Nisan ayında ne ekiyoruz? Nisan için ekim takvimi

Nisan ayında, tohumları doğrudan toprağa ekebileceğimiz kadar sıcaktır. Bu, daha sonra çiçek tarhlarına dikilen fide üretiminden daha kolay bir büyüme yoludur. Bu nedenle, pek çok bahçıvan ve amatör bahçıvan Nisan ayında çiçek, sebze ve ot ekiyor. Nisan ayında ne ekeceğimizi görün ve Nisan ekim takvimimizi indirin !

nisanda ne ekiyoruz

Nisan ayında ne ekiyoruz?

Nisan ayında hangi sebzeleri ekiyoruz?

Nisan ayının ilk yarısında, baklagilleri doğrudan toprağa ekiyoruz - bezelye ve bakla, yanı sıra soğan, yaban havucu ve kök maydanoz. Nisan ayının ikinci yarısında kırmızı pancar, pırasa ve scorzonera ekiyoruz. Ay boyunca dereotu, yaprak maydanoz, erken ve orta erkenci havuç çeşitleri, turp, turp ve ıspanak ekiyoruz.

Nisan ayında fidan üretimine de devam ediyoruz. Nisan ayında , Ağustos hasadı için fidelikte brokoli, yaz hasadı için erken alabaş çeşitleri, orta geç lahana ve İsveçli çeşitleri, ayrıca orta geç ve geç marul çeşitleri ekiyoruz. Tatlı mısır fidesi üretimine de başlıyoruz.

Nisan ayının başında, zaten filizlenmiş patatesler toprağa ekilebilir . Bunu Mart ayında yapmazsak yaban turpu kökü ve ravent sazanı da ekilir.

Nisan ayında hangi sebzeleri ekiyoruz

Nisan ayında hangi çiçekleri ekiyoruz

Nisan ayında birçok süs bitkisi türü de ekiyoruz . Bu nedenle kadife çiçeği, peygamber çiçeği, rafine zinnia, tuhaf, büyük çiçekli tanrıça, yosun, kadife çiçeği, kokulu reseda, deniz kenarı kadife çiçeği, sarkık amaranth, paniculata ve üç renkli altın yılanbalığı gibi çiçeklerin tohumlarını ekiyoruz. Yeterince sıcaksa dimorfotika, eszolienie, tatlı bezelye, kahkaha veya kurt da ekebilirsiniz.

Muayene veya fidelikten, biz olabilir ekimine fideleri başlatmak Çinli aster, zinnia veya uzay gibi türler Nisan ayında .

Nisan ayında hangi çiçekleri ekiyoruz

Nisan ayında hangi bitkileri ekiyoruz

Nisan ayında otlar da ekiyoruz . Nisan ayında papatya, kimyon, iştah açıcı, mercanköşk, kişniş ve ayrıca çok yıllık bitkiler - selam otu, nane ve adaçayı gibi yıllık otlar ekiyoruz. Daha önce şifalı otlar için ayrı yatak ayırmayı düşünmemişsek, onları sebzelerin arasına ekebiliriz. Bazı bitkilerin sebzelerle birlikte yetiştirilmesi, seçilen sebze türlerinin büyümesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Örneğin, adaçayı lahana veya havuç yanında ekilmeye değerdir, fasulyenin yanında nane, bezelye, lahana, alabaş veya brokoli, salatalığın yanına dereotu ekilir ve bahçe tuzlu soğan ve sarımsak büyümesini artıracaktır.

Nisan ayında hangi otları ekiyoruz

Sen indirebilirsiniz bizim nisan için ekim takvimi yazdırılabilir PDF versiyonunda:

  • nisan ekim takvimini indirin (PDF)

En iyi çiçek ve sebze tohumlarını arıyorsanız, lütfen rehberimizi ziyaret edin. Yüksek kaliteli hermetik olarak paketlenmiş tohumlara ek olarak, ekim için gerekli tüm aksesuarları, seraları ve saksıları da sipariş edebilirsiniz :-)