Biohumus - nedir, nasıl kullanılır. Solucan humusu ile gübreleme sırları!

Solucan humusu olarak da bilinen Biohumus , doğal kökenli çok değerli bir bahçe gübresidir. Süs ve arsa bahçelerinde çeşitli mahsul türlerinde kullanılabilir. Kompost solucanı olarak da bilinen iyi Kaliforniya solucanı, üretimine katkıda bulunur. Bkz Biohümüs nasıl kullanılacağını size% 100 doğal ürün istiyorsanız, bunu satın alırken için ödeme dikkatine ve ne. İşte bitkileri solucan humusu ile gübrelemenin tüm sırları !

biohumus

Biohumus, Kaliforniya solucanlarının pisliklerinden elde edilir.

Biohumus - nedir bu

Biohumus, Kaliforniya solucanları tarafından gübre, turba, kompost, yiyecek atıkları veya lağım çamuru gibi organik maddeleri sindirerek yapılan bir gübredir . Solucanlar, substratı sindirerek onları sindirim sistemlerinde çoğalan mikroorganizmalarla doyurur ve bu mikroorganizmalar , konakçı olarak gördükleri bitkilerin gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir - bitkinin iyi durumda olmasını sağlarlar.

Biohumus , kompost gibi, kendi Kaliforniyalı solucan çiftliğimizden, bir kompostta bile elde edilebilir. Ancak bu gübreyi ağırlıklı olarak arsa üzerinde kompostu olmayan veya elde edilen kompost miktarı bahçelerindeki gübreleme ihtiyacını karşılamayan kişilere tavsiye ediyorum. Daha sonra bahçe mağazalarından hazır biohumus satın alıp kompost yerine kullanabiliriz.

Biohumus, yüksek gübreleme değerine sahiptir ve bitkiler tarafından iyi emilir. Aşırı gübreleme riski de yoktur, çünkü mineral ve besin bileşikleri mikroorganizmalarda birikir ve yavaş yavaş ölmeleriyle salınır. Çok sayıda bilimsel kaynak, geleneksel yöntemlerle üretilen kompostla karşılaştırıldığında , solucan humusu kullanımının toprağın verim üreten özellikleri ve kimyasal kirlenmeden kendi kendini temizleme yeteneği üzerinde daha iyi bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir . Bahçe bitkilerinde bitkileri dikerken stresi azaltır, hastalık ve zararlıların neden olduğu hasarı önler ve mahsulün kalitesini iyileştirir.

Arsa üzerinde sebze ve meyve bitkileri yetiştirerek, mağazalarda satılan meyve ve sebzelerde meydana gelen kirlilikten arındırılmış, kimyasallarla ilaçlanmış ve gübrelenmiş sağlıklı gıda elde etmek istiyoruz. Bu nedenle , biohumusta yetiştirilen bitkilerin daha az ağır metal ve nitrat içermesi ve daha fazla kalsiyum ve magnezyum içermesi çok önemlidir , bu da insanlar için daha uygun bir kimyasal bileşim ve elde edilen sebze ve meyvelerin kesinlikle daha iyi tat kalitesi sağlar.

Özetle, solucan humusu, arsa ve bahçenin boyutu ve kalitesi üzerinde büyük etkisi olan, besinler ve mikroorganizmalar açısından zengin, canlı bir gübredir . Önemli avantajı biyoregülasyondur, bu da solucan humusunun aşırı dozlanamayacağı anlamına gelir .

Bunu bildiğim iyi oldu!

Solucan humusu almaya karar verirsek, belirli bir ürünün bileşimine çok dikkat etmeliyiz . Ne yazık ki, bazı gübre üreticileri ambalajın üzerine biohumus adıyla büyük işaretler koydular, bu da herhangi bir katkı maddesi içermeyen saf biohumus olduğunu gösteriyor. Ancak etiketlere daha yakından baktığımızda solucan humusunun böyle bir gübrenin bileşenlerinden yalnızca biri olduğunu anlarız. Biohumus ilavesiyle bu tür organik ve mineral gübre karışımları, gübrede biyolojik yaşamın (pozitif mikroorganizmalar) varlığı olan biohumus özünü yok eder . Solucan humusu mineral gübrelerle karıştırılırsa solucan humusu içerisinde bulunan bakteriyel mikroflora ölür ve bahçemizdeki toprak ve bitkiler üzerinde olumlu bir etkisi olmaz. Öyleyse kandırılmayalım vesadece saf biohumus alalım .

biohumus

Target'ın Biohumus MAX'i% 100 gerçek, doğal biohumus'un harika bir örneğidir!

Solucan humusu nasıl kullanılır

Gerçek solucan humusu mineral katkı içermez, kullanımı güvenli, aşırı doz yapmayan ve kullanımı çok uygun bir gübredir, çünkü kendi başına dozajı yapılarak bitkilere optimal bir şekilde ulaşır. Bu gübrenin fenomeni çiftçiler, bahçıvanlar ve bitki yetiştiricileri tarafından takdir edilmektedir. Biohumus , büyüme mevsimi boyunca hem süs bitkileri, meyve ve sebze bitkileri olmak üzere, bahçe ve saksı bitkilerinin genel tedariki için kullanılabilir . Genellikle sulama için su ile seyreltilir.

Bahçe bitkilerinin yetiştirilmesinde, biohumus, toprağın durumuna ve bitkilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak 1:10 ve daha az, hatta 1: 1 oranında seyreltilerek dozlanır . Saksı ve balkon bitkilerini biohumus ile sulandırarak sulayın , gübrenin büyüklüğüne, türüne ve yaşına göre bitki başına 80-150 ml miktarında bitkilerin etrafına yayılması.

Mağazamızda düşük bir fiyata yüksek kaliteli, tamamen doğal biohumus sipariş edebilirsiniz. Sizi sıcak bir şekilde davet ediyoruz!