Kağıttan basit Noel ağacı süsleri nasıl yapılır

Kağıt, orijinal, renkli Noel ve Noel süslerini kolayca oluşturabileceğiniz bir malzemedir . Çok çeşitli kağıt süslemeler, size ilginç ve orijinal bir dekorasyon yaratma fırsatı verir. İster klasik renkleri ister daha sofistike renkleri seçelim, kağıttan bir Noel dekorasyonu her zaman zarif ve zamansız ve en önemlisi yapımı kolay olacaktır. Kağıttan basit Noel ve Noel süslerini nasıl yapacağınızı öğrenin .

basit Noel kağıt süsleri - karton Noel ağacı

Kağıttan yapılmış basit Noel ağacı süsleri

Kağıttan bir Noel ağacı nasıl yapılır?

Kağıt Noel ağacı , Noel masasına tabak dekorasyonunun bir unsuru olarak yerleştirilebilir veya gerçek bir Noel ağacına asılabilir. Bu tür bir Noel süsü kağıdını yapmak çok basittir. Noel'in sembollerinden birini yaratmanın ne kadar az sürdüğünü ve böylesine basit bir kağıt süslemenin ne kadar güzel görünebileceğini görün!

Kahverengi kağıt Noel ağacı

Kahverengi bir kağıt Noel ağacı hazırlamak için , bir çizim tablası ve makastan bir kartona ihtiyacınız olacak. Sayfayı ikiye böldük. Ortaya çıkan parçayı ikiye büküyoruz ve Noel ağacı dallarına benzeyen bir desen kesiyoruz. Ortaya çıkan Noel ağacını açtıktan sonra, yukarıdan yaklaşık yarısına kadar kesin. Aynı işlemi ikinci kağıt parçasıyla tekrarlıyoruz. Ancak bu sefer Noel ağacını alttan keserek. Elde edilen öğeleri Noel ağacının bir parçasını diğerine ekleyerek birleştiriyoruz. Şimdi bu son derece basit Noel dekorasyonunu masanın üzerine koyabilir veya ona bir halka ekleyip gerçek bir Noel ağacına asabilirsiniz.

basit Noel kağıt süsleri - karton Noel ağacı

Basit Noel kağıt süsleri - karton bir Noel ağacı

Kağıttan yapılmış mor Noel ağacı

Bu tür basit bir Noel süsü yapmak için , farklı boyutlarda, yapıştırıcı, makasa sahip üç mor kağıttan kesilmiş daireye ihtiyacınız olacak. Hazırlanan daireleri ikiye bölün ve birbirine yapıştırarak koniler halinde yuvarlayın. Sonra her bir koninin tabanını makasla kesip dışa doğru büküyoruz. Bu, makas veya kurşun kalemle yapılabilir. Ortaya çıkan konileri en büyüğünden en küçüğüne örtüşüyoruz.

basit Noel kağıt süsleri - mor Noel ağacı

Basit Noel kağıt süsleri - mor Noel ağacı

Noel ağacı hediye ambalaj kağıdından yapılmış

Hediye ambalaj kağıdının genellikle birçok şenlikli dokunuşu vardır. Orijinal bir Noel ağacı süsü oluşturmak için kullanılabilir . Hazırlamak için renkli kurdelelere, yapıştırıcıya ve makasa ihtiyacımız olacak. Daireleri kağıttan kestik. Bir daire çizmek için bir bardak yararlı olabilir. Hazırlanan daireleri dörde büküyoruz. Sonra kağıt parçalarından bir Noel ağacı yapıyoruz. Üstte asmak için bir şerit yapıştırıyoruz.

basit Noel kağıt süsleri - hediye ambalaj kağıdından yapılmış Noel ağacı

Basit Noel süsleri - Hediye ambalaj kağıdından yapılmış Noel ağacı

Bir Noel ağacı için kağıt melek nasıl yapılır?

Kağıttan melekler Noel ağacında her zaman güzel görünürler ve Noel karakterine çok uygun tipik Noel süslemeleridir . Bu tür bir dekorasyon özellikle en genç sanatçılara hitap edecek. Karakter yaratmayı oynamak sadece basit değil, aynı zamanda çok yaratıcı. Yapmamız gereken tek seçim, melek şeklinde. Basit bir dekorasyon mu yoksa biraz daha zor mu olacak? Daha kolay olanla başlayalım.

Tuz kütlesinden yapılmış Noel süsleri - adım adım melekler ve Noel BabaTuz kütlesinden yapılmış Noel süsleri - adım adım melekler ve Noel Baba

Tuz melekleri ve Noel Baba, Noel süsleri için mükemmel fikirlerdir. Tuzlu hamur, Noel süsleri için mükemmel olan çok ucuz, plastik ve işlenmesi kolay bir malzemedir. Tuz kütlesi için kanıtlanmış tarifimizi öğrenin ve tuz kütlesinden adım adım Noel süslerini nasıl yapacağınızı görün! Daha...

Basit kağıt melek

Kağıttan yapılmış bu tür basit bir Noel ağacı süslemesi yapmak için , isteğe bağlı olarak mavi bir beyaz kağıt parçası, bir çizim bloğundan bir karton, yapıştırıcı, makas ve bir bardağa ihtiyacınız olacak.

Bir bardakla çizilmiş kağıttan bir daire keserek başlıyoruz. Ardından, dalgalı bir kenar elde etmeye çalışarak daireyi kesin. Hazırlanan eleman üç parçaya bölünür. Kesim, ters bir Y harfine benzeyecek. Bu şekilde melek kanadı görevi görecek iki parça ve elbisesinden bir parça elde ediyoruz. Kanat parçalarını alt üst ediyoruz. Bir meleğin ana hatları bu şekilde yaratıldı. Kafayı bir karton parçasından kestik. Tüm elemanları yapıştırıcı ile birbirine bağlarız. Son olarak, Noel süsümüzü Noel ağacına asacağımız meleğin arkasına bir kurdele yapıştırıyoruz .

Basit Noel ağacı süsleri - kağıt melek

Basit Noel ağacı süsleri - kağıt melek

Sihirli kağıt melek

Noel ağacı için bu tür Noel dekorasyonuna mavi beyaz bir kağıt, bir çizim bloğundan bir karton veya bir yaprak parlak kağıt, gümüş ve altın renkli bir şerit, gözlük, makas hazırlayarak başlıyoruz.

İki daireyi bir bardakla kestik. Biri mavi kağıttan, diğeri beyazdan. Beyaz dairenin kenarını bir dalga şeklinde kesin, ardından çemberi ters çevrilmiş "Y" harfinin işareti olarak üç elemana kesin. İkisi melek kanadı görevi görecek. Mavi daireyi ikiye böldük. Koniyi bir parçadan yapıştırın. Diğerinden meleğin kollarını kestik. Şeridin bir parçasını ikiye bükün, ardından bir düğümü, Noel ağacına bir süs asabileceğimiz bir ilmek oluşacak şekilde bağlayın. Üst kısımdaki kağıt koniyi kesin ve bağlı şeridi alttan geçirin.

Noel süsleri - kağıt melek

Yılbaşı ağacı süsleri - kağıt melek (1. aşama)

Ellerini ve meleğin başını hafif kağıttan kestik, elleri kolların altına yapıştırdık. Kolları makasla hafifçe dışa doğru bükün. Sonra ortaya çıkan elleri ve kanatları koniye yapıştırıyoruz. Melek figürünü böyle yarattık. Daha sonra altın kurdeleyi daha küçük parçalara kesip şeritleri meleğin kafasına yapıştırıyoruz. Tüm unsurları bir araya getiriyoruz. Başka bir kağıt Noel ağacı süslemesi zaten yapıldı.

Noel süsleri - kağıt melek

Yılbaşı ağacı süsleri - kağıt melek (2. aşama)

Noel ağacı için kağıt kalpler nasıl yapılır?

İhtiyacınız olan tek şey , Noel ağacı için ilginç kağıt kalpler oluşturmak üzere birkaç ince renkli kağıt şeridi (kırmızı, beyaz, turuncu olabilir), yapıştırıcı veya zımba . Bu tür bir dekorasyon yapmak son derece basittir. Şeridin bir ucunu diğerine bağlayarak, gözyaşı damlası şeklinde bir eleman oluşturuyoruz ve diğeriyle aynı. Şeritleri bir araya getirdik ve onu daha çekici kılmak için bir kalp yaratıldı, aynı aktiviteleri kalbin boyutunu küçülterek tekrarlayıp iç içe yerleştirmek yeterli. Son olarak, kalpleri bir zımba ile dikin ve asmak için bir kurdele bağlayın. Ayrıca dikmeden önce kalplerin arasına başka bir şerit yerleştirebilir ve bir kolye ucu oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, onu meşhur gözyaşı damlasına katlamak ve bir zımba ile dikmek.

Basit Noel süsleri nasıl yapılır - bir kağıt kalbi

Basit Noel süsleri nasıl yapılır - bir kağıt kalbi

Şeritlerin dikildikten sonra çok uzun olan kısmı kesilebilir veya makasla kasıtlı olarak bükülebilir. Makasın keskin tarafına bir şerit kağıt koyun, parmağınızla bastırın ve kuvvetlice hareket ettirin. Böylece kağıt bükülür.

Basit Noel süsleri nasıl yapılır - Noel ağacı için bir kolye ile bir kağıt kalbi

Basit Noel süsleri nasıl yapılır - Noel ağacı için bir kolye ile bir kağıt kalbi

Gördüğünüz gibi, kağıttan basit Noel süsleri yapmanın birçok yolu var. Umarım bu örnekler size ilham verir ve kendi fikirlerinizi de deneyimlersiniz. Umarım bu şekilde iyi vakit geçirir ve eğlenirsiniz!

MSc. Joanna Białowąs