Arazi bahçıvanları için bitki koruma ürünü karıştırma masası

Bitki koruma ürünlerini karıştırmanın ekonomik avantajları vardır ve tek işlemin etki aralığını genişletir. Karıştırma sayesinde zamandan tasarruf ediyor ve daha az püskürtme yapıyoruz. Ama bunu keyfi olarak yapamazsınız! Temel bilgi bitki koruma ürünleri karıştırma ilkelerini ve indirme bitki koruma ürünü karıştırma tablo spreyler güvenle birbiriyle karıştırılabilir hangi söyleyecektir. Bu kurallara uyun ve bitki hastalıklarının ve zararlıların bahçenizde hiç şansı kalmayacak!

bitki koruma bileşik tablosu

Hangi bitki koruma ürünleri karıştırılabilir?

Bitki koruma ürünlerini karıştırmak için kurallar

Bitki koruma ürünlerini aşağıdaki kurallara göre karıştırın:

  • Bahçede sağlık ve güvenlik kurallarına uyulması zorunludur. kişisel koruyucu ekipmanlarla donatılmış bitki koruma ürünleri karışımı hazırlamaya devam ediyoruz,
  • Çok önemlidir , koruyucu maddelerin bir karışımının performansını kontrol solüsyonun uzun süreli depolama sonucunda istenmeyen kimyasal reaksiyonlar vardır ki, bitki koruyucu önerileri ile ya da preparatların kullanımı için etiket uygun olarak hazırlanan ve kullanımdan hemen önce hazırlamak için
  • Koruyucu maddeler karışımının hazırlanmasında, malzemeleri doğru oranlarda ve sadece zararlı organizmalarla mücadele tarihleri ​​çakıştığı zaman kullanırız,
  • Deney için su aynı kaynaktan alınır, böylece benzer özelliklere ve sıcaklığa sahip olur,
  • Arıların bitkiler üzerinde uçuşları dikkate alınmalı ve meydana gelirse işlemi yapmayın,
  • Bitki koruma ürünleri karışımı, formülasyonlarına göre doğru sırada hazırlanmalıdır: önce süspansiyonlar, sonra emülsiyonlar ve son olarak çözeltiler. Sıra aşağıdaki tabloda verilmiştir.

bitki koruma ürünlerinin karıştırılması sırası

Uyarı! Olumsuz çevresel, iklimsel veya teknik koşullar altında karıştırılmış iyi bilinen bitki koruma ürünleri bile olumsuz etkilere neden olabilir, örn. Bitkilerde kalıcı hasar ve verimde azalma.

Bitki koruma ürünlerinin karıştırılması

İlaçlama tankındakilere benzer koşullar yaratarak, ajanları belirli bir sırayla dökerek ve solüsyonu kuvvetlice karıştırarak bitki koruma ürünlerini karıştırmaya başlıyoruz.

Kabı yaklaşık 30 kez ters çevirerek birkaç dakika karıştırıyoruz. Bitki koruma ürünlerini karıştırırken , çözeltinin berrak olup olmadığını veya köpük oluşturup oluşturmadığını gözlemleriz, ardından çözeltinin pH'ını kontrol ederiz - tercihen 7.0 olmalıdır.

Ardından çözeltiyi bir kenara koyarız ve yaklaşık 30 dakika sonra herhangi bir delaminasyon, heterojenlik olup olmadığını, kabul edilemez bir tortu, flok, tortu olup olmadığını ve "tartım" olup olmadığını kontrol ederiz. Çözelti köpürmezse, tabakalara ayrılmazsa, karışımın püskürtme için fiziksel olarak güvenli olduğu varsayılabilir.

Hangi bitki koruma ürünlerinin birbiriyle karıştırılabileceği aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

bitki koruma bileşik tablosu

Basılı sürümü indirin: Bitki koruma ürünlerinin karışım tablosu (PDF)

Umarım bu tablo sizin için yararlı olur :-)

Bunu bildiğim iyi oldu! İnsektisit ve fungisit ajanların hazır karışımları satışa sunulmuştur. Böyle bir önlemin bir örneği, süs bitkilerinin kapsamlı korunması için Substral flowers 2in1'dir. Bu hazırlığı seçerek bitki koruma ürünlerini kendi başınıza karıştırma ihtiyacından kurtulacaksınız.

MSc. Joanna Białowąs