Bahçedeki kedilerden nasıl kurtulurum

Kediler, çiçek tarhlarını kazarak, hoş olmayan bir koku bırakarak ve hatta insanlar için tehlikeli olan hastalıkları yayarak bahçeye çok fazla zarar verebilirler. Bahçemizi çok fazla ziyaret ederlerse , bahçedeki kedilerden nasıl kurtulacağımızı bulmaya değer - onlara zarar vermeden onları sonsuza kadar kovalayın. İşte bahçeye kedi almanın kanıtlanmış bazı yolları .

bahçedeki kedilerden nasıl kurtulurum

Bahçede kedi

Bahçedeki kedilerin zararı

Kediler en sevilen evcil hayvanlardan biridir. Ancak, bu dört ayaklı çevik varlıklara herkesin sevgisi yoktur. Kedilerin yürüdüğü bir bahçemiz varsa kısa sürede bize ciddi zararlar verebilirler. Burada demek istediğim, çiçek tarhlarımızdan veya çimlerimizden bir tuvalet yapmak , onları kazmak ve kötü koku yaymaktır. Düzenli olarak kediler tarafından "sulanan" bitkiler kısa sürede ölmeye başlayacaktır. Kediler ayrıca çeşitli mikropları bulaştırabilir ve bu da onları sağlık açısından tehlikeli hale getirir. Bu nedenle bahçedeki kedilerden kurtulmaya değerTabii ki, şiddete karşı ve hayvanı acıya mahkum edecek herhangi bir zehirin kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Kanıtlanmış birkaç yöntemle, kedileri onlara zarar vermeden uzun süre etkili bir şekilde korkutabiliriz.

Kediler hangi kokudan hoşlanmaz?

Her şeyden önce, kedilerin özellikle hassas bir koku alma duyusuna sahip olduğunu unutmayın. Böylelikle kedilerin sevmediği kokularla bahçenizden kedileri çıkartabilirsiniz .

Sade sirke, etkili kokulu bir kedi kovucudur. Birkaç bezi onunla ıslatıp bahçeye yayabilirsiniz. Görünüşe göre, iyi bilinen preparatın kokusu da son derece etkilidir: WD-40 (sprey yağlayıcı).

Tabii ki, bahçeden kedilerden kurtulmanın en kesin yolu, kedileri uzaklaştıran, uygun şekilde seçilmiş maddeler içeren özel kokulu kovucular satın almaktır. Hayvanlar için etkili ve güvenlidirler (korkuturlar ama zehirli değildirler). Böyle bir preparatın bir örneği, kedileri , köpekleri ve benleri uzaklaştıran granüller biçimindeki Hedef REISS-AUS'dur .

REISS-AUS kedileri, köpekleri ve benleri caydırır

REISS-AUS kedileri, köpekleri ve benleri kovar

Kedileri korkutmanın diğer yolları

Bahçenizdeki kedilerden kurtulmanın bir başka yolu da su kullanmaktır. Kediler ıslanmayı sevmezler, bu yüzden onları birkaç kez su akışı ile şaşırtarak yakalarsak, bahçemize uzun süre bakmak istememeleri gerekir. Ayrıca, elinizde bir yılanla çalıların arasında sohbet etmek yerine, kedinin hareketiyle harekete geçen birkaç fıskiye takabilirsiniz. Hayvan bu yerleri ziyaret etmemeyi öğrenecek.

Kedilerle mücadelede müttefik, aynı zamanda sıradan rue adı verilen bir bitkidir. Kediler buna dayanamaz. Bununla birlikte, çocuklarımız varsa, ciltte hoş olmayan bir kızarıklığa neden olabileceğinden, rue yetiştirmemek daha iyidir.

Bahçenizdeki kedilerden kurtulmanın bir başka iyi yolu da , gözünüzdeki tüm kedileri kovalamayı çok sevecek bir köpek satın almaktır.

Bahçedeki kedileri kovan bitkilerBahçedeki kedileri kovan bitkiler

Bahçeye yaptığınız her ziyaretinize kedi pisliklerinin hoş olmayan kokusu ve ortaya çıkarılan yatakların görüntüsü eşlik ediyor mu? Kedilerin sevmediği bitkileri diktiğinizden emin olun. Bu tür bitkilerin seçimi azdır, ancak denemeye değer. İşte kedileri bahçenizden uzak tutacak 5 kedi kovucu bitki! Daha...

Bahçedeki kedilerden kurtulmak istiyorsanız , mağazalarda bulunan kedi kovucu ürünlerin teklifiyle de tanışmaya değer. Bununla birlikte, bahçeden kedileri kovalamaya karar vermeden önce, bahçe kedilerinin de faydalı olabileceğini bilmeye değer. Kökleri, tohumları, meyveleri ve bitki sürgünlerini kemirebilen tarla fareleri gibi küçük kemirgenlerle etkin bir şekilde savaşırlar. Bu yüzden bazen bahçedeki tek bir kedi bile, sadece bahçedeki tarla farelerinden kurtulmak için faydalı olabilir!

Kedileri bahçeden korkutmaya karar verirseniz , yukarıda belirtilen REISS-AUS preparatını mağazamızdan satın almanızı tavsiye ederiz. Kullanımı sayesinde köpek ve benlerden de kurtulacaksınız . En yüksek kalitede mal, düşük fiyatlar ve hızlı teslimatı garanti ediyoruz. Teklifi görüntülemek için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

Katarzyna Matuszak