görünümünü değerlendirebileceğimiz bitki büyümesinin uyarılmasıdır. 3D görselleştirmeler ve çevrimiçi bir bahçe asistanı, özellikle kendi bahçesine sahip olmak isteyen amatörler için yararlı işlevlerdir.

Bunu bildiğim iyi oldu! MyGreenSpace'in olağanüstü bir işlevi, bitki tanıma asistanıdır. Bitki yaprağını programa tarıyoruz ve sistem otomatik olarak ne tür bir bitki olduğunu öneriyor.

Ne yazık ki, burada listelenen diğer bahçe tasarım programlarında olduğu gibi, bitki tabanına ve diğer bahçe öğelerine tam erişim sağlamak için ücretli bir paket satın almalıyız. Paket fiyatları, özellikle şirketler için çok büyük ve tavsiye edilebilir değildir.

Bahçe tasarım yazılımı - MyGreenSpace

Bahçe tasarım yazılımı - MyGreenSpace'de tasarım

Hangi bahçe tasarım yazılımını seçmelisiniz?

Özetlemek gerekirse, yukarıda bahsi geçen Polonyaca bahçe tasarımı yazılımları dikkate değerdir. Bir program seçerken, neyi başarmak istediğimizi ve böyle bir programa neye ihtiyacımız olduğunu en başta tanımlamalıyız.

Bir Bahçe Tasarla ve MyGreenSpace, bir bahçeyi sıfırdan tasarlamak ve onu uzayda göstermek için kullanılan programlardır (3B görselleştirmeler). Yerleşik bitki bakımı ve bahçe asistanları, kendi bahçesini kurmak isteyen insanlar için bir yardım eli olabilir. Bununla birlikte, bu programlardan tam olarak yararlanmak için, programın yardımcı programlarında "yürütme seçenekleri" ni seçerken maliyetli talihsizliklerden ve hayal kırıklıklarından kaçınmak için onlarla biraz zaman geçirmeniz ve bitkilere aşina olmanız gerekir.

GardenPuzzle, bahçe görselleştirmeleri oluşturmak için mükemmel bir amatör programdır , kullanımı kolaydır ve sağlam bir bilgisayar arka planı veya internet bağlantısı gerektirmez. Dikim yapılabilecek renkli görseller oluşturmak isteyen amatörler için idealdir. Sonuç, profesyonel bitki eskizleri sayesinde çok güzel.

Kişisel olarak, bir peyzaj mimarı olarak, profesyonel bir bahçe tasarımı programının yanı sıra , ev sahiplerinin bahçelerinin fotoğraflarına dayalı bir bahçe düzeni görünümü konseptini hızlı bir şekilde oluşturmamı sağlayan GardenPuzzle programını kullanıyorum.

Elbette, her program kullanıcısı belirli bir program üzerinde çalışırken farklı duygulara sahip olabilir. Bununla birlikte, Polonyalı bahçe tasarım programlarının yaratıcılarını övmeye değer , çünkü kendi bahçenizi yaratma işi çok daha kolay hale geliyor.

Piotr Moliński

OgrodyPetrusa.pl